اقتصادیفعالان کسب و کار

شماره مجازی چه کاربردی دارد؟

شماره مجازی چیست و چه مزایایی دارد؟

اولین سوالی که ممکن است پس از خواندن عنوان این مقاله برایتان پیش بیاید این است که اصلاً شماره مجازی چیست؟ چرا خرید شماره مجازی تا این حد اهمیت دارد که همه کشورها می‌خواهند از این شماره استفاده کنند؟ شماره مجازی در واقع شماره ثابتی است که ارتباطی با زیرساخت‌های تلفنی یک کشور ندارد و تماماً مبتنی بر اینترنت است. مبتنی بودن این شماره بر اینترنت به شما این امکان را می‌دهد که در ایران زندگی کنید و یک شماره از آلمان داشته باشید و بتوانید با کاربران خودتان در آلمان گفتگو و نیازهای آن‌ها را برطرف کنید. امروزه کارآفرینان و مدیران هوشمند تلاش می‌کنند که برقراری ارتباط با مخاطبان را تا حد امکان ساده و بی‌‎دغدغه کنند.

به عنوان مثال شما شرکت یا کسب و کاری در ایران دارید ولی محصول شما به گونه‌ای است که در فرانسه طرفداران زیادی دارد. شخصی که مدیریت این کسب و کار را بر عهده دارد باید بسترهای لازم برای ارتباط با مخاطبان فرانسوی را تا حد امکان فراهم کند و کاری کند که مخاطبان با کمترین هزینه ممکن بتوانند با او و مسئولان آن شرکت ارتباط برقرار کنند. اکنون که یک تعریف کلی از شماره مجازی ارائه دادیم و دانستیم که ساختن این شماره دقیقاً چه کاربردی دارد و به چه بخشی از کسب و کار شما کمک می‌کند، زمان آن است که بفهمیم ساختن و خرید شماره مجازی چه مزایایی دارد؟ با ساختن شماره مجازی چه کمکی به کسب و کار خودمان و مشتریانمان می‌کنیم. این مسئله‌ای است که در بخش بعدی مقاله خود می‌خواهیم به آن بپردازیم.

پنل خرید شماره مجازی ایران |خرید شماره مجازی آمریکا ارزان

مزایای ساخت شماره مجازی

ساختن شماره مجازی مزایای متعددی دارد که در این بخش از مقاله می‌خواهیم چند مورد از مهم‌ترین مزایای این کار را بیان کنیم. همین مزایا باعث شده است که شرکت‌ها، افراد و کسب و کارهای کوچک و بزرگ به این نتیجه برسند که باید از این شماره استفاده کنند و از مزایای آن بهره‌مند شوند تا از این راه بتوانند به پیروزی دست پیدا کنند و خاطرشان آسوده باشد که با ساخت شماره مجازی می‌توانند اعتماد مشتریان را خیلی راحت‌تر جلب کنند.

اگر مشتری شما فردی باشد که در فرانسه زندگی می‌کند و شماره کسب و کار شما، یک شماره ثابت فرانسوی باشد، مشتری راحت‌تر اعتماد می‌کند یا اینکه یک شماره ثابت در ایران به او بدهید؟ قطعاً شما به عنوان صاحب یک کسب و کار باید تا حد امکان خاطر مشتری را آسوده کنید وشماره مجاز ی تا حدودی به این امر مهم کمک خواهد کرد. در ادامه به چند مورد از مزایای ساخت شماره مجازی اشاره شده است:

1. با شماره مجازی، تلفن ثابتی دارید که همه جا همراه شماست

یکی از مهم‌ترین مزایای ساخت شماره مجازی این است که یک شماره ثابت از یک کشور دیگر در اختیار شما قرار می‌گیرد. درست است که این شماره ثابت است ولی از آن‌جا که با اپلیکیشن ساخته می‌شود و مبتنی بر اینترنت است، می‌توانید همه جا به آن دسترسی داشته باشید. یعنی اگر کسی با شماره مجازی شما تماس گرفت، می‌توانید با گوشی هوشمند خود به او پاسخ دهید. البته امکان دریافت و ارسال پیامک با استفاده از آن شماره مجازی وجود دارد. بنابراین همیشه و در همه جا به شماره مجازی خودتان دسترسی دارید و می‌توانید از طریق آن با مخاطبان خودتان در کشورهای خارجی ارتباط برقرار کنید. نساختن شماره باعث می‌شود که از نظر زمانی و مکانی به دفتر کار خود و شماره ثابت شرکت، محدود شوید.

2. شماره مجازی، اعتبار کسب و کار شما را چند برابر می‌کند

یکی از مهم‌ترین دغدغه صاحبان کسب و کار این است که بتوانند به کمترین هزینه اعتبار کسب و کار خودشان را افزایش دهند. مشتریان معمولاً کسب و کارهای بین‌المللی را بیشتر قبول دارند و راحت‌تر به آن‌‎ها اعتماد می‌کنند. شما می‌تواند بدون هزینه و به صورت کاملاً رایگان، یک شماره مجازی بسازید و آن شماره را روی بسته‌بندی محصولات و سایر فضاها قرار دهید و از این طریق کسب و کار خودتان را به عنوان یک کسب و کار بین‌المللی به مشتریان معرفی کنید و کاری کنید که راحت‌تر به شما و کسب و کارتان اعتماد کنند.

یکی دیگر از مزایای ساخت شماره مجازی برای کسب و کارها این است که اعتبار آن‌ها را افزایش می‌دهد. وقتی شما یک شماره مجازی از هر کشور داشته باشید و آن شماره را به مخاطبان خود در آن کشور بدهید، در واقع دارید اعتبار کسب و کار خودتان را بالا می‌برید. چه تفاوتی دارد که شما دفتر کاری در یک کشور دارید یا خیر؟ مگر چند درصد از مشتریان برای دیدن شما و خط تولیدتان به شرکت شما سر می‌زنند؟ مسئله این است که مشتریان می‌خواهند با شما تماس بگیرند و از شما بپرسند که محصول شما چه دردی از آن‌ها درمان می‌کند و چه مشکلی از آن‌ها را حل می‌کند؟

وقتی شما شماره مجازی از یک کشور دارید، گویی در آن کشور دفتر کار دارید و مشتری می‌تواند خیلی راحت‌تر به شما اعتماد کند. بنابراین ساختن شماره مجازی باعث می‌شود که بتوانید اعتبار کسب و کار خودتان را افزایش دهید و ارتباط راحت‌تری با مشتریان خود برقرار کنید. هر چه این ارتباط راحت‌تر و بهتر صورت گیرد، مشتری احساس آسودگی و آرامش بیشتری را تجربه می‌کند و می‌تواند راحت‌تر به شما، محصول و کسب و کارتان اعتماد کند.

3. هزینه ارتباط با شماره مجازی خیلی مناسب و مقرون به صرفه است

وقتی شخصی از شماره مجازی برای ارتباط با مخاطبان و مشتریان خود در یک کشور خارجی استفاده می‌کند، هزینه او در مقایسه با شخصی که از خط تلفن ثابت (تلفن‌های رایج) برای ارتباط با یک کشور خارجی استفاده می‌کند، خیلی پایین‌تر و مناسب‌تر است؛ زیرا در هنگام استفاده از شماره مجازی دارید از اینترنت برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنید. درست است که شماره مجازی، یک شماره غیرواقعی و غیررسمی است و هیچ جا رسماً این شماره به نام شما ثبت نشده ولی در حال شماره‌ای است که یک شخص در یک کشور خارجی می‌تواند خیلی راحت و با کمترین هزینه با آن تماس بگیرد و نیاز خودش را برطرف کند.

4. ساخت و راه اندازی شماره مجازی خیلی راحت و آسان است

یکی از مهم‌ترین مزایای ساخت شماره مجازی این است که کاملاً رایگان است و از طرفی بسیار آسان انجام می‌شود. کافی است یکی از اپلیکیشن‌های ساخت شماره مجازی را نصب کنید سپس وارد آن شوید و به راحتی شماره مجازی خودتان را بسازید. برخی تصور می‌کنند که برای ساخت شماره مجازی باید به کشور مورد نظر تقاضا بدهند تا یک شماره ثابت در اختیار آن‌ها بگذارد. این در حالی است که اصلاً قرار نیست که کسی با این سختی‌ها روبرو شود. ساخت شماره مجازی و استفاده از آن به راحتی آب خوردن است.

5. برای شماره‌های مجازی، امنیت و حریم خصوصی به صورت کامل رعایت می‌شود

آخرین مزیتی که در این بخش از مقاله می‌توانیم برای شماره مجازی بیان کنیم این است که تمام ملاحظات حریم خصوصی و امنیت برای شماره‌‎های مجازی در نظر گرفته شده است. درست است که دارید این شماره‌ها را به صورت کاملاً رایگان در اختیار می‌‎گیرید ولی به هیچ عنوان قرار نیست که امنیت و حریم خصوصی شما خدشه‌دار شود و یا اینکه یک هکر بتواند هر کار که تمایل داشت انجام دهد. تا به اینجای کار مزایا و شیوه ساخت شماره مجازی را بیان کردیم. در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد این نوع از شماره در اختیار شما قرار داده می‌شود.

کاربردهای شماره مجازی

سوالی که در این بخش از مقاله باید به آن پاسخ دهیم این است که شماره مجازی چه کاربردهایی دارد. آیا غیر از تماس و پیامک، استفاده‌های دیگری هم می‌توانیم از آن ببریم؟ آیا می‌توانیم با استفاده از آن در شبکه‌های مجازی هم ثبت نام کنیم؟ در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین کاربردهای شماره مجازی اشاره شده است:

1. تماس گرفتن و ارسال و دریافت پیامک از کشور مورد نظر

اولین کاربرد ساخت شماره مجازی این است که می‌توانیم شماره خودتان را در اختیار مشتریان و مخاطبان خودتان در کشوری دیگر قرار دهید تا آن‌ها بتوانند با کمترین هزینه با شما تماس بگیرند و شما هم بتوانید نیاز آن‌ها را برطرف کنید. از طرفی شماره مجازی فقط برای تماس نیست بلکه با ساختن شماره مجازی می‌توانید پیامک هم ارسال و دریافت کنید. سیستمی پیامکی این نوع از شماره هم بر بستر اینترنت کار می‌کند و هزینه زیادی به شما تحمیل نمی‌کند.

2. ثبت نام در شبکه‌های مجازی

یکی از امکانات مهم ساخت شماره مجازی این است که با استفاده از آن می‌توانیم در شبکه‌های مجازی، پیام‌رسان‌ها و رسانه‌های مجازی ثبت نام کرد. می‌توانید با استفاده از شماره مجازی که می‌سازید، می‌توانید در پیام‌رسان‌های واتس‌اپ، تلگرام و غیره ثبت نام کنید و از تمامی امکاناتی که یک خط تلفن عادی از آن بهره می‌برد، بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید در رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر و یوتیوب ثبت نام کنید و از مزایای آن رسانه‌ها بهره‌مند شوید.

در صورتی که تمایل دارید از خدمات رسانه‌های اجتماعی بهره‌مند شوید، نامبر ایزی مقاله بسیار خوبی در این زمینه تهیه کرده است که از جمله آن‌ها می‌تواند  اشاره کرد. در صورتی که می‌خواهید یاد بگیرید که پس از ساخت شماره مجازی و ثبت نام در توییتر، چگونه تصاویر و ویدیوهای مورد نظر خود را از توییتر دانلود کنید، کافی این مقاله ارزشمند را مطالعه کنید. یکی از دغدغه‌های مهم کاربران، دانلود ویدیوهای یوتیوب است. در صورتی که شماره مجازی داشته باشید می‌توانید در یوتیوب ثبت نام و از خدمات آن بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید هر ویدیویی که مد نظرتان بود را به راحتی دانلود کنید. در صورتی که تمایل دارید شیوه دانلود ویدیو از یوتیوب را یاد بگیرید، کافی است به مقاله  نامبر ایزی مراجعه کنید.

3. استفاده از خدمات سایت‌هایی که ایران را تحریم کرده‌اند

برخی از سایت‌ها ایران را تحریم کرده‌اند و به شماره‌هایی که ایرانی باشد، خدمات ارائه نمی‌دهند. در صورتی که یک شماره مجازی داشته باشید می‌توانید در آن سایت‌ها به راحتی ثبت نام کنید و از مزایایی که به شما ارائه می‌دهند بهره‌مند شوید. در حال حاضر ساخت شماره مجازی می‌تواند کاربردهای متنوع و بسیار زیادی داشته باشد که در این مقاله تنها به چند مورد از کاربردهای آن اشاره کردیم. در بخش بعدی مقاله قصد داریم به چند مورد از اپلیکیشن‌هایی که برای ساخت شماره مجازی مورد استفاده قرار می‌گیرد اشاره کنیم.

معرفی 4 اپلیکیشن‌ عالی برای ساخت شماره مجازی

در حال حاضر اپلیکیشن‌های متنوعی وجود دارد که امکان ساخت شماره مجازی به صورت رایگان و غیررایگان را به شما ارائه می‌دهد. در ادامه این بخش از مقاله چهار اپلیکیشن را به شما معرفی می‌کنیم که با استفاده از این برنامه‌ها می‌توانید شماره مجازی مورد نظر خود را به صورت کاملاً رایگان بسازید.

1. تکست ناو(Textnow)

اولین برنامه‌ای که می‌توانیم در این زمینه معرفی کنیم و یکی از بهترین برنامه‌ها برای ساخت شماره مجازی محسوب می‌شود، تکست ناو نام دارد. مهم‌ترین قابلیت و خصوصیتی که این برنامه در اختیار شما می‌گذارد، این است که امکانات آن رایگان است. امکان برقراری صوتی و ارسال و دریافت پیامک دو مورد از مهم‌ترین خدماتی است که برنامه در اختیار شما می‌گذارد.

2. تکست پلاس(TextPlus)

این برنامه هم یکی دیگر از اپلیکیشن‌های مهمی است که برای ساختن شماره مجازی مورد استفاده قرار می‌‎گیرد. قابلیت این برنامه هم رایگان بودن خدمات آن است.  شماره‌هایی که این برنامه می‌سازد و در اختیار شما قرار می‌دهد مربوط به آمریکا و کانادا است.

3. نکست پلاس(NextPlus)

با یک جستجوی ساده در گوگل، می‌توانید این برنامه را پیدا و روی گوشی خودتان نصب کنید. وقتی این برنامه را نصب کردید خیلی راحت در آن ثبت نام کنید و سپس وارد شوید. به راحتی می‌توانید شماره مجازی مورد نظر خود را رایگان بسازید و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

4. تکست فری اند کال فری(Text Free & Call Free)

آخرین برنامه‌ای که می‌توانیم برای ساخت شماره مجازی معرفی کنیم، تکست فری اند کال فری است. همان‌طور که نام این برنامه نشان می‌دهد، با استفاده از آن می‌توانید شماره مجازی خود را رایگان بسازید، رایگان تماس بگیرید و کاملاً رایگان پیامک بدهید. کار با این برنامه بسیار آسان است. کافی است آن را نصب کنید، سپس با ایمیل خود را وارد آن شوید و سپس از امکاناتی که ارائه می‌دهد بهره‌مند شوید.

منبع: نامبر ایزی

دکمه بازگشت به بالا