صدراعظم آلمان: به اوکراین اعتماد نداریم

صدراعظم آلمان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری اخبار ورزشی، صدراعظم آلمان در جلسه استماع پارلمان این کشور بار دیگر مخالفت خود را با ارسال موشک‌های تاروس به اوکراین تکرار کرد و گفت برلین به کی‌یف اعتماد ندارد چون ممکن از این موشک‌ها علیه خاک روسیه استفاده شود.

براساس گزارش خبرگزاری آناتولی، اولاف شولتس، صدراعظم آلمان روز چهارشنبه از تصمیم خود مبنی بر عدم تامین موشک های دوربرد تاروس به اوکراین برای جلوگیری از رویارویی بین ناتو و روسیه دفاع کرد.

شولتس در جلسه استماع پارلمان آلمان خطاب به نمایندگان گفت: تحویل سلاح‌های پیشرفته و دوربرد بدون حضور سربازان آلمانی امکان‌پذیر نیست.

وی گفت: استقرار این سلاح‌ها در خارج از آلمان بدون حضور سربازان آلمانی معقول نیست و این خط قرمزی است که من به عنوان صدراعظم نمی‌خواهم از آن عبور کنم.

این سیاستمدار سوسیال دموکرات خاطرنشان کرد که استفاده از سیستم های موشکی قدرتمند و پیشرفته بدون نظارت ارتش آلمان ممکن است عواقب ناخواسته‌ای داشته باشد.

شولتس در پاسخ به انتقاد برخی از نمایندگان پارلمان آلمان گفت که بخشی از عدم تمایل برلین برای ارسال موشک‌های تاروس به اوکراین عدم اطمینان به رژیم کی‌یف است چون امکان دارد زلنسکی بخواهد با این موشک ها به خاک روسیه حمله کند.

اوکراین بارها از آلمان برای ارسال موشک‌های تاروس درخواست کرده است.

دیمیتری کوله‌با، وزیر خارجه اوکراین ماه گذشته گفت که کی‌یف تنها برای هدف گرفتن زیرساخت‌های نظامی روسیه به این موشک‌ها نیاز دارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا