اقتصادیفعالان کسب و کار

تحصیل در قبرس بدون مدرک زبان امکان داره

کشور قبرس در واقع کشوری جزیره‌ای است و جزیره قبرس یکی از بزرگترین جزایر دریای مدیترانه است که در جنوب کشور ترکیه قرار دارد. کشور قبرس شمالی در بخش شمال شرقی جزیره‌ی قبرس واقع شده است که بخش شمالی آن از سال 1974 از بخش جنوبی جدا شده و بدین ترتیب 37 درصد از خاک جزیره به تسخیر و حاکمیت ترک نشین‌های این جزیره درآمده و از سال 1983 به عنوان کشور قبرس شمالی اعلام استقلال نموده است.

تحصیل بدون مدرک زبان در دانشگاه های قبرس شمالی - شرکت مهاجرتی سامادل

با اینکه دو کشور قبرس شمالی و جنوبی در یک جزیره و در واقع متصل بهم هستند اما قومیت و نژاد، قوانین، فرهنگ و حتی زبان آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. به طور خلاصه مردم قبرس شمالی عمدتا مسلمان و ترکیه‌ای و مردم قبرس جنوبی عمدتا مسیحی و یونانی هستند.

قبرس شمالی با جمعیت حدود 320 هزار نفر، در مجموع به 6 ناحیه کشوری تقسیم بندی می‌گردد و 5 شهر مهم قبرس شمالی عبارتند از: نیکوزیا (پایتخت آن که نام دیگر آن لفکوشا است)، فاماگوستا، گیرنه، لفکا و مورفور است. این جزیره بسیار مورد علاقه مردم دنیا و از جمله کشورهای آسیایی و اروپایی اطراف به ویژه از نظر گردشگری و توریستی و همچنین تحصیل و سرمایه‌گذاری می‌باشد

و جای تعجب ندارد که مشاغل پیرامون مهمانداری و توریسم در این کشور (و مسلما ارائه رشته‌های درسی پیرامون آن‌ها در دانشگاه‌های آن) در کنار صدها رشته آموزشی دیگر و رشته‌های پر درآمد با آینده‌ی درخشان در این کشور، بسیار رواج دارد.همانطور که اندک اشاره‌ای شد، قبرس شمالی امروزه یکی از کشورهای پر طرفدار دنیا برای تحصیل می‌باشد؛ به ویژه از کشورهای آسیایی و حتی اروپایی و عمدتا اروپای شرقی.

عمده دلایل محبوبیت تحصیل در قبرس شمالی عبارتند از: اعتبار بالا و ویژه دانشگاه‌های این کشور به ویژه 5 دانشگاه برتر آن از جمله دانشگاه EMU در سطح جهانی، انعطاف شرایط تحصیل در آن و نرخ قبولی خوب برای دانشجویان بین‌المللی، هزینه‌های مناسب و پایین برای تحصیل و زندگی در این کشور، تنوع دوره‌های درسی، بورسیه‌های بسیار زیاد و در دسترس برای مقاطع و رشته‌های تحصیلی مختلف، شرایط راحت زندگی در قبرس، جاذبه‌ها، تفریحات و زیبایی‌های توریستی آن، فرصت‌های سرمایه‌گذاری و… بیشتر مورد توجه متقاضیان به ویژه دانشجویان بین‌المللی قرار دارد.

البته قبرس شمالی سالیان سال است که پس از جدایی به عنوان کشوری مستقل، بسیار در زمینه‌های مختلف دیگر از جمله ساخت و سازهای عمرانی و شهری و به دنباله‌ی آن مسلما پیشرفت در امور وسیعی از جمله تکنولوژی و کامپیوتر، اقتصاد، تجارت، آموزش و پرورش، خدمات دولتی و روابط بازرگانی و اقتصادی با دیگر کشورها پیشرفت زیادی کرده است و بنابراین به قبرس شمالی صرفا نمی‌توان به عنوان یک مقصد تحصیلی یا توریستی نگاه کرده و بلکه این کشور بستر بسیار مناسبی برای تحصیل، اشتغال، سرمایه‌گذاری و در کل زندگی را از سرتاسر جهان و به ویژه کشورهای آسیایی و نزدیک به آن، فراهم ساخته است.

همچنین قبرس شمالی امروزه با توجه به رشد چشمگیر اقتصاد و همچنین بازار املاک مسکونی، اماکن تفریحی، تجاری و در کل پروژه‌ها و ساخت و سازهای وسیع عمرانی در آن، به یکی از قطب‌های سرمایه‌گذاری در جهان به ویژه در کشورهای اطراف آسیا و اروپا تبدیل شده است. همچنین توریست‌های زیادی در تابستان از کشورهایی همچون انگلستان، فرانسه، اسپانیا، یونان و… به سواحل این کشور سفر می‌کنند.

فرودگاه بین‌المللی کشور قبرس شمالی، ارجان نام دارد و با علامت اختصاری ECN نمایش داده می‌شود. تمامی پروازهایی که به قبرس شمالی در رفت و آمد هستند حتما باید یک توقف در ترکیه داشته باشند.  برای مثال پرواز ترکیش ایرلاینز از تهران به ارجان یک توقف در استانبول خواهد داشت و پرواز سان اکسپرس تهران به ارجان نیز یک توقف در ازمیر خواهد داشت. مدت زمان پرواز تهران به ارجان با احتساب توقف و تغییر پروازها، تقریبا 6 تا 7 ساعت است. زبان اصلی مردم قبرس شمالی ترکی استانبولی است.

اما بسیاری از مردم این کشور به زبان یونانی نیز مسلط هستند. زبان انگلیسی از محبوبیت کمتری نسبت به زبان یونانی دارد اما در بسیاری مناطق و اقشار و به خصوص در محیط‌های فرهنگی و دانشجویی، در مناطق گردشگری و فرهنگی و همچنین محیط‌های تحصیلی پرکاربرد است و اکثر مردم عادی این کشور به ویژه در شهر گیرنه با زبان انگلیسی آشنا هستند.

مزایای تحصیل بدون مدرک زبان در قبرس شمالی

تحصیل در قبرس شمالی زمانی جذاب‌تر خواهد بود که شما با در دست داشتن مدرک تحصیلی خود، بتوانید در هر رشته‌ای که می‌خواهید ادامه تحصیل دهید و حتی بورسیه 50 درصدی هم به شما تعلق بگیرد. در ادامه به چند مورد از مزایای تحصیل بدون مدرک زبان در قبرس شمالی اشاره شده است:

 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان ترکی یا انگلیسی
 • تحصیل در دانشگاه‌های بین المللی با روش تدریس تائید شده در آمریکا و انگلیس
 • عدم نیاز به آزمون ورودی در مقاطع تحصیلی مختلف
 • اعتبار مدرک دانشگاه‌های این کشور در سطح اروپا و آمریکا
 • تعلق گرفتن بورسیه 50 درصدی تضمینی برای دانشجویان ایرانی
 • امکان تحصیل در شرایط خاص با بورسیه 100 درصدی
 • هزینه زندگی دانشجویی مقرون به صرفه در قبرس شمالی
 • امکان کار دانشجویی به مدت حداکثر 20 ساعت در هفته
 • امکانات ویژه در محیط دانشگاه‌ها مانند آزمایشگاه، کتابخانه، سالن‌های ورزشی، تفریحی و …
 • امکان تبادل دانشجو با دانشگاه‌های تراز اول دنیا
 • وجود خوابگاه‌های مرفه با امکانات کامل

عدم محدودیت سنی برای تحصیل به غیر از رشته‌های حوزه پزشکی

در عین حال باید گفت که دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی می‌توانند در قبرس شمالی نیز شغل‌های تخصصی و دلخواه خود را بیابند و در همین کشور به زندگی بپردازند. قبرس شمالی یک کشور رو به پیشرفتی است که علاوه بر مهاجرت دانشجویان، به عنوان بهترین مقصد سرمایه گذاری در سطح جهان نیز به حساب می‌آید. درنتیجه باید گفت شما می‌توانید آینده خود را در همین جزیره کوچک و زیبا هم تضمین کنید.

نحوه گرفتن بورسیه در دانشگاه‌های قبرس شمالی

برای تحصیل بدون مدرک زبان در قبرس شمالی، شما به یک سری مدارک مانند پاسپورت، ریزنمرات آخرین سال تحصیلی، ترجمه مدرک دیپلم برای کارشناسی، مدرک لیسانس برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و مدرک ارشد برای phd یا دکترا و همچنین مدارک شناسایی و رزومه کاری (در صورت داشتن رزومه) نیاز دارید.

پس از آن، دانشگاه‌های قبرس شمالی بدون هیچ دردسری، 50 درصد بورسیه برای شما در نظر می‌گیرند؛ چراکه ایران یک کشور جهان سومی است و شما صرفاً باید نصف شهریه را بپردازید؛ اما بد نیست بدانید که بعضی از رشته‌ها در چندین دانشگاه وجود دارند که به طور کلی هیچ بورسیه‌ای به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.

با این حال در بعضی از رشته‌ها نیز امکان اخذ بورسیه تا 75 درصد یا بیشتر هم وجود دارد که کارشناسان تحصیلی هلدینگ دریو می‌توانند با توجه به تجربه چندین ساله در حوزه مهاجرت تحصیلی، بیشترین بورسیه را برای شما کسب کنند. خوشبختانه این بورسیه‌ها تا مقطع دکترا نیز برای دانشجویان در نظر گرفته شده و گزینه‌های ویژه دیگری مانند بورسیه ورزشی و هنری هم اضافه شده است.

با توجه به اینکه شانس تحصیلات کم هزینه در قبرس شمالی زیاد است، درنتیجه باید پرونده تحصیلی شما دقیق‌تر بررسی شود. به همین خاطر کافیست شماره تلفن خود را در بخش تماس با ما ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و مشاوره رایگان در این حوزه به شما بدهند.

دکمه بازگشت به بالا