اقتصادیفعالان کسب و کار

ميزان كالري قهوه لاته

در این مقاله قصد داریم تا میزان کالری انواع قهوه و کافی میکس های موجود در بازار را مورد بررسی قرار دهیم و همچنین تأثیر مصرف قهوه بر سلامتی بدن را مورد مطالعه قرار دهیم.افزایش میزان مصرف قهوه در سراسر جهان، باعث شده است تا بسیاری از افراد به دنبال اطلاعات جامع درباره تأثیرات مصرف قهوه بر سلامتی خود باشند. یکی از مهم‌ترین عواملی که برای این افراد مهم است، میزان کالری موجود در قهوه است. در این مقاله  به معرفی انواع مختلف قهوه و میزان کالری آن‌ها، تأثیرات مثبت و منفی مصرف قهوه بر سلامتی و پاسخ به سوالات متداول کاربران در این زمینه پرداخته خواهد شد.

درباره کالری

به طور کلی میتوان گفت کالری مقدار انرژی ذخیره شده در خوراکی ها و نوشیدنی ها است. بنابراین این ماده غذایی در کاهش یا افزایش وزن ما نقش دارد.

خوشبختانه کالری موجود در قهوه به دلیل تلخ بودن آن  بسیار کم است. برای  مثال یک اسپرسو سینگل تنها 3 کالری دارد.

این مزیتی است برای کسانی که هر روز  در برنامه غذایی خود روزی یک لیوان مصرف قهوه را دارند. پس نظرتان از لحاظ کالری در این نوشیدنی راحت باشد. با خرید قهوه لاته دکتر بیز یک بسته قهوه امریکانو هدیه بگیرید.

کافئین در قهوه

یک نوع ماده دیگر در قهوه به نام کافئین وجود دارد. بیشترین میزان این ماده را قهوه به خود اختصاص داده است. میخواهم یک تعریف هم راجب کافئین بگویم تا به طور کامل متوجه این موضوع  شوید.

کافئین چیست؟ کافئین ماده ای تلخ مزه است که فایده های زیادی برای بدن دارد.بیشترین میزان این ماده را قهوه به خود اختصاص داده است.  کافئین به متابولیسم بدن شما کمک میکند که این شرایط  انرژی زیادی همراه خود  دارد و شما میتوانید با خوردن روزانه یک لیوان قهوه انرژی مورد نیاز خود را تامین کنید و با خوردن غذای کمتری به کارهای روزمره خود رسیدگی کنید.

قهوه و میزان کالری

قهوه، یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌ها در سراسر جهان است. میزان کالری یک ماده غذایی، به میزان انرژیی که در آن دیده می‌شود، اشاره دارد. با توجه به اینکه قهوه یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌ها است، بررسی میزان کالری آن می‌تواند برای خوانندگان مفید واقع شود.

انواع قهوه

قهوه، در انواع مختلفی مانند قهوه اسپرسو، لاته، کاپوچینو، کورتادو، آمریکانو و لاته های طعم دار، به مانند کارامل ماکیاتو و موکا و کافی میکس و… تهیه می‌شود. هر نوع قهوه، دارای میزان کالری متفاوتی است. در ادامه، به توضیح میزان کالری هر یک از این انواع قهوه پرداخته خواهد شد.

میزان کالری قهوه آمریکانو

میزان کالری قهوه آمریکانو (Americano) بستگی به حجم و ترکیب قهوه و آب دارد. قهوه آمریکانو از ترکیب قهوه اسپرسو و آب جوش تهیه می‌شود. معمولاً یک پیمانه (240 میلی‌لیتر) قهوه آمریکانو بدون شیر و شیرین کننده، حدود 7 کالری دارد. با اضافه کردن شیر و شیرین کننده، میزان کالری مصرفی افزایش می‌یابد. به طور مثال، اضافه کردن یک قاشق چایخوری شکر و یک پیمانه (240 میلی‌لیتر) شیر سه درصد چربی به قهوه آمریکانو، حدود 162 کالری اضافه می‌کند. لذا برای کاهش میزان کالری در قهوه آمریکانو، می‌توان از شیر کم چربی یا شیر سویا و شیرین کننده‌های طبیعی مانند عسل و… به جای شکر استفاده کرد.

  • میزان کالری موجود در یک لیوان آمریکانو (240 میلی لیتری)= 24 کیلو کالری
  • میزان کالری موجود در یک لیوان آمریکانو با شیر (240 میلی لیتری) + یک پیمانه شکر + شیر=  186 کیلو کالری

میزان کالری قهوه فرانسه

میزان Kcal در فرانسه بستگی به نوع و حجم قهوه دارد. مقدار انرژی و کالری موجود در قهوه فرانسه سیاه (French Press Black Coffee) بدون شیر و شیرین کننده، در حدود 78 کالری در هر پیمانه (236 میلی‌لیتر) است. این میزان کالری، از طریق چربی موجود در قهوه به دست می‌آید. با توجه به میزان کالری پایین قهوه فرانسه، می‌توان آن را به عنوان یک گزینه سالم برای شروع روزن دانست. اما اگر قهوه فرانسه با شیر و شیرین کننده مصرف شود، میزان کالری آن طبیعتا افزایش می‌یابد.

  • میزان کالری موجود در یک لیوان قهوه فیلتری فرانسه (240 میلی لیتری)= 78 کیلو کالری

کالری انواع قهوه چقدر است؟ | اینفوگرافیک کالری قهوه

کالری موجود در قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو، یکی از نوشیدنی‌های قهوه‌ای محبوب است که از دانه‌های قهوه تهیه می‌شود. در هر فنجان قهوه اسپرسو (30 میلی لیتر)، میزان کالری تقریباً 22 کیلو کالری است. این میزان کالری، از طریق چربی موجود در قهوه به دست می‌آید. با توجه به میزان کالری پایین قهوه اسپرسو، می‌توان آن را به عنوان یک گزینه سالم برای شروع روز دانست.

برای بدست آوردن تقریب هر شات اسپرسو ما 30 میلی لیتر حجم قهوه شما را و فاقد هرگونه افزودنی در نظر گرفته ایم.جهت کسب اطلاع درباره قيمت قهوه گانودرما دكتر بيز روی لینک زیر کلیک کنید.

  • یک فنجان اسپرسو سینگل= 22 Kcal
  • یک فنجان اسپرسو دابل= 44 Kcal
  • کالری اسپرسو ماکیاتو= 82 Kcal

 

میزان کالری قهوه لاته

قهوه لاته، یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی‌های قهوه‌ای است. در هر فنجان قهوه لاته (240 میلی لیتر)، میزان کالری تقریباً 233 کالری است. این میزان کالری، از طریق شیر و شکر موجود در قهوه به دست می‌آید. برای کاهش میزان کالری در قهوه لاته، می‌توان از شیر کم چرب یا شیر سویا استفاده کرد.

  • مقدار کالری یک لیوان لاته= 233 کیلو کالری
  • مقدار کالری یک لیوان لاته کوچک (پیکولو لاته)= 150 کیلو کالری

میزان کالری موکا

همان طور که میدانیم موکا نوعی نوشیدنی بر پایه لاته میباشد، با این تفاوت که دارای مزه شکلاتی درون خود است بنا براین میزان کالری موجود در یک لیوان 240 میلی لیتری برابر با 394 کیلو کالری میباشد.

کالری یک فنجان قهوه ترک

در دو حالت با شکر و بدون شکر به ازای هر فنجان قهوه ترک میزان کالری موجود در این نوشیدنی را بررسی میکنیم.

  • مقدار کالری یک فنجان قهوه ترک بدون افزون شکر= 5 Kcal
  • کالری موجود در یک فنجان قهوه ترک حاوی شکر= 86 Kcal

میزان کالری قهوه کاپوچینو

قهوه کاپوچینو، یکی دیگر از نوشیدنی‌های قهوه‌ای محبوب است. در هر فنجان قهوه کاپوچینو (144 میلی لیتر)، میزان کالری تقریباً 144 کالری است. این میزان کالری، از طریق شیر و شکر و کفی شیرین موجود در قهوه به دست می‌آید. برای کاهش میزان کالری در قهوه کاپوچینو، می‌توان از شیر کم چرب یا شیر سویا استفاده کرد و همچنین استفاده از شکر کمتر یا شیرین کننده‌های طبیعی مانند عسل، انار و غیره را ترجیح داد.

انواع قهوه و کالری آن

حالا نوبت این است راجب میزان کالری در قهوه صحبت کنیم. در ادامه شما را انواع قهوه و کالری آن اشنا میکنیم.

قهوه اسپرسو : این نوشیدنی مزه ای تلخ دارد و این تلخی به دلیل کالری کم و کافئین بالای  موجود در آن است. یک لیوان اسپرسو سینگل 3 کالری و یک لیوان اسپرسو دبل 6 کالری دارد.

قهوه امریکانو: این نوع قهوه ترکیب اسپرسو همراه با آب است  به همین دلیل تلخی کمتری دارد. این نوشیدنی دارای 6 کالری میباشد.

قهوه ماکیاتو :  ماکیاتو ترکیبی از اسپرسو و فوم شیر میباشد که میزان کالری آن 24 است.

قهوه کاپوچینو : ترکیبات این نوع قهوه عبارت است از اسپرسو، شیر و فوم شیر است. این قهوه به دلیل ترکیب شدن با شیر کالری بیشتری دارد و میزان آن 75 کالری است.

قهوه لاته: قهوه لاته ترکیبی از اسپرسو و شیر بخار داده شده است که میزان کالری آن،  111 کالری است.

قهوه موکا : مواد تشکیل دهنده ی قهوه موکا اسپرسو، پودر شکلات و شیر است. به دلیل این ترکیبات قهوه موکا از کالری نسبتا بالایی برخورد دار است که میزان کالری آن 140 کالری است.

قهوه فلت وایت : ترکیبات فلت وایت مانند لاته است اما با این تفاوت که حجم فلت وایت از لته کمتر است. کالری این قهوه 180 میباشد.

آفوگاتو : آفوگاتو به عنوان یک دسر سرو  میشود. ترکیبات این دسر یک یا دو اسکوپ بستنی وانیلی و اسپرسو میباشد.کالری آن نیز 197 میباشد که 194 کالری متعلق به بستنی و تنها 3 کالری متعلق به اسپرسو میباشد.

همان طور که دیدید قهوه ی ماسالا خالص کالری کمی دارد و مواد افزودنی است که کالری قهوه را افزایش میدهد.

 

 

 

دکمه بازگشت به بالا