تاسیسات گردشگری استان کرمان، آماده میزبانی از زائران مرقد حاج قاسم سلیمانی

استان کرمان |حاج قاسم

اخبار ورزشی/کرمان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به هفته مقاومت گفت: از ۱۲ تا ۱۸ دی ماه بخش‌های مختلف حوزه گردشگری در خدمت ستاد سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی هستند.

سعید شاهرخی شامگاه چهارم دی ماه در نشست رئیس ستاد پیشتیبانی سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با مدیران و فعالان صنعت گردشگری کرمان اظهار کرد: مقبره شهید سردار حاج قاسم سلیمانی منشاء برکات و نعمات زیادی برای استان کرمان شده است.

وی رونق گردشگری را یکی از اثرات خوب مرقد سردار سلیمانی برشمرد و عنوان کرد: باید از این رویداد در جهت ارتقاء خدمات گردشگری و رونق صنعت گردشگری استفاده کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به هفته مقاومت اظهار کرد: از ۱۲ تا ۱۸ دی ماه بخش‌های مختلف حوزه گردشگری در خدمت ستاد سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی هستند.

وی با بیان این مطلب که بخش عظیمی از زائران مهمان مردم کرمان هستند، تصریح کرد: ۱۶۴ هزار نفر در دهه مقاومت در سال ۱۴۰۱ به استان کرمان سفر کرده‌اند.

شاهرخی با اشاره به وجود حدود ۵۰۰ راهنمای گردشگری افزود: راهنمایان گردشگری در هفته مقاومت آمادگی لازم برای راهنمایی زائران را دارند.

وی از آمادگی دفاتر خدمات مسافری برای استقبال از زائران در سطح استان خبر داد و عنوان کرد: انجمن هتلداران به عنوان یکی از اعضای تیم اسکان سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، پیش‌بینی‌های لازم را داشته باشند.

وی بیان کرد: با توجه به حضور زائران شهید حاج قاسم سلیمانی در تلاش هستیم در این ایام زمینه بازدید زائران از موزه‌ها را با افزایش زمان بازدید فراهم سازیم و با برپایی بازارچه‌های صنایع دستی به معرفی و عرضه صنایع دستی استان بپردازیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا