قصر ۳۰۰ میلیون دلاری بن‌سلمان در فرانسه!/ عکس

به گزارش خبرگزاری اخبار ورزشی، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، مالک یک قصر فرانسوی است که به عنوان گران‌ترین خانه جهان شناخته می‌شود؛ خرید ملک وسیع در غرب پاریس به قیمت ۳۰۰ میلیون دلار (۲۷۵ میلیون یورو) آخرین مورد از یک سری خریدهای گزاف توسط شاهزاده سعودی است.

بیشتر بخوانید:

این جسم حتی از خورشید هم داغ‌تر است/عکس

این بوگاتی برای شیخ‌های عربی ساخته شده!/ عکس

بنا بر گزارشی در نیویورک تایمز، این قلعه تازه‌ساخت در سال ۲۰۱۵ به یک خریدار مرموز فروخته شد و اگرچه مالکیت آن از طریق شرکت‌های پوسته پنهان است، اما مشاوران خانواده سلطنتی تأیید کرده‌اند که شاهزاده مالک نهایی آن است. مقامات سعودی از اظهار نظر در مورد این گزارش خودداری کرده‌اند، گزارشی که پس از آن منتشر شد که وب‌سایت تحقیقاتی فرانسوی Mediapart به طور مشابه در ماه جولای به شاهزاده به عنوان مالک اشاره کرد.

مجله فرچون در زمان فروش در سال ۲۰۱۵ گزارش داد که Chateau Louis XIV – که دارای فواره‌هایی است که می‌توان با آیفون آن‌ها را کنترل کرد – رکوردهایی را شکست و تبدیل به گران ترین خانه جهان شد. در نمای بیرونی، این عمارت شبیه یک قصر قرن هفدهمی به سبک کاخ در نزدیکی ورسای است، اما در واقع یک ساختمان جدید است که پس از تخریب املاک قرن نوزدهم توسط سازنده سعودی آن، ساخته شد.

عقیق صورتی ایرانی در قصر بن‌سلمان

یکی از جاذبه‌های این قصر تنوع سنگ‌های بکار گرفته شده در ساخت آن است؛ Black Saint-Laurent: Hérault فرانسوی، یلو سینا، ایتالیا، سبز عتیقه، ایتالیا، قرمز گیلاسی، بلژیک، سنگ مرمر Collemandina، ایتالیا، مرمر سالومه، ترکیه، مرمر لوانته قرمز، ایتالیا، کوارزیت ماکائوبا، برزیل، پینک آلپینینا، پرتغال، سنگ ماه، برزیل، عقیق صورتی، ایران، Rouge de France: Hérault، فرانسه، کالاکاتا توپازیو، ایتالیا و سبز بامبو، برزیل

قصر ۳۰۰ میلیون دلاری بن‌سلمان در فرانسه!/ عکس

قصر ۳۰۰ میلیون دلاری بن‌سلمان در فرانسه!/ عکس

قصر ۳۰۰ میلیون دلاری بن‌سلمان در فرانسه!/ عکس

برای نمای این قلعه، به ساعت سازان دشتور داده شد تا یک ساعت مفرغی و میناکاری شده اصیل مشابه با نمای کاخ ورسای ایجاد کنند.

قصر ۳۰۰ میلیون دلاری بن‌سلمان در فرانسه!/ عکس

ساختار ساختمان به گونه‌ای ساخته شده‌است که گویی به نظر می‌رسد در دوران ورسای ساخته شده است. به گفته نیویورک تایمز، با این حال، مملو از امکانات مدرن مختلف، از جمله چراغ‌ها، موسیقی و تهویه مطبوع است.

این قلعه دارای یک سالن سینما، نقاشی‌های دیواری استادانه، یک زمین اسکواش، دو سالن رقص، درها و وسایل با روکش طلا، و دو استخر شنا است. یک استخر سرپوشیده اضافی وجود دارد که یک فواره باران از سقف می‌بارد.

قصر ۳۰۰ میلیون دلاری بن‌سلمان در فرانسه!/ عکس

منبع: theguardian

۲۲۷۲۲۷

دکمه بازگشت به بالا