ورزشی

حمله بیرانوند به رکورد یک استقلالی برای جاودانه شدن در دربی

به گزارش خبرگزاری اخبار ورزشی؛ علیرضا بیرانوند که در بازی با ملوان و در یک دیدار سخت موفق شد صدمین کلین‌شیت خود در تاریخ لیگ برتر را ثبت کند، بعد از دریافت سه گل در مصاف با صنعت نفت آبادان و سپاهان، در دیدار مقابل هوادار موفق به ثبت کلین‌شیت صد و یکم خود در تاریخ این رقابت‌ها شد.

بیرانوند در این فصل غیر از دیدار با سپاهان و صنعت نفت آبادان در مصاف با پیکان و ذوب‌آهن نیز گل خورده بود، اما در شش بازی دیگر مقابل آلومینیوم اراک، تراکتور تبریز، فولاد خوزستان، گل گهر سیرجان، ملوان انزلی و هوادار تهران موفق به کلین‌شیت شده تا در دربی مقابل استقلال دنبال هفتمین کلین‌شیت خود در یازده بازی باشد.

بیرو اما در تاریخ دربی هم آمار قابل توجهی دارد و بعد از سید مهدی رحمتی و احمدرضا عابدزاده صاحب بیشترین تعداد کلین‌شیت‌ است.

سید مهدی رحمتی در ۱۵ دربی‌ای که به میدان رفته ۹ بار دروازه‌اش را بسته نگه داشته و احمدرضا عابدزاده صاحب ۸ کلین‌شیت در ۱۳ مسابقه‌ای است که در این بازی بزرگ برای هر دو تیم به میدان رفته است.

بیرانوند اما در ۱۰ دربی‌ای که به میدان رفته ۶ بار کلین‌شیت کرده است که آمار قابل توجهی به نظر می‌رسد و چنانچه در بازی پنجشنبه مقابل استقلال دروازه خود را بسته نگه دارد به یک قدمی رکورد عابدزاده خواهد رسید.

او همچنین از نظر از نظر دقایق متوالی بسته‌ماندن دروازه یک دروازه‌بان در دربی‌ها بعد از نیلسون جونیور، سیدمهدی رحمتی و احمدرضاعابدزاده نفر چهارم است و به مدت ۳۴۰ دقیقه متوالی از دقیقه ۴۴ شهرآورد ۸۷ تا دقیقه ۲۴ شهرآورد ۹۲ دراین بازی گل نخورده است.

او همچنین در کنار سیدمهدی رحمتی و وحید طالب‌لو سابقه مهار دو پنالتی در تاریخ دربی‌ها را دارد.

۲۵۱۲۵۱

دکمه بازگشت به بالا