اقتصادی

حمله انتحاری به نظامیان پاکستان دراستان هم مرز با افغانستان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین اخبار ورزشی، در ادامه نآرامی‌ها در پاکستان، یک مقام نظامی این کشور از حمله انتحاری به یک کاروان نظامی در شمال غرب پاکستان هم‌مرز با افغانستان و کشته و مجروح شدن چند نفر خبر داد.

به نوشته وبگاه «اوت لوک» ۲ نفر از نیروهای امنیتی پاکستان روز شنبه بر اثر حمله بمب‌گذار انتحاری با موتورسیکلت مملو از مواد منفجره، در شمال غرب پاکستان در مرز افغانستان کشته و ۱۹ تن دیگر مجروح شدند.

«عنایت الله ببر» از مقامات نظامی پاکستان گفت که کاروان نظامی در حال حرکت به سمت «وزیرستان جنوبی» بود که بمبگذار انتحاری به آن‌ها حمله کرد. در جریان این حمله تروریستی ۲ نفر از نیروهای امنیتی کشته و ۱۹ تن دیگر مجروح شدند و به گفته مقامات مطلع، حال سه نفر از مجروحان وخیم است.

این کشور در روزهای اخیر صحنه نا آرامی‌های سیاسی بوده است. به دنبال دستگیری «عمران خان» نخست‌وزیر سابق، اعتراضات شدیدی در چندین شهر پاکستان به راه افتاد و خشونت‌های این اعتراضات به مرگ حداقل ۹ نفر و جراحت صدها نفر انجامید و دادگاه عالی پاکستان دستور آزادی عمران خان با قرار وثیقه را صادر کرد.

مقامات پاکستان چهارشنبه گذشته نیز از حمله انتحاری به نیروهای امنیتی این کشور در شمال غربی و کشته شدن چند نیروی امنیتی  و شهروند پاکستان خبر دادند(جزئیات بیشتر).

 

حمله روز شنبه در استان «خیبر پختونخوا» هم مرز با افغانستان رخ داد. پاکستان عمدتا در استان‌های خیبر پختونخوا، «بلوچستان» شهر«پنجاب میانوالی» و در استان «سند» با عملیات تروریستی مواجه می‌شود.  

گروه «تحریک» که معمولا مسئولیت این حملات را بر عهده می‌گیرد، نزدیک به القاعده است. این گروه تروریستی تاکنون چندین حمله مرگبار در سراسر پاکستان از جمله حمله به مقر ارتش در سال ۲۰۰۹، حمله به پایگاه‌های نظامی و بمب‌گذاری در هتل «ماریوت» در اسلام آباد در سال ۲۰۰۸ انجام داده است.

دولت و ارتش پاکستان، حزب «تحریک انصاف» را که رهبری آن برعهده عمران خان است، به اقدامات خشونت آمیز و حمله به اماکن دولتی و نظامی متهم کردند، اما او و حزبش این اتهام را رد کرده‌‌اند.

پایان پیام/.
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دکمه بازگشت به بالا