ورزشی

آرش برهانی: هواداران به نکونام زمان بدهند

به گزارش خبرگزاری اخبار ورزشی؛ استقلال تهران هنوز نتوانسته مشکلات خود را برای فصل جدید رفع کند. این تیم لیست بازیکنان خود کامل نکرده و این موضوع باعث نگرانی جواد نکونام سرمربی استقلال است.

آرش برهانی پیشکسوت استقلال درباره وضعیت این روزهای استقلال به طرفداری گفت: نگرانی‌ها درباره استقلال کاملا به جاست. من که فکر می کنم هواداران باید شرایط را درک کنند و به نکونام و تیمش فرصت دهند. برای این حرفم دلیل دارم.

او اضافه کرد: هنوز تکلیف سعید مهری و عارف غلامی مشخص نیست. من در رسانه ها خواندم سعید مهری با باشگاه توافق کرده ولی تا جایی که می دانم هنوز در تمرینات حاضر نشده است. همینطور عارف غلامی. این بازیکنان تمرین نداشته اند و طبیعتا وقتی به تیم اضافه شوند سه هفته زمان می خواهند تا آماده شوند و در پازل تاکتیکی تیم قرار بگیرند. بنابراین عملا در شروع فصل نمی توانند با بدنی آماده در کنار استقلال باشند. آرمین سهرابیان و مهرداد محمدی دو بازیکن جدید تیم چند روز تمرین کرده اند ولی الان در تمرینات حضور ندارند. هم مشکل قرارداد دارند و هم مصدومیت. این دو بازیکن کی می خواهند به آمادگی صد در صد برسند؟ من شک دارم که آرمین حتی در هفته های اول لیگ بتواند بازی کند.

برهانی به جذب بازیکنان خارجی اشاره و تصریح کرد: درباره بازیکنان خارجی هم وضعیت همین است. استقلال تا الان بازیکن خارجی جذب نکرده. اگر بگوئیم باشگاه روند مذاکرات را خوب پیش ببرد و تا یک هفته دیگر خارجی ها به لیست اضافه شوند، کی برای لیگ آماده می شوند؟ فقط دو هفته تا شروع لیگ زمان برده است. بازیکنی که تازه می آید سه هفته زمان می خواهد تا به فرم بدنی خوب برسد. بنابراین آنها هم نمی توانند در هفته های اول تیم را با آمادگی کامل همراهی کنند. تا جایی که می دانم بازیکنان فعلی تیم هم 7، 8 ماه است پول نگرفته اند. خب بحث انگیزه هم مطرح می شود. فوتبال کار انگیزشی است و حالا هر چه بگوئیم کادر فنی به بازیکن روحیه می دهد، به هر حال این مسایل هم مهم است.

پیشکسوت استقلال در پایان گفت: با چیزی که من می بینم، هوادار باید به نکونام و تیمش در چند هفته اول لیگ برتر فرصت بدهد. فوتبال حساب و کتاب دارد و با حرف جلو نمی رود. وقتی ساپینتو هم آمد و تازه تیمش کاملتر بود و بازیکنانی چون قایدی و محبی را هم داشت، گفتم باید به استقلال و او فرصت داد. الان که وضعیت به اندازه آن زمان خوب نیست. بنابراین باید منطقی باشیم. تازه نسبت به دوره ساپینتو مشکلات مالی هم به استقلال اضافه شده. اینها کار را سخت می کند. هواداران باید صبور باشند. مدیریت باشگاه هم باید کارها را سریعتر جلو ببرد تا استقلال آماده شود. امتیازهای هفته اول خیلی حیاتی و مهم است. ببینید تیم هایی چون پرسپولیس، سپاهان، تراکتور و حتی گل گهر چه شرایطی دارند. آنها همین حالا از استقلال کلی جلوتر هستند.

258 258

دکمه بازگشت به بالا