اقتصادی

جامعه باید از بازخورد پرداخت مالیات و مصارف آن آگاه شود

اخبار ورزشی/قم رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضرورت توجه به امر مولدسازی دارایی‌های دولت را مهم بر شمرد و گفت: مصوبه سران قوا در خصوص مولد سازی، گامی مهم برای پویایی و استفاده بهینه از دارایی‌های دولت است که مورد تایید و حمایت ماست.

آیت الله حسینی بوشهری امروز ۱۳ بهمن‌ماه در دیدار مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان قم ضمن ابراز خرسندی از اقدامات صورت گرفته در مجموعه وزارت اقتصاد به موضوع عدالت مالیاتی اشاره کرد و گفت: اصول اخذ مالیات، می بایست بر اساس ثروت افراد تعیین شود و افراد برخوردار و صاحب ثروت بسته به میزان درآمد، مالیات بیشتری نسبت به طبقات ضعیف پرداخت کنند.

وی اضافه کرد: ضرورت دارد تا آحاد جامعه از بازخورد پرداخت مالیات و مصارف آن در جامعه نیز آگاه شوند؛ چرا که با دانستن این موضوع که پرداخت مالیات باعث احداث خیابان، پل و بوستان در شهر و استان شده با طیب خاطر و میل بیشتری نسبت به پرداخت مالیات، اقدام می کنند.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه ضرورت توجه به امر مولدسازی دارایی‌های دولت را مهم بر شمرد و گفت: مصوبه سران قوا در خصوص مولد سازی، گامی مهم برای پویایی و استفاده بهینه از دارایی‌های دولت است که مورد تایید و حمایت ماست.

حسینی بوشهری، حمایت و آمادگی خود را برای پیشبرد اهداف اقتصادی استان چه در خصوص مولد سازی و چه در عرصه رفع مشکلات سرمایه گذاران استان، اعلام نمود.

مهدی فراهانی مدیر کل امور اقتصادی استان نیز در ابتدای این دیدار در تشریح عملکرد وزارت اقتصاد در دولت سیزدهم به تجربه موفق این وزارتخانه در خصوص اعطای تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه به عنوان دبیر اعطای تسهیلات در استان‌های کشور، شیوه اصولی حذف ارز ترجیحی، توفیقات این وزارتخانه در خصوص درگاه ملّی مجوزها، ریل‌گذاری‌های اصولی برای مولدسازی اموال و دارائی‌های دولت و به اقدامات گمرکی، مالیاتی، بیمه‌ای و بانکی این وزارتخانه اشاره کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا