اقتصادیفعالان کسب و کار

ایا کاندوم باعث حاملگی میشود

چند درصد احتمال دارد با وجود کاندوم بارداری اتفاق بیفتد؟

زمان خواندن تقریبی مقاله : 9 دقیقه

کاندوم یکی از ایمن‌ترین، بی‌خطرترین، در دسترس‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های جلوگیری از بارداری در سراسر جهان است. خوشبختانه هر روز کاندوم‌های متنوع تری وارد بازار می‌شوند که استفاده از آن را راحت تر کرده، همه سلیقه‌ها را در نظر گرفته و طرفداران جدید پیدا می‌کنند. شما برای جلوگیری از بارداری از چه روشی کمک می‌گیرید؟ در این مقاله با موضوع احتمال بارداری با کاندوم در کنار شما هستیم تا اطلاعاتی ارزشمند در اختیارتان قرار دهیم و به شما کمک کنیم تا بهترین روش جلوگیری از بارداری را انتخاب نمایید.

آنچه در این مقاله می خوانیم

کاندوم چند درصد خطا برای بارداری دارد؟

بر اساس اطلاعات موجود در منابع معتبر علمی کاندوم اگر به نحو درست توسط زوجین مورد استفاده قرار گیرد، تا ۹۸ درصد می‌تواند در پیشگیری از بارداری موفق عمل کند. اما آمارها نشان می‌دهد که درصد موفق بودن استفاده از کاندوم به عنوان روش جلوگیری از بارداری، حدودا ۸۵ درصد است. چرا؟ چون اکثر مردم به شکل درست از کاندوم استفاده نمی‌کنند و یا بهتر بگوییم با نحوه‌ استفاده صحیح از کاندوم و حتی دیگر آشنا نیستند.

 

چه کنیم که احتمال بارداری با کاندوم کاهش یابد؟

اول آنکه باید نحوه استفاده صحیح از کاندوم را یاد بگیرید. مثلا باید بدانید که کاندومی که از جنس لاتکس است با ژل لوبریکانتی که مبتنی بر روغن ساخته شده است، سازگاری نداشته و احتمال پارگی کاندوم وجود دارد. بنابراین هنگام باید نوعی را انتخاب کنید که بر پایه آب ساخته شده باید.
دومین نکته آن است که مطابق با نظر اکثر پزشکان برای اطمینان صد درصدی از اینکه در حین رابطه جنسی، احتمال وقوع حاملگی به صفر برسد، بهتر است در کنار کاندوم از یک روش جلوگیری از بارداری دیگر هم استفاده نمایید. یعنی هم کاندوم بکار ببرید و هم از قرص ضد بارداری یا دستگاه آی یو دی کمک بگیرید. دقت کنید که حتی در این صورت هم نمی‌توان گفت به طور یقین احتمال بارداری دیگر وجود نخواهد داشت. اما چنانچه اشاره کردیم این احتمال را می توان به صفر نزدیک‌تر کرد.
هر یک از روش‌های جلوگیری از بارداری مزایا و معایب مربوط به خود را دارند و درصد ایمنی هر یک از آنها متفاوت است.

در انواع مختلف را در داروخانه آنلاین مثبت سبز ببینید.

آیا در دوره تخمک گذاری هم باید کاندوم استفاده کرد؟

پرسش بالا به ویژه برای خانم‌ها زیاد پیش می‌آید. احتمال بارداری با کاندوم را برایتان شرح دادیم. اما باید بدانید که احتمال بارداری در بعضی از روزهای دوره قاعدگی زنان افزایش می‌یابد. خانم‌ها معمولا در وسط سیکل ماهیانه خود در دوره تخمک گذاری قرار می‌گیرند. مثلا خانمی که سیکل پریود وی ۲۸ روزه است، به طور معمول در روز چهاردهم تخمک گذاری در بدن وی صورت گرفته و از تخمدان هایش تخمک آزاد می‌شود تا در صورت لقاح بارداری صورت گیرد. اسپرمی که از طریق نزدیکی وارد رحم یک زن شده، حدود پنج روز می تواند در حالت فعال باقی بماند. بنابراین حتی اگر ۵ روز قبل از تخمک گذاری، رابطه جنسی محافظت نشده صورت گرفته باشد، احتمال بارداری همچنان وجود دارد.
این نکته را در نظر داشته باشید که سیکل‌های قاعدگی همیشه و در همه خانم‌ها منظم نیست. مثلا ممکن است سیکل قاعدگی در خانمی ۳۰ روزه باشد اما تخمک گذاری به جای روز پانزدهم روز هجدهم سیکل صورت گیرد. با در نظر گرفتن این مطالب به راحتی می‌توان دریافت که تعیین و پیش بینی یک روز دقیق برای تخمک گذاری کار ساده‌ای نیست. از این رو استفاده از کاندوم در همه روزهای ماه به زوجین توصیه می‌شود تا درگیر حاملگی ناخواسته نشوند.

نحوه استفاده صحیح از کاندوم

همان طور که گفتیم احتمال بارداری با کاندوم در صورت استفاده صحیح بسیار اندک است. موارد زیر را باید رعایت کرده و به آنها دقت داشته باشید:

سایز کاندوم

بعضی از مارک‌های کاندوم مردانه محصولات خود را در سایزهای مختلف تهیه کرده‌اند. اما اکثر برندها تنها یک سایز استاندارد را برای همه آقایان در نظر گرفته اند که معمولا برای همه افراد نیز مناسب است. به شما پیشنهاد می‌دهیم یکبار از یک برند معروف کاندوم مورد نظر خود را بخرید و امتحان کنید تا به خوبی دستتان بیاید که چه سایزی برایتان مناسب است. کاندوم زنانه تنها در یک سایز عرضه می‌شود که همه خانم‌ها می توانند از آن استفاده کنند.

نحوه نگهداری از کاندوم

جیب لباس، کیف و داخل دستشویی و حمام اصلا برای نگهداری از کاندوم مناسب نیستند زیرا گرما و اصطکاک کاندوم را خراب کرده و احتمال پارگی آن را افزایش می‌دهد. بهتر است کاندوم در جای خشک و خنک مثلا در کمد یا کشوی البسه نگهداری شود.

تاریخ انقضای کاندوم را چک کنید

همه کاندوم‌های موجود در داروخانه تاریخ تولید و انقضا دارند. هنگام خرید کاندوم باید دقت کنید که تاریخ انقضای آن نگذشته باشد. اگر تاریخ درست بود بعد از باز کردن و همچنین پس از کشیدن کاندوم روی آلت تناسلی دقت کنید که آثاری از پارگی و سوراخ دیده نشود تا بارداری ناخواسته اتفاق نیفتد و‌ همچنین بیماری‌های مقاربتی انتقال پیدا نکنند.

نکاتی در مورد استفاده از کاندوم

کاندوم را در زمانی که آلت تناسلی مرد در حالت نعوظ قرار دارد، باید استفاده کرد. کل آلت تناسلی از پایین تا بالا باید پوشش داده شود. در قسمت نوک کاندوم هیچ هوایی نباید وجود داشته باشد زیرا این فضا برای انزال مایع منی در نظر گرفته شده است. کاندوم‌های زنانه را از ۸ ساعت قبل از رابطه جنسی هم می توان در ناحیه واژینال قرار داد.

وقتی انزال صورت گرفت، کاندوم باید خارج شود. بنابراین اگر می‌خواهید باز هم رابطه جنسی را ادامه دهید باید کاندوم را در آورده و یک کاندوم دیگر استفاده نمایید.

استفاده همزمان از کاندوم مردانه و زنانه صحیح است؟

خیر، هرگز با هدف ایمنی بیشتر و کاهش احتمال بارداری با کاندوم به صورت همزمان کاندوم مردانه و زنانه را مورد استفاده قرار ندهید. زیرا استفاده از دو کاندوم با هم اصطکاک و برخورد میان آن دو را بیشتر کرده و احتمال پارگی یکی از آنها یا هردوی کاندوم‌ها بیشتر می‌شود. به جای این کار، در کنار کاندوم از یک روش دیگر جلوگیری از بارداری مثل استفاده از قرص ضد بارداری نیز کمک بگیرید.

اگر کاندوم پاره شود چه کنیم؟

با رعایت تمام موارد فوق باز هم احتمال اندکی همچنان وجود دارد که کاندوم پاره شود. چنانچه در حین رابطه جنسی متوجه شدید که کاندوم پاره شده است، فورا رابطه جنسی را متوقف کرده و از یک کاندوم دیگر استفاده کنید. اما اگر بعد از اتمام مقاربت متوجه پارگی کاندوم شدید، به منظور جلوگیری از بارداری ناخواسته بهتر است از قرص اورژانسی استفاده کنید. این قرص حداکثر ۳ تا ۵ روز بعد از رابطه جنسی باید مصرف شود تا اثرگذار باشد. آمارها نشان می‌دهد اگر در همان ۲۴ ساعت اول بعد از رابطه جنسی قرص اورژانسی را مصرف کنید، احتمالا ۹۵ درصد اثرگذاری موفق خواهد داشت.
دقت داشته باشید که اگر در حین رابطه جنسی کاندوم پاره شود، احتمال انتقال بیماری های جنسی از طرف پارتنر شما وجود دارد. پس اگر همسر یا پارنتر شما می داند یا احتمال می‌دهد که به بیماری‌هایی همچون ایدز مبتلا است، در این زمینه حتما پزشک را در جریان قرار دهید. ممکن است لازم باشد، جهت اطمینان از عدم مبتلا شدن به بیماری‌های جنسی آزمایش هایی را بدهید.

سخن پایانی

احتمال بارداری با کاندوم در صورت استفاده صحیح از این وسیله حدود ۹۸ درصد است.‌ برای اطمینان بیشتر از اینکه باردار یا به بیماری‌های جنسی مبتلا نخواهید شد، بهتر است در کنار کاندوم از یک روش دیگر هم برای جلوگیری از بارداری استفاده کنید. همچنان اگر پرسشی برایتان وجود دارد، در پایان این مقاله برای ما درباره کاندوم

پوشش در جلوگیری از بارداری و بیماری­های جنسی مؤثر است؛ اما تأثیر این پوشش به روش استفاده شما بستگی دارد. مطالعات نشان می­دهد خطاهای اساسی در استفاده از خیلی رایج است. این خطاها شامل قراردادن کاندوم بعد از شروع رابطه جنسی یا خارج کردن آن قبل از پایان رابطه، تنظیم نکردن کاندوم روی نوک آلت تناسلی مرد، بررسی نکردن آسیب و پارگی روی کاندوم قبل از استفاده است که در این صورت احتمال نشتی کاندوم وجود دارد. بنابراین برای دانستن مسئله احتمال بارداری با کاندوم با ما همراه باشید.

کاندوم چیست؟

کاندوم پوششی نازک عمدتاً از جنس لاتکس است. این ماده از زیر پوست درخت کائوچو تهیه می­شود. کاندوم لاتکس تنها روش جلوگیری از بارداری است که علاوه بر آن از انتقال عفونت­های مقاربتی به دستگاه تناسلی مردانه، واژینال، دهان و مقعد پیشگیری می­کند. همچنین کاندوم در پیشگیری از بیماری التهابی لگن، دهانه رحم و اختلال تأثیرگذار است. نوع دیگری از کاندوم هم با عنوان در دسترس است که در یک اندازه وجود دارد و باید در داخل واژن قرار بگیرد. ما در این مقاله با کاندوم موضعی یا مردانه سروکار داریم.

اگر کاندوم به شکل صحیح روی آلت مرد قرار بگیرد، می­توان تا احتمال ۹۸ درصد از بارداری پیشگیری کرد. اما در واقعیت کاندوم ۸۵ درصد مؤثر است؛ زیرا وقتی به­‌عنوان تنها روش جلوگیری از بارداری استفاده شود ممکن است در کاربرد آن خطاهایی پیش بیاید که در این صورت بارداری بعد از جلوگیری با کاندوم هم ممکن می­شود.

روش های پیشگیری از بارداری

سطح تأثیر یکسان نیست و برخی از آن­ها کارآمدتر هست. اما همه شیوه­ ها مثل کاندوم باید درست استفاده شود تا تأثیر داشته باشد. اگر شما یا همسرتان نمی­خواهید بچه ­دار شوید، بهتر است در کنار کاندوم از وسایل پیشگیری دیگرمثل یا هم استفاده کنید تا ریسک بارداری کاهش یابد.

آیا استفاده نکردن از کاندوم باعث حاملگی می‌شود؟

اگر در مراحل خاصی از چرخه قاعدگی رابطه جنسی برقرار کنید به احتمال زیاد باردار می­شوید! زیرا حدود ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از زمان در بدن زن تخمک آزاد می­شود و شرایط بارداری مهیا است. این فرایند در نیمه سیکل قاعدگی رخ می­دهد؛ مثلاً فردی که دوره ۲۸ روزه دارد احتمالاً ۱۴روز بعد از شروع قائدگی تخمک آزاد می­کند. اسپرم تا ۵ روز در بدن زنده است و اگر زن طی زمان تخمک­ گذاری با پارتنر خود رابطه جنسی تناسلی (PIV) برقرار کند بارداری همچنان امکان­پذیر است. بنابراین جهت احتیاط، ترجیحاً در رابطه جنسی PIV حتی در سنین بالا از کاندوم استفاده کنید.

آیا استفاده از کاندوم باعث نازایی می‌­شود؟

استفاده از کاندوم نه ­­تنها باعث نازایی و ناباروری نمی­شود بلکه تا ۳۰ درصد میزان ناباروری ناشی از عفونت­های مقاربتی را کاهش می­دهد.

در چه شرایطی احتمال بارداری با کاندوم کاهش می‌­یابد؟

احتمال بارداری با کاندوم خیلی کاهش می­یابد؛ البته به شرط استفاده بهینه و اصولی که کوچکترین خراش و پارگی در پوشش آن ایجاد نشود. رعایت موارد زیر در کاربرد صحیح کاندوم ضروری است:

دقت به اندازه مناسب کاندوم خیلی مهم است. اکثر کاندوم­های خارجی با اندازه استاندارد، مناسب تمام سایزهای آلت تناسلی مردانه است. کاندوم به دلیل خاصیت ارتجاعی و کشیده شدن معمولاً طول بیشتری نسبت به آلت تناسلی متوسط دارد.

گرچه نگهداری کاندوم در محفظه­ای مثل کیف پول راحت است اما برای مدت طولانی ایده خوبی نیست. گرمای بدن و اصطکاک ناشی از تماس دست با کیف می­تواند به آن آسیب بزند. حتی نگه­داشتن آن در اتومبیل، حمام یا جیب هم برای زمان زیاد مناسب نیست. کاندوم باید در جایی خشک مثل دراور یا کمد نگهداری شود.

اگر قرار است در مکان دیگری رابطه جنسی برقرار ­کنید و مجبور به حمل کاندوم هستید بهتر است آن را در یک کیسه تمیز و بهداشتی، جیب خالی کنار کیف یا در کیف پول خالی قرار دهید؛ یعنی جایی که اصطکاک نداشته باشد و گرم نشود. برای ایمنی ترجیحاً چند ساعت قبل از استفاده کاندوم را در این فضاها بگذارید.

کاندوم تاریخ انقضا دارد! اگر منقضی شده باشد احتمال پاره شدن آن بیشتر است. قبل از بازکردن بسته کاندوم تاریخ را جستجو کرده و اطمینان حاصل کنید منقضی نشده باشد. در صورتی که متوجه شدید قابل استفاده است مرحله بعد بررسی دقیق آسیب یا سوراخ در بسته ­بندی است. با این شرایط می‌توانید بسته را باز کنید و کاندوم بردارید. حتی اگر در حین استفاده از کاندوم متوجه شدید سوراخ است، آن را دور انداخته و یکی دیگر استفاده کنید زیرا ممکن است نشت کند و احتمال بارداری با کاندوم را افزایش دهد!

نحوه استفاده از کاندوم

کاندوم درست بعد از برآمدن آلت تناسلی مرد و قبل از شروع فعالیت جنسی روی آن قرار می­گیرد. بعد از قراردهی باید کل آلت تناسلی را از سر تا پایه بپوشاند و هیچ هوایی در آن وجود نداشته باشد. انتهای کاندوم روی نوک آلت نباید هوا داشته باشد؛ زیرا این فضا برای خروج منی لازم است.

کاندوم­های واژینال باید حداکثر ۸ ساعت قبل از فعالیت جنسی در کانال واژن قرار بگیرند. حلقه خارجی این کاندوم باید حدود ۱ اینچ در خارج از دهانه واژن آویزان شود. برای اطمینان از جای­گیری درست این کاندوم می­توان آلت مرد را قبل از این که به حالت عمودی درآید داخل یا نزدیک واژن قرار داد.

زمان مناسب برای برداشتن کاندوم از آلت تناسلی

بعد از انزال منی، کاندوم را بردارید. اگر قصد دارید پس از انزال با شریک جنسی خود رابطه را ادامه دهیدکاندوم را بردارید و از یک کاندوم دیگراستفاده کنید. مراقب باشید و انتهای کاندوم را گره بزنید تا از نشت منی جلوگیری کند و منی بیرون نریزد؛ زیرا در این صورت احتمال شکل­ گرفتن نطفه وجود دارد. کاندوم یک بار مصرف است؛ بعد از استفاده آن را شستشو ندهید و دور بیندازید.

چگونه می­توان کاندوم را از بسته درآورد؟

بسته کاندوم را با دقت باز کنید. به هیچ وجه از دندان­های خود برای پاره کردن بسته استفاده نکنید زیرا ممکن است خود کاندوم هم آسیب ببیند.

نحوه قراردهی کاندوم روی آلت تناسلی

همانطور که گفتیم، بعد از راست شدن آلت تناسلی مرد کاندوم باید روی آن قرار بگیرد. شکل گذاشتن کاندوم روی آلت خیلی مهم است؛ به این صورت که باید یک شکل لوبیایی روی آلت داشته باشد نه مثلاً شکل کلاهک دوش حمام. اگر کشیدن روکش کاندوم روی آلت تناسلی سخت و اذیت­ کننده باشد پس معلوم می­شود اشتباه عمل کرده ­اید. در صورتی که کاندوم را برعکس روی آلت قرار دادید آن را دور انداخته و از یک کاندوم جدید استفاده کنید.

ابتدا کمی کاندوم را باز کنید (حدود ۱ سانتی­متر) بعد آن را روی سر آلت تناسلی قرار دهید. سپس نوک کاندوم (قسمت شبیه پستانک) را فشار دهید و با دست دیگر خود کاندوم را روی آلت تناسلی بچرخانید. آن را تا انتها پایین آورده و هوا را کامل خارج کنید. در صورت تمایل می­توانید از روان­ کننده­ ها و ژل­های لوبریکانت استفاده کنید.

روان ­کننده ­های مناسب برای جلوگیری از آسیب کاندوم

به‌­طور کلی عمل روان­کاری به شما کمک می­کند تا از جلوگیری کنید. شما به سه طریق می­توانید عمل روان­کاری را انجام دهید:

  1. با کمک ترشحات طبیعی واژن زن
  2. با کمک روان­ کننده ­های
  3. با کمک کاندوم­های بسته ­بندی دارای روان­ کننده

روان­ کننده های گلیسرینی یا سیلیکونی در کنار کاندوم­های لاتکس بی­ خطرند ولی روان ­کننده ­های پایه روغنی توصیه نمی­شود؛ زیرا به کاندوم لاتکس آسیب می­زند و کیفیت آن را پایین می­ آورد. همچنین برای مرطوب کردن آلت می­توانید از آب تمیز یا بزاق دهان استفاده کنید.

نحوه برداشت کاندوم از روی آلت تناسلی

پس از انزال، باید سریع آلت مرد از واژن خارج شود. اگر کاندوم را نزدیک دهانه واژن نگه دارید (در قائده آلت تناسلی مرد) این نکته باعث می­شود کاندوم نتواند روی آلت تناسلی حرکت کرده و یا در واژن گیر می­کند. وقتی آلت تناسلی مرد از واژن خارج شد کاندوم را باید به آرامی از آلت جدا کرد و مراقب باشید منی بیرون نریزد.

کاندوم خاردار مانند سایر انواع کاندوم ابزاری بهداشتی است که از انتقال عفونت و بارداری جلوگیری می‌کند. همچنین منجر به لذت بیشتر در رابطه جنسی برای زوج‌ها می‌شود، اما باید به صورت منطقی از آن استفاده کرد. با وجود مزایای این محصول؛ استفاده زیاد از آن نیز عوارضی را به همراه دارد. از بین رفتن نرمی واژن، تخریب روحی و روانی و ایجاد خراش در دهانه رحم نمونه‌هایی از مضرات استفاده زیاد از کاندوم خاردار است. بنابراین بهتر است زوج‌های جوان بیش از حد از این محصول استفاده نکنند تا طراوت واژن حفظ شود و قدرت جنسی آنها در دراز مدت تحلیل نرود.

فروشگاه اینترنتی کاندوم بازار بسته بندی کاملا محرمانه و ارسال فوری به سراسر کشور دارد

چگونه می­توان کاندوم داخلی را وارد یا خارج کرد؟

بسته کاندوم را با دقت باز کنید. آن را تا اندازه­­­ای که جا دارد داخل واژن کنید (درنهایت به دهانه بالای رحم می­رسد). اگر مایل باشید می­توانید از روان­ کننده در خارج یا داخل کاندوم جهت کاهش اصطکاک استفاده کنید. حلقه داخلی دور گردنه رحم و حلقه خارجی، بیرون واژن قرار می­گیرد. وقتی آلت تناسلی مرد به واژن وارد می­شود نباید مستقیم با قسمت داخلی واژن تماس پیدا کند.

درآوردن کاندوم داخلی

بعد از رابطه جنسی، از بیرون کاندوم را آرام بپیچانید و از واژن خارج کنید. مراقب باشید تا نطفه بیرون نریزد. سپس آن را گره زده و دور بیندازید.

اگر از هردو کاندوم استفاده کنید چه اتفاقی می­افتد؟

استفاده همزمان از دو کاندوم خطرناک است و منجر به پارگی یک یا هردوی آن­ها می­شود. برای داشتن ایمنی بیشتراز یک کاندوم استفاده کنید. در غیر این صورت می­توانید از روش­های دیگر پیشگیری بارداری مثل ، ایمپلنت یا قرص بهره­ مند شوید.

اگر همه اصول ایمنی استفاده از کاندوم را رعایت کردید اما باز آسیب دیدید چه باید بکنید؟

حتی اگر خیلی درست و اصولی از کاندوم استفاده کنید باز هم احتمال پارگی آن وجود دارد! در صورت وجود پارگی بلافاصله باید رابطه متوقف شده و آلت تناسلی مرد از واژن خارج شود سپس کاندوم را تعویض کنید. فقط در روش­های پیشگیری مثل IUD یا قرص احتمال بارداری وجود ندارد. می­توانید قرص EC ر ا بدون نسخه پزشک از داروخانه دریافت کنید. مصرف قرص­های EC 3 تا ۵ روز اول بعد از رابطه جنسی مهم است؛ استفاده از آن در ۲۴ ساعت بعد از رابطه، ۹۵ درصد و ۴۸ تا ۷۲ ساعت بعد از رابطه، ۶۱ درصد تأثیر دارد.

احتمال بارداری با کاندوم سالم نی نی سایت |احتمال نشت کاندوم نی نی سایت

پرسش و پاسخ بارداری با کاندوم

استفاده نادرست و احتمال بارداری با کاندوم

تا الان اشاره­هایی به استفاده­های نادرست از کاندوم شده است؛ اما در این بخش قصد داریم تا کامل­تر این بی­ دقتی­ ها و آسیب­ها را برایتان تشریح کنیم. این خطاها ریسک بارداری را افزایش می­دهد و می­تواند عفونت­های مقاربتی را منتقل کند:

با قراردادن کاندوم بعد از شروع رابطه جنسی ریسک بارداری به شدت افزایش می­یابد.

یکی از راه­های افزایش ریسک بارداری، برداشت کاندوم قبل از پایان رابطه جنسی است. و احتمال بارداری با کاندوم سالم را افزایش دهد.

  • بازکردن کاندوم قبل از گذاشتن آن

باید قبل از استفاده از کاندوم و قبل از شروع رابطه پوشش آن کامل باز شود. و احتمال بارداری با کاندوم سالم را افزایش دهد.

  • خالی بودن فضای کاندوم در نوک آلت تناسلی

وجود فضای خالی برای خروج مایع منی در نوک کاندوم لازم است. و احتمال بارداری با کاندوم سالم را افزایش دهد.

پشت و روکردن کاندوم به جای این که جلوی ورود ترشحات به واژن را بگیرد، پارتنر را بالقوه در معرض مایع منی قرار می­دهد. و احتمال بارداری با کاندوم سالم را افزایش دهد.

  • خطای بازکردن کاندوم در طول رابطه

برقرار کردن رابطه قبل از این که کاندوم کامل باز شود، یک عامل در احتمال بارداری است. و احتمال بارداری با کاندوم سالم را افزایش دهد.

  • قرارگرفتن کاندوم در معرض اشیای نوک­تیز

بازکردن بسته­ های کاندوم با اشیای تیز می­تواند منجر به پارگی کاندوم لاتکس شود.

  • عدم بررسی خسارت در کاندوم

چک نکردن کاندوم قبل از استفاده ریسک بارداری ناخواسته را زیاد می­کند. و احتمال بارداری با کاندوم را افزایش می‌دهد.

استفاده از کاندوم با ژل روان­ کننده می­تواند از پارگی کاندوم بکاهد. احتمال بارداری با کاندوم را کاهش دهد.

برداشت نادرست کاندوم، خارج نشدن سریع و صحیح مایع منی بعد از انزال را به دنبال دارد.و احتمال بارداری با کاندوم را افزایش می دهد.

استفاده مجدد از کاندوم حتی ۲ بار خیلی اشتباه است احتمال بارداری با کاندوم را افزایش می‌دهد.

نگهداری کاندوم خارج از شرایط درج­ شده روی بسته ریسک بارداری یاحتمال بارداری با کاندوم را افزایش می­دهد.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

در زمینه مشاوره بارداری و تنظیم خانواده، امروزه متخصصان زیادی از جمله و زنان و زایمان آموزش­ های لازم را دیدند و تجربه کافی برای ارائه خدمات مطمئن در پیشگیری از بارداری برای هر شخص متناسب با شرایط او را دارند. هر زمان در انتخاب روش­ مناسب برای پیشگیری از بارداری و داشتن یک رابطه ایمن با همسر خود دچار تردید شدید، می­توانید به یک متخصص مراجعه کرده یا با سایت ما مکالمه داشته باشید.

منبع : walmart 

 

دکمه بازگشت به بالا