ورزشی

فشارها روی من زیاد است/ از خودم راضی نبودم

بازی‌های آسیایی هانگژو/ فروغی: فشارها روی من زیاد است/ از خودم راضی نبودم

قهرمان تیراندازی المپیک توکیو گفت: از عملکرد خودم زیاد راضی نبودم و از کسانی که نتوانستم انتظاراتشان را برآورده کنم، پوزش می‌خواهم.

به گزارش خبرنگار اعزامی اخبار ورزشی، جواد فروغی بعد از ناکامی در کسب مدال در مسابقات تیراندازی تپانچه ۱۰ متر مردان اظهار داشت: اگر بخواهیم عملکرد تیم ملی تیراندازی ایران را در بخش تیمی بررسی کنیم بد نبود هرچند می‌توانستیم بهتر از این باشیم، چون امیدوار به رفتن روی سکو هم بودیم.

وی ادامه داد: در عملکرد انفرادی نیز جوهری بهتر از بقیه بود و با یک نمره کمتر نتوانست به رقابت فینال برود. از عملکرد خودم زیاد راضی نبودم و از کسانی که نتوانستم انتظاراتشان را برآورده کنم، پوزش می‌خواهم. بر اساس آموخته و توانایی‌ام سعی کردم خودم را مدیریت کنم و شلیک‌های خطرساز نداشته باشم.

قهرمان تیراندازی المپیک توکیو تصریح کرد: تمرکزم را برای این مسابقه گذاشته بودم تا جاییکه از ۲ روز پیش گوشی همراهم را از دسترس خارج کردم. اما هنوز فشار روی من زیاد است و مرا اذیت می‌کند، امیدوارم خودم را ترمیم کنم تا با سرمربیگری و رهنمودهای ظفرجعفرزاده نقاط ضعف خود را به نقاط قوت تبدیل کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که در ماه‌های گذشته در خصوص کمبود امکانات انتقاد داشتید، در اینجا کمبودهای تجهیزات‌تان روی عملکردتان تأثیرگذار بود، یادآور شد: از صحبت‌های من در مورد کمبود فشنگ و سلاح سوء برداشت شد. تیراندازی رشته‌ای تجهیزات محور است. ما نمی‌توانیم تأثیر تجهیزات را در تیراندازی نبینیم. تحریم‌ها تأثیرگذار نیست چون با مدیریت رئیس فدراسیون تیراندازی یک مقدار از کمبودها برطرف شد. بهترین ساچمه را در اختیار داریم، اما تجهیزات جانبی و کمکی حتی می‌تواند موثر باشد. در مجموع مشکلات حداقل از خودم هست، نباید اکثراً گردن تجهیزات بیندازیم باید همه چیز را در نظر بگیریم و کمی از عدم نتیجه‌گیری روی مدیریت خودمان هست.

وی تصریح کرد: بعد از کسب مدال روی ورزشکاران فشار می‌آید. در مورد رشته تیراندازی که پایه اصلی‌اش مدیریت ذهنی است مشکل زیاد می‌شود. در مدت ۲ روز که گوشیم خاموش بود کلی پیام داشتم و انتظارات به جاست.

فروغی خاطرنشان کرد: بخواهیم، نخواهیم فشار زیاد است و حتی فشار مثبت روی تیرانداز خوب نیست. اگر به تیرانداز وعده هم بدهید ممکن سم باشد و داستان تیراندازی یک مقدار با سایر رشته‌های ورزشی متفاوت است ذهن تیرانداز مثل بلوری است که از نوک متعادل شدن و هر فشاری از هر جهت می‌تواند آنرا نامتعادل کند.

انتهای پیام/

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا