ورزشی

بازدید فعالان حوزه فضای مجازی مالزی از پیست اسکی توچال

به گزارش خبرگزاری اخبار ورزشی؛ با اعلام روابط عمومی مجموعه تفریحی ورزشی توچال، جمعی از فعالان رسانه‌ای و فضای مجازی مالزی به دعوت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی، به ایران سفر کرده‌اند، و روز گذشته ۶ اسفند از جاذبه‌های تفریحی ورزشی مجموعه توچال بازدید کردند.

«از ایران بگو» عنوان کلان برنامه‌ای از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است که با همکاری سازمان و نهادهای مختلف اجرا می‌شود و به معرفی جلوه های متنوعی از ایران، در رسانه‌های خارجی و فضای مجازی می‌پردازد.

در دیدار روح الله امداد مدیرعامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال و دکتر زایرو فعال حوزه مجازی و دیجیتال مارکتینگ کشور مالزی از جاذبه های منحصر بفرد ایران برای معرفی به مردم جهان بحث شد.

مدیرعامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال ضمن خوش آمدگویی به این گروه توریستی، گفت: یکی از مصادیق زیبایی ایران مجموعه توچال است که سالانه چهار میلیون نفر بازدید کننده دارد.

روح الله امداد، با اشاره به قدمت ۵۰ ساله مجموعه تله کابین توچال، تصریح کرد: در نقاط مختلف ایران از جمله آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، چهار محال و بختیاری، فارس و همدان پیست های اسکی و استانداردی وجود دارد؛ که هرساله مورد استقبال ورزشکاران داخلی و خارجی قرار می گیرد. امسال با اعتبار بسیار خوبی که اختصاص یافت خطوط و کابین های این مجموعه نوسازی شد. همچنین طولانی ترین خط تله کابین مستقیم در جهان مربوط به این مجموعه است. هتل سه ستاره توچال در ارتفاع چهارهزار متری جزو مرتفع ترین هتل های جهان محسوب می شود.

در ادامه دکتر زایرو فعال مجازی و دیجیتال مارکتینگ کشور مالزی، نیز ایران را کشوری زیبا با فرهنگی غنی یاد کرد و گفت: بنظرم ایران یکی از هفت سرزمینی است که باید همه آن را ببینند. ما با سفر به کشورهای مختلف دنیا ضمن ارائه پیشنهاداتی برای رونق گردشگری، سرمایه گذاران خارجی را برای این امر ترغیب می کنیم. ایرانیان میزبانان خوبی برای گردشگران هستند و این خصوصیت وجه تمایز خوبی برای سفرهای من هست.

او توچال را نمونه یک مجموعه گردشگری موفق در زمینه گردشگر دانست و گفت: چنین تنوع آب هوایی را با فاصله زمانی کوتاه هیچ کجا تجربه نکرده ام.

258 258

دکمه بازگشت به بالا