اقتصادیفعالان کسب و کار

استخر برای کودکان زیر سه سال

محصولی متنوع می باشد که برای تمامی رده های سنی ساخته شده است و می تواند برای داشتن تفریحات مهیج افراد استفاده شود. این وسیله کاربردی را می توان با توجه به سلیقه افراد انتخاب و خریداری کرد و از وجود آن بهره مند شد و توانست ساعات خوشی را کسب کرد. استخر بادی در دسته بندی بزرگ قرار دارد که تمامی سلیقه ها را تحت پوشش قرار می دهد و می تواند برای لذت بردن افراد از این موقعیت استاندارد و ایمن استفاده شود. با این وجود است که کسانی که به دنبال خرید بهترین و با کیفیت ترین استخر بادی می باشند بتوانند خرید آن را با قیمتی مناسب انجام دهند و در این صورت روز های خوشی را داشته باشند و در فصول گرم سال اوقات فراغت خود را به بهترین شکل رقم بزنند. از آن جایی که محصول هم محبوبیت زیادی دارد و هم می تواند با قیمت مناسب خریداری شود طرفداران زیادی دارد به طوری که افراد زیادی به سمت خرید آن کشیده می شوند و می توانند بهترین اوقات را کسب کنند. وجود بدنه با کیفیت که از بهترین مواد اولیه تشکیل شده است در کنار قیمت مناسب و طراحی بی نظیر و فانتزی موجب رضایت مخاطب شده است و می تواند توجه عده زیادی را به خود جلب کند تا خرید آن را انجام دهند و با وجود ابعاد و اندازه های مختلف آن را مورد استفاده افراد قرار دهند. در این صورت تمامی مزیت های ممکن را دارد و می توان با تکیه بر خصوصیات منحصر به فرد آن محصول را خریداری کرد. استخر بادی ساخت شرکت های معتبر می باشد که در این صورت سازگاری دارد و کیفیت آن نیز اثبات شده می باشد. با این وجود افراد می توانند خرید خود را از دسته بندی محصولات اصل و اورجینال انجام دهند و مورد بهره برداری قرار دهند و در نهایت نیز بهترین اوقات را کسب کنند. جهت آشنایی با استخر بادی برای کودکان زیر سه سال که ایمن و استاندارد می باشد تا همواره این رده سنی نیز از تفریحات مهیج آبی بهره مند شود مطالب زیر را مطالعه نمایید.

چرا استخر بادی برای کودکان می خریم؟

در زمان انتخاب و خرید استخر بادی می توان به دسته بندی های متنوع آن توجه داشت که تمامی رده های سنی را تحت پوشش قرار می دهد و می تواند به عنوان برترین نمونه از محصولات بادی شناخته شود که پر فروش و منحصر به فرد می باشد و در این صورت انتخاب آن برای تمامی رده های سنی میسر خواهد شد. شاید برای شما سوال پیش بیاید که چرا استخر بادی برای کودکان زیر سه سال خریداری می شود؟ جواب دادن به این سوال ساده می باشد چرا که تمامی افراد در رده سنی مختلف تمایل به آبتنی و آب بازی دارند و این تفریح مورد علاقه آن ها به حساب می آید. همچنین با وجود محصولات متنوع که تمامی رده های سنی را در بر دارد افراد می توانند استخر بادی را برای رده سنی مختلف تهیه کنند و از وجود آن بهره مند شوند و بتوانند ساعات خوشی را سپری کنند. به دلیل بهره مندی تمامی کودکان از تفریحات آبی و مجزا کردن محیط تفریحات آبی کودکان از بزرگسال خرید استخر بادی برای کودکان زیر سه سال انجام می شود که می تواند برای آن ها جذابیت زیادی داشته باشد. با این وجود است که استخر بادی برای کودکان از تنوع زیاد برخوردار می باشد و با توجه به سلیقه آن ها ساخته شده است به طوری که می تواند محبوبیت زیادی برای این رده سنی ایجاد کند. این محصولات اغلب دارای دیواره های کوتاه و عمق کم می باشند تا در داخل آن شنا و تفریحات آبی برای رده سنی زیر سه سال به بهترین شکل رقم بخورد و بتوان بدون آسیب و مشکل در موقعیت استاندارد و ایمن حضور داشت و از این حضور لذت برد و ساعات خوشی را برای آن ها رقم زد.

استخر برای کودکان زیر دو سال |استخر پدر و کودک پاسداران

استخر بادی بزرگ برای کودکان

ابعاد و اندازه های مختلف تشکیل دهنده استخر بادی برای رده سنی کودک می باشند و دسته بندی متنوع و بزرگی را شامل می شوند. به طوری که موقعیت برای حضور تک نفره کودکان در استخر بادی کوچک مهیا است و حضور دست جمعی آن ها برای داشتن تفریحات مهیج آبی نیز در استخر بادی بزرگ میسر می شود. در این صورت استخر بادی بزرگ برای کودکان نیز موجود می باشد تا بتوانند به صورت دست جمعی تفریحات آبی مورد علاقه خود را داشته باشند و از آن لذت ببرند و در نهایت بتوانند بهترین اوقات را داشته باشند. استخر بادی تنوع زیادی دارد و از ساختار و طراحی های مختلف تشکیل شده است به طوری که می توان با خیالی آسوده متناسب با سلیقه کودکان نسبت به خرید این محصولات اقدام کرد و از وجود آن بهره مند شد و توانست ساعات خوشی را کسب نمود. داشتن استحکام بالا در کنار سازگاری زیاد با پوست کودکان در استخر بادی مد نظر سبب شده است که توجه به آن جلب شود و والدین با خیالی آسوده و با اطمینان کامل نسبت به خرید آن اقدام کنند و از وجود آن بهره مند شوند. با این شرایط بهترین محیط جهت تخلیه انرژی کودکان است و می تواند تفریحات مهیج را برای آن ها رقم بزند همچنین از شرایط به وجود آمده لذت ببرند. استخر بادی بزرگ برای کودکان زیر سه سال محصولی با تنوع زیاد می باشد و بدنه های مقاوم با کیفیت بالا را رقم می زند. در این صورت کسانی که به دنبال خرید جدید ترین و منحصر به فرد ترین استخر بادی می باشند همواره می توانند این محصول را با قیمت مناسب خریداری کرده و در نهایت امکان داشتن تفریحات مهیج آبی در فصول گرم سال نیز رقم می خورد که محبوبیت زیادی برای تمامی رده های سنی دارد.

مناسب ترین استخر بادی برای کودکان

همان طور که در مطالب بالا اشاره شد استخر بادی ساخت شرکت های معتبر تولید کننده محصولات بادی می باشد که با داشتن بدنه مطمئن و طول عمر بالا می تواند رضایت مخاطب را به خوبی جلب کند و برای علاقه مندان گزینه ای دلخواه باشد. از این رو برای معرفی مناسب ترین استخر بادی برای کودکان زیر سه سال می توان به محصولات برند و اصل اشاره داشت که دارای طرفداران زیاد می باشد و می تواند سازگاری زیادی را رقم بزند. استخر بادی که ساخت شرکت های بست وی و اینتکس بوده است همواره تمامی مزیت های ممکن را دارد و افراد از آن در طی سال های زیاد استفاده می کنند و می توانند بهترین اوقات را نیز داشته باشند. مناسب ترین استخر بادی برای کودکان که در سنین زیر سه سال می باشند دارای بدنه ای با دیواره کوتاه بوده است و عمق کمی دارد تا در حین بازی تعادل داشته باشند و از بروز آسیب و مشکل در امان باشند. در این صورت هر یک از علاقه مندان به این محصول کاربردی و منحصر به فرد می توانند با خیالی آسوده خرید آن را نهایی کنند و با مزیت های ممکن در آن حضور داشته باشند. استخر بادی برای این رده سنی ایجاد سرگرمی های مهیج می کند و سبب تخلیه انرژی آن ها نیز می شود. در نتیجه جزو محصولات محبوب و منحصر به فرد بوده است که در دسته بندی بزرگ قرار دارد و توانسته برای رضایت مخاطب در دسترس آن ها باشد. برند اینتکس و بست وی تمامی محصولات بادی خود را با توجه به سلیقه کودکان طراحی کرده است و در ساخت خود از رنگ های شاد به علاوه طرح های چاپی و زیبا استفاده کرده است. با این وجود است که می توان بهترین نمونه از این محصول کاربردی را مد نظر قرار داد و موجب رضایت کودکان از حضور در استخر بادی شد.

روش انتخاب بهترین استخر بادی برای کودکان

با این وجود که استخرهای بادی برای رده سنی کودک دارای طرح های فانتزی و رنگ های جذاب می باشند و می توان از وجود آن ها نهایت استفاده های لازم را به عمل آورد انتخاب و خرید مورد دلخواه نیز به راحتی صورت می گیرد و افراد می توانند در کم ترین زمان گزینه دلخواه را برای استفاده کودکان داشته باشند. این استخر بادی برای رده سنی کودک دارای ساختاری منحصر به فرد و خاص می باشد که در این صورت علاقه مندان می توانند طرح محبوب از نظر فرزند خود را داشته باشند و برای آن ها ایجاد محیطی استاندارد و ایمن به جهت تفریحات آبی کنند. در داخل استخر های بادی کودکان بدون هر گونه مشکل و دشواری به تفریحات مهیج می پردازند و در طولانی مدت نیز این تفریحات را دارا خواهند بود. از این رو تمامی کسانی که به دنبال سرگرم کردن کودکان و تهیه وسایل مورد نیاز ان ها برای حضور در استخر بادی می باشند می توانند این محصولات را خریداری کنند و امکان داشتن اوقات فراغت مهیج را برای آن ها ایجاد نمایند. به همین خاطر است که انتخاب بهترین استخر بادی تنها از بین محصولات برند و اصل که اینتکس و بست وی می باشد انجام می گیرد و می توان برای استفاده در طول عمر بالا محصولات را در نظر گرفت.

مزیت داشتن استخر بادی برای کودکان زیر سه سال

از آن جایی که شنا و آبتنی جزو تفریحات مورد علاقه تمامی رده های سنی از جمله کودکان زیر سه سال می باشد تهیه محیطی مناسب برای آن ها لازم و ضروری است و می توان با توجه و تامل مورد دلخواه را انتخاب کرد. مزیت خرید این محصول به این شکل است که گزینه مورد نظر را می توان برای استفاده در مکان های مختلف تهیه کرد و برای بهره مندی به مسافرت و گردش به همراه داشت. در این صورت امکان استفاده از آن وجود دارد و به راحتی نیز راه اندازی می شود و می توان در کم ترین زمان و به سرعت محصول را برای استفاده آماده کرد. راه اندازی آسان و حمل آسان محصول به علاوه داشتن قیمت مناسب در استخر بادی برای کودکان زیر سه سال سبب شده است که افراد بتوانند بدون هر گونه مانع از خرید خود لذت ببرند و در طی طول عمر زیاد آن را مورد استفاده و بهره برداری قرار دهند و در نتیجه بتوانند ساعات خوشی را نیز کسب کنند که در فضای باز مورد علاقه افراد می باشد و برای آن ها جذابیت دارد. استخر های بادی که برای این رده سنی ساخته شده است دارای دیواره های مناسب می باشد تا بتوان در فضای سرپوشیده به عنوان استخر توپ از آن استفاده کرد و اوقات خوشی را کسب کرد و در نهایت توانست مزیت های زیادی را نیز به دست آورد. سازگاری بدنه در کنار طراحی زیبا و خاصی که دارای جزو مزیت های دیگر استخر بادی برای کودکان زیر سه سال می باشد و رضایت آن ها را به خوبی جلب می کند و می توان در طی سال های زیاد از وجود آن لذت برد.

قیمت استخر بادی برای کودکان زیر سه سال

با توجه به تنوع زیادی که در استخر بادی برای کودکان زیر سه سال وجود دارد قیمت خرید آن نیز متنوع می باشد به طوری که امکان خرید برای تمامی افراد موجود است و در این صورت علاقه مندان با توان مالی خود می توانند انتخاب و خرید استخر بادی مورد علاقه خود را انجام دهند. قیمت محصولات ساخت شرکت اینتکس و بست وی به صرفه می باشد به طوری که علاقه مندان به راحتی مورد دلخواه خود را پیدا خواهند کرد و هزینه لازم را بابت تهیه آن نیز پرداخت خواهند کرد. در این صورت کودکان نیز از داشتن استخر بادی مورد علاقه خود لذت می برند و می توانند ساعات خوشی را داشته باشند و از داشتن آن لذت ببرند.

خرید استخر بادی برای کودکان زیر سه سال

به منظور خرید آسان مورد دلخواه از بین دسته بندی استخر بادی برای کودکان زیر سه سال تنها می توان به مراجعه کرد که محصولات خود را در نهایت کیفیت و مزیت های لازم ارائه می دارد و دارای طراحی استاندارد و ایمن نیز می باشد به طوری که می توان در طی سال های زیاد از دنوزادان چه زمانی میتوانند شنا کنند و از چه راهی و چگونه باید به آنها شنا کردن را آموزش دهیم؟

با توجه به مسائلی که این روزه والدین در مورد توانایی شنا کردن در نوزادان می دانند مشتاق هستند تا مسیر صحیحی برای ان انتخاب کنند تا در بهترین زمان و سن فرزندشان این توانایی را داشته باشد به همین دلیل سوالاتی برایشان پیش خواهد آمد. ما در این بخش از به آنها پاسخ خواهیم داد اگر شما از شنا کردن لذت میبرید، پس ممکن است بخواهید که نوزاد خود را به همراهتان به استخر ببرید. شناکردن دارای مزایای قابل توجهی است ، اما آیا برای نوزادان ایمن است؟

در این متن مام جانکشن به شما میگوید که چه زمانی نوزادان میتوانند شنا کنند. چگونه آنها را با آب آشنا کنید و اقدامات اولیه ای که باید قبل از ورود آنها به استخر انجام دهید چیست.

سن مناسب برای شنا کردن نوزادان

چه زمانی نوزادان میتوانند شنا کنند؟

شورای ایمنی ایالات متحده آمریکا توصیه میکند که یک نوزاد برای رفتن به استخر حداقل باید 6 ماهه باشد بااین حال عدم تحقیق در مورد سن مناسب نوزادان برای شنا باعث میشود که والدین نوزادان خود را قبل از سن توصیه شده به استخر بیاورند. در 6ماه نوزاد شما بیشتر از یک تازه متولد شده است همچنین مهارت های عضلانی بیشتری مانند توانایی چرخیدن و نشستن بدون حمایت را دارد. باتوجه به پیشرفت 6ماهگی معمولا زمان مناسبی برای شنا کردن است شنا فقط سرگرم کننده نیست بلکه برای کودک شما مزایایی دارد و سودمند است.

سن آموزش شنا برای نوزادان

مزایای شنا برای نوزادان چیست؟

کاهش خطر غرق شدن

کودکان یک تا چهارساله که در زمان نوزادی شناکردن را یادگرفته اند حساسیت کمتری نسبت به غرق شدن دارند به این معنی است که اگر کودک زودتر شناکردن را یاد بگیرد احساس بیشتری در آب دارد.

تعادل و کنترل بهتر بدن :

شناکردن به بهبود تعادل و کنترل عضلات به نوزادان کمک میکند به دلیل استفاده گسترده از عضلات در شناکردن است.

تقویت سلامت استخوان :

باتوجه به فعالیت و جنبش گسترده بدن در دول شنا گفته میشود که شنا کردن سلامت استخوان و مفاصل را تقویت میکند ممکن است برای افرادی که مبتلا به آسم هستند مفید باشد شناکردن مناسب و متعادل میتواند به افراد, ازجمله کودکانی که آسم دارند برای بهتر شدن و مقابله با این شرایط کمک کند.

توانایی شناختن و مهارت های فیزیکی بهتر :

کودکانی که در اوایل زندگیشان شروع به شنا کردن میکنند, نشان میدهند که توانایی شناختی و فیزیکی پیشرفته تری دارند ، مزایای شناکردن برای کودکان قابل بحث است, توجه داشته باشید که همه نوزادان از مزایای مشابهی برخوردار نیستند,همچنین بیشتر نوزادان ممکن است فقط یک بار بزرگتر از 12ماه باشند که از مزایای آن استفاده کنند بااین حال,شنا کردن میتواند یک سرگرمی عالی و یک ورزش برای نوزاد در حال رشد باشد درصورتی که شما استخر مناسب را برایش انتخاب کنید.

 

 نکات مهم برای مراقبت از نوزاد در استخر

چگونه استخر مناسب برای کودک خود انتخاب کنید؟

 • هنگامی که میخواهید یک استخر شنا برای کودکتان انتخاب کنید این نکات را به خاطر داشته باشید:این استخر باید برای کودکان منحصر به فرد باشد.
 • استخری را انتخاب کنید که فقط برای نوزادان باشد نه برای کودکان بزرگتر، این کار خطر ابتلا به عفونت را کاهش میدهد.
 • آبها باید تازه و تمیز باشند ؛ استخرهایی را ترجیح دهید که دارای سیستم چرخ باشد و آب تازه را به آب کلر فیلتر کند.
 • به دنبال فضایی با سایه و تهویه مناسب باشید استخر شنا باید داری تهویه مناسب و سایه باشد ، و باید به درستی روشن شود.
 • به یک استخر کم عمق بروید اگر شما مشغول نگهداشتن خودتان در آب باشید، نمیتوانید از کودک خود به خوبی مراقبت کنید استخرهای انحصاری کودکان باید به اندازه کافی کم عمق باشند ،برای اینکه به راحتی سر کودکان در بالای آب قرار گیرد.
 • سطح آب ،برای بزرگسالان ترجیحا باید تا شانه باشد.
 • حضور غریق نجات ها ضروری است.
 • این مرکز باید یک غریق نجات داشته باشد، که بتواند در شرایط اضطراری کمک کند .
 • با این معیارها شما مطمئن خواهید شد، که استخر مناسب را انتخاب کرده اید.
 • اما فراموش نکنید،همه چیزهایی که نیاز دارید را بسته بندی کنید.

 ویژگیهای استخر مناسب برای نوزاد

چه چیزی در ساک شنای کودک خود به همراه داشته باشید؟

پوشا ک های مناسب شنا:

پوشک های معمولی در استخر کار نخواهند کرد ، بنابراین، یک بسته از پوشک های شنا داشته باشید چون در تماس با آب نباشندو همچنین دارای کاف های اضافی و انعطاف پذیر باشد زیرا زمانی که کودک در آب است از نشت جلوگیری کند.

اسباب بازی های آب:

اینها اسباب بازی های ضد آب هستند، که کودک را در هنگام استراحت در استخر،سرگرم میکنند.

حوله ها:

حوله های نرم برای پاک کردن و بستن نوزاد پس از خارج شدن از استخر مناسب است شما میتوانید پس از اینکه نوزادتان از استخر خارج شد ،از حمام نوزاد استفاده کنید.

بطری تغذیه و تنقلات:

نوزاد شما بعد از شنا کردن گرسنه خواهد شد، بطری تغذیه را با فورمولا و شیر پر کنید و همراه خود ببرید همچنین میتوانید برخی از تنقلات مانند:موز له شده یا پوره میوه را به همراه خود ببرید.

لباس اضافی:

لباس های اضافی را برای بعد از شنا به همراه داشته باشید اگر قصد دارید کود خود را به طور منظم به استخر ببرید،باید به او شنا کردن یاد بدهید.

 

 وسایل مورد نیاز برای شنای نوزاد در استخر

چگونه به نوزاد خود شنا کردن را یاد بدهیم؟

در اینجا تکنیک های مختلفی برای آموزش شنا به نوزادان و پرورش رفلکس شناکردن وجود دارد.

سلامت:

کودک خود را در آغوش نگهدارید و به استخر بروید، به آرامی به سمت آب بروید تا زمانی که نوزاد در آب قرار بگیرد و اجازه دهید نوزاد آب را حس کند به آرامی با نوزاد در آغوش خود قدم بزنید.

نوسان:

کودک را به صورت معمولی نگه داری و او را به جلو و عقب در آب حرکت دهید.این کمک میکند که نوزاد را با حساسیت حرکت در آب آشنا کنید.

غوطه ور شدن:

کودک را رو به روی خود نگه دارید یک دست را در پشت نوزاد ودست دیگر را در قفسه سینه او بگذارید.به آرامی صورت خودتان را بچرخانید در حالی که به آرامی صورت خود را به زیر آب میبرید ،بلافاصله نوزاد را به سمت قفسه سینه برگردانید و به صورت او فوت کنید،این کار باعث رفلکس غواصی و باعث بسته شدن دهان میشود و از خوردن آب جلوگیری میکند سعی کنید چند بار این کار را انجام دهید، تا کودک عادت کند و رفلکس غواصی در این زمینه آغاز خواهد شد.

غوطه ور شدن به سمت جلو:

وزاد را در آغوش خود نگه دارید و آن را به سمت خود برگردانید.

به آرامی به جلو حرکت کنید به طوری که سرخورد را در آب فرو ببرید.

به آرامی سر خود را به جلو حرکت دهید به طوری که در آب فرو رود و بلافاصله بیرون بکشید.

غوطه ور شدن در آب به سمت جلو نوزاد را با برخورد آب با صورتش عادت میدهد .

 

شنا کردن نوزادان چه فوایدی دارد؟

معکوس شناکردن :

مراحل مشابه را تکرار کنید، اما این بار پشت نوزاد به آب باشد و روی آن به بالا باشد.

سرخردن به زیر آب:

از هر دو دست خود برای نگه داشتن کودک در یک حالت افقی استفاده کنید، به طوری که صورتش به سمت چپ باشد ,پاهایش به سمت راست و شکمش در داخل آب باشد.

حالا کودک را در مسیر مستقیم به پایین بکشید و داخل آب ببرید و بعد از انجام حرکات قوس مانند و یا حرکات جنبشی زیر آب آنها را از آب بیرون بکشید.

این تکنیک به کودک کمک میکند که از حرکت ها زیر آب استفاده کند.

آزاد شناکردن:

اگر کودک شما در آب احساس راحتی و اعتماد به نفس میکند,میتوانید او را رها کنید تا همه چیز را خودش تجربه و کشف کند بااین حال,برای جلوگیری از حوادث احتمالی نزدیک او بمانید در اینجا هدف این است در حالی که کودک از شنا کردن لذت میبرد,در آب احساس راحتی کند.

آیا کودکان میتوانند به تنهایی شنا کنند؟

خیر,کودکان نمیتوانند به تنهایی شنا کنند,بنابراین زمانی که آنها در آب هستند، نیاز به حمایت شما دارند نوزادان دارای یک رفلکس هستند که به آنها احساس راحتی در استخر را میدهد اما این رفلکس ها بعد از 12ماه ناپدید میشوند. کودکان از لحاظ جسمی برای شناکردن پرورش داده نشده اند و نمیتوانند به طور مستقل در استخر بمانند,حتی اگر زمان زیادی را در آنجا بگذرانند آموزش دادن بچه ها برای شناکردن,همه اش به این معنی است که آنها را باآب و شناوربودن آشنا کنیم.

چه مدت کودک باید شنا کند؟

هیچ ساعت مشخصی وجود ندارد، اما زمان ایده آل و مناسب 15تا 20دقیقه است.

مراقب نشانه های ناراحتی مانند:

لرز و خستگی و نق نق کردن آنها باشید اگر کودک شما در معرض تحریک قرار دارد بلافاصله او را از آب دور کنید قطعا زمانی که کودک در آب است ,باید اقدامات ایمنی را رعایت کنید.

 

نوزاد را از چه سنی به استخر ببریم؟

چگونه از کودک خود در استخر محافظت کنید؟

در اینجا، گفته می شود که چگونه میتوانید از اینکه کودک در استخر امن هست مطمئن شوید .

 • هرگز کودک خود را تنها نگذارید،
 • نوزادان در 2 اینچ آب میتوانند غرق شوند.
 • با نظارت والدین و بزرگسالان ، امکان تصادف غرق شدن قابل پیشگیری است.
 • بنابراین هرگز کودک خود را در استخر بدون مراقب نگذارید.

از استخر هایی که بوی شدید کلر میدهند اجتناب کنید:

متخصصان معتقد هستند که اگر شما بوی کلر را در استخر استشمام کنید,پس کلر در آب زیاد است.

کلر میتواند پوشش بینی و چشم نوزاد را تحریک کند و باید از آن دور بماند.

لوازم التریکی را دور نگهدارید:

مطمئن شوید که هیچ خطر بالقوه ای در نزدیکی استخر وجود ندارد.

 • مانند:لوازم الکتریکی و یا وان که کودک در آن برود.CPR را یاد بگیرید :احیای قلب و ریه یکی از اقدامات اولیه ای است برای کسی که دچار شده استفاده میشود.و آن را متوقف میکند.
 • شما میتوانید CPR را از گروه های پشتیبانی محلی یاد بگیرید.
 • اگر یک غریق نجات در اطراف استخر شنا وجود دارد از آنها بپرسید که آیا CPR بلد هستند یا نه!
 • برای شناکردن ایمن کودک یک استخر با آب تمیز انتخاب کنید و هنگامی که کودک در استخر است از او مراقبت کنید.
 • دربعضی موارد، بهتر است کودک خود را از شنا کردن در هر آبی دور نگهدارید.

 

اصول آموزش شنا به کودکان

چه زمانی نباید به کودک اجازه شنا کردن بدهید؟

ازشناکردن کودک خود در شرایط زیر خودداری کنید:

اسهال:

اگر کودک شما دارد بنابراین نباید اورا به استخر ببرید حتی بهترین پوشک های شنا هم نمیتوانند تضمین کنند که میتوانند از انتقال بیماری ها به آب حفاظت میکنند. این کار آب را برای دیگران آلوده میکند.

:

 • شناکردن برای مدت طولانی ،میتواند خطر ابتلا به عفونت کانال خارجی گوش را افزایش دهد.
 • این وضعیت خارجی ویا گوش شناگر نامیده میشود.
 • اگر کودک از عفونت گوش رنج می برد شناکردن میتواند این مشکل را پیچیده ترکند.

 

چه زمانی نباید نوزاد را به استخر ببریم؟

کردن و :

و سرفه میتواند آب را آلوده کند و آب سرد میتواند مشکل کودک شمارا تشدید کند.

زمانی که کودک شما سرماخورده است,رفتن به شنا ،واقعا یک ایده بد است.

:

شناکردن با عفونت چشم میتواند چشم را تحریک کند ، درحالی که میتواند عوامل بیماری زا را به دیگران انتقال دهد.

آسم، گزما، :

اگر کودک شما آسم و یا دیگر آلرژی ها را دارد قبل از اینکه او را برای شناکردن ببرید با پزشک مشورت کنید .

مواد شیمیایی مانند:

 • کلر در استخر میتواند علائم این شرایط را تشدید کند .
 • اگر کودک شما دارای اگزما باشد نیاز به یک مراقبت ویژه دارد مانند استفاده کردن از ژل های نفتی در سرتاسر بدن او قبل از بردنش به داخل استخر
 • قانون کلی این است که کودک شما باید زمانی که برای شنا میرود کاملا سالم باشد.
 • اگر کودک شما ناخوش است پس بهتر است صبرکنید تا بهبود یابد و سالم باشد.

 

مزایای شنا کردن نوزادان 

آیا میتوانم برای شنا کردن با کودک خود همراه شوم؟

بله زنان میتوانند 6 هفته بعد از زایمان شناکردن را شروع کنند.

از آنجایی که شما کودکتان را در 6 ماهگی به استخر ببرید مطمئنا میتوانید با یکی از آنها همراه شوید.

در حقیقت کودک شما به یک چهره آشنا مانند یک والد نیاز دارد تا او را در استخر نگهدارد.

آیا میتوانم کودکم را به برنامه های شنا ببرم ؟

خیر تا سن 6 تا 12 ماهگی باید از شناکردن به عنوان یک تفریح لذت ببرد نه یک درس و آموزش.

درسهای شنا باید برای کودکانی که بیشتر از 12ماه سن دارند در نظر گرفته شود.

تحقیقات نشان داده است که درس های رسمی شنا کردن برای جلوگیری از غرق شدن در سن یک سالگی برای کودک موثر است.

دمای مناسب برای استخر نوزادان چقدر است؟

دمای ایده آل استخر برای یک کودک 86درجه فارنهایت است(30 درجه سانتی گراد)است.

نگه داشتن دمای مناسب استخر به کودک برای راحت شنا کردن کمک میکند.

 

آیا نوزادان می توانند شنا کنند؟

کودکم میتواند در دریا شنا کند؟

 • تازمانی که کودکتان نوپا شود، از بردنش به دریا برای شنا کردن خودداری کنید.
 • آب در سواحل آرام نیست و مانند شنا کردن در استخر نیست.
 • جریان آب سنگین و جذر و مد، بایک نوزاد در درستان شما قطعا شنا کردن را سخت تر میکند.
 • فراموش نکنید ، که موجودات دریایی خطرناکی مانند عروس دریایی، ممکن است کودکتان درحالی که بازی میکند او را بگیرد.
 • آب دریا همچنین ممکن است حاوی پاتوژن ها و آلاینده ها باشد!
 • اگر هنوز میخواهید که نوزاد خود را برای شنا به ساحل ببرید، یک ساحل محافظت شده را که کمتر آلوده است انتخاب کنید.
 • با یک غریق نجات زمان بندی جذر و مد در روز و حضور موجودات دریایی خطرناک در اطراف ساحل را بررسی کنید.
 • فقط در آب کم عمق بروید و با کودک خود به مناطق عمیق اقیانوس نروید.
 • بعد از شنا، از آب تمیز وتازه برای شستن های روی بدن نوزاد خود استفاده کنید.
 • شنا، یک ورزش عالی است و میتواند یک کودک را سالم نگه دارد.
 • اما هیچوقت کودک را تنها در استخر ترک نکنید، زیرا او نمیتواند تنها شنا کند.
 • شنا کردن با کودک، میتواند یک تجربه لذت بخش برای شما باشد.

در حالی که شرکت والدین میتواند کودک را تشویق کند استخرها به عنوان یکی از مکان‌های تفریحی در فصول گرم سال به ویژه برای کودکان، تبدیل به یک مقصد پرطرفدار می‌شوند. با وجود همه لذت‌هایی که استخر برای کودکان دارد، این محیط به خودی خود نیازمند مراقبت و تجهیزات خاصی برای حفظ امنیت و راحتی کودکان است. به همین دلیل در این مقاله سعی کردیم در خصوص وسایل مورد نیاز استخر برای کودکان اطلاعاتی را در اختیار شما بگذاریم.

وسایل مورد نیاز استخر برای کودکان

بدون شک، استخرها برای کودکان مکانی جذاب و مهیج هستند، اما برای اطمینان از ایمنی و راحتی آن‌ها، باید از لوازم مناسبی استفاده کرد، از جمله:

 • لباس شنا
 • کلاه شنا
 • عینک شنا
 • صندلی نجات (سوزنی یا تخته)
 • جلیقه نجات
 • دماغگیر و گوش گیر
 • لوازم شستشو
 • بازوبند
 • پوشک استخر
 • کرم ضد آفتاب
 • حوله‌ی حمام
 • لوازم شخصی
 • لوازم ضروری دیگر مثل داروها یا آیتم‌های تغذیه

به خاطر داشته باشید که ایمنی کودکان در آب اولویت اصلی است، بنابراین همیشه باید نظارت دقیق داشته باشید و لوازم مورد نیاز را با احتیاط و توجه به ایمنی کودکان انتخاب کنید.

لباس شنا

لباس شنا اغلب از جنس‌هایی ساخته می‌شود که در برابر آب مقاومت دارند. این جنس‌ها از جلوگیری از جذب آب و وزن زیاد شدن لباس در آب جلوگیری می‌کنند. لباس شنا باید به صرفا برای شنا طراحی شده باشد تا به کودک اجازه حرکت آسان در آب را بدهد. برخی از ویژگی‌های این لباس عبارت‌اند از:

 • کمک به حفظ حرارت بدن
 • محافظت از حساسیت پوست
 • سهولت در پوشیدن و برداشتن
 • رنگ و طراحی جذاب
 • پاک‌شوندگی آسان

کلاه و عینک شنا

کلاه و عینک شنا دو لوازم مهم برای ایمنی و راحتی کودکان در استخر هستند. کلاه شنا به کودکان کمک می‌کند تا موهایشان در آب مرطوب نشود. علاوه بر این، کلاه شنا به کنترل دمای سر کودک در آب کمک و از سرمازدگی جلوگیری می‌کند. عینک شنا نیز به کودکان این امکان را می‌دهد که زیر آب را بهتر ببینند و احساس سوزش نکنند.

تخته نجات

تخته نجات یک وسیله ایمنی حیاتی در استخرها برای کودکان مبتدی یا کسانی است که توانایی شنا کردن در عمق زیاد را ندارند. این وسیله به کودکان کمک می‌کند تا تعادل خود را در آب حفظ کرده و غرق نشوند. تخته نجات معمولاً از مواد سبک و شناور ساخته شده است تا بر سطح آب باقی بماند. تا زمانی که کودکان به طور کامل با شنا آشنا شوند و به خوبی بتوانند در آب حرکت کنند، استفاده از تخته نجات توصیه می‌شود.

جلیقه نجات

این جلیقه‌ها عمدتاً از جنس‌های شناور تولید می‌شوند که به شناگران اجازه می‌دهند در آب تعادل خود را حفظ کنند. جلیقه نجات دارای یک بخش جلویی و پشتی است که با کمک بست‌ها یا دکمه‌های مخصوص بسته می‌شوند. این وسیله به والدین و نظارت‌کنندگان اطمینان می‌دهد که کودکانشان در آب ایمنی و تحت نظر هستند و می‌توانند با آرامش بیشتری از تجربه‌ی استخر برای کودکان خود لذت ببرند.

دماغگیر و گوش گیر

استفاده از دماغگیر و گوش گیر مخصوص استخر برای کودکان در حین شنا بسیار اهمیت دارد. این وسایل ایمنی به کودکان کمک می‌کنند تا از ورود آب به داخل گوش‌ها و بینی‌شان جلوگیری کنند. ورود آب به گوش‌ها می‌تواند عفونت‌های خطرناکی را به وجود آورد که ممکن است برای کودکان آزاردهنده باشد. از این رو، استفاده از این وسایل به کودکان اجازه می‌دهد تا با خیالی آسوده در فضای استخر شنا کنند.

حوله حمام

این حوله‌ها اغلب از جنس‌های خاصی ساخته می‌شوند که بدن را سریع‌تر خشک می‌کنند و دیرتر نرطوب می‌شوند. اهمیت این حوله‌ها در این است که به کودکان بعد از خروج از استخر فرصتی را برای خشک کردن بدن و جلوگیری از سرمازدگی و عفونت‌های پوستی می‌دهند.

هنگام شنا کردن کودکان به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

هنگام شنا کردن کودکان، ایمنی آن‌ها اولویت اصلی است. برای اطمینان از ایمنی آن‌ها، باید در نظر داشته باشید که کودکان همیشه روی آب نگه داشته شوند و هیچ وقت تنها به قسمت‌های عمیق نروند. استفاده از وسایل کمکی مانند تخته شنا جهت فرو نرفتن در عمق آب بسیار مهم است. همچنین باید به آن‌ها نحوه استفاده از وسایل ایمنی را بدهیم. در کل، نظارت مداوم و آموزش‌های ایمنی در آب برای کودکان بسیار اهمیت دارد تا شنا کردن برای آن‌ها تجربه‌ای خوشایند و بدون خطر باشد.

آیا استخرهای توپ ایمن هستند؟

استخر توپ یکی از محبوب‌ترین است. برخی از والدین تمایل دارند که کودکان خود را به جای  استخر آب به این استخرهای توپ ببرند. این امر ممکن است به دلیل ایمنی بیشتر استخر توپ باشد که به جای آب مملو از توپ‌های پلاستیکی است. با این حال، نیز ممکن است گاهی اوقات خطرآفرین باشد. به همین دلیل نیاز است تا کودکان را به طور پیوسته در این محیط تحت نظر گرفت.

 • نظارت مداوم: کودکان در استخرهای توپ باید به مدت کامل تحت نظر بزرگترها باشند.
 • ایمنی تجهیزات: اطمینان حاصل کنید که استخر توپ کودکان دارای تجهیزات ایمنی مناسب باشد. برخی از این تجهیزات شامل پایه‌ها، سطوح ضربه‌پذیر، و پاراگون‌های آموزشی برای کودکان می‌شوند.
 • تعداد کودکان را مدیریت کنید: از ورود تعداد زیادی کودک به استخر توپ خودداری کنید. این کار باعث ازدحام شدید در این محیط خواهد شد.

در کل، استفاده از استخرهای توپ کودکان می‌تواند برای تفریح آن‌ها مفید باشد، اما ایمنی کودکان را به عنوان اولویت اصلی در نظر بگیرید و تمام تدابیر ایمنی مرتبط را رعایت کنید.

راهنمای خرید وسایل مورد نیاز استخر برای کودکان

وسایل مورد نیاز استخر برای کودکان

وقتی می‌خواهید وسایل مورد نیاز برای استفاده کودکان از استخر را خریداری کنید، باید به چند نکته مهم توجه کنید تا ایمنی و راحتی کودکان را تضمین نمایید. در ادامه به برخی از این نکات اشاره می‌کنیم:

 • توجه به ابعاد وسیله شنا: برای کودکان کم و سن، تجهیزات کوچک‌تر و سبک‌تر مناسبترند. از وسایلی مانند توپ‌های شنا، تخته شنا یا پایه‌های شنا استفاده کنید.
 • توجه به جنس جلیقه نجات: این لباس‌ها باید از جنس‌های خاصی ساخته شده‌ باشند تا به آسانی خشک شوند و اجازه حرکت آزاد را به کودک بدهند.
 • جنس عینک و کلاه شنا: عینک شنا به کودکان کمک می‌کند تا چشمانشان در معرض آب دچار عفونت نشوند. همچنین، کلاه شنا به عنوان محافظی برای سر و گردن کودکان در زیر آب مورد نیاز است.
 • کرم ضدآفتاب: اگر در استخر در فضای باز و در آفتاب حضور دارید، حتماً از کرم ضدآفتاب با فاکتور حفاظتی مناسب استفاده کنید تا پوست کودکان از آفتاب محافظت شود.

با رعایت این نکات، می‌توانید تجربه استفاده کودکان از استخر را به یک تجربه ایده‌آل و ایمن تبدیل کنید.

سخن پایانی

ایمنی و راحتی کودکان در استخر از اهمیت بالایی برخوردار است. با خرید وسایل مناسب و رعایت نکات ایمنی، می‌توانید به کودکان فرصتی برای سرگرمی، تفریح، و یادگیری شنا فراهم کنید. همچنین، نگهداری از وسایل استخر و تدابیر ایمنی مداوم در استفاده از آن‌ها، به آرامش و اطمینان خاطر شما و کودکانتان کمک خواهد کرد. بنابراین، با رعایت این نکات و توجه به نیازهای کودکان، می‌توانید تجربه استفاده از استخر را برای آن‌ها به یک خاطره خوشایند و ایمن تبدیل کنید.

 

دکمه بازگشت به بالا