ورزشی

باید دانشجویان را با معماری ایرانی ـ اسلامی یزد پیوند داد

باید دانشجویان را با معماری ایرانی ـ اسلامی یزد پیوند داد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد تأکید کرد که باید دانشجویان را با معماری ایرانی ـ اسلامی یزد پیوند داد تا اثربخشی کار فرهنگی دوچندان شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدرضا دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در نشست زنان و خانواده با تبریک حماسه شرکت مردم ایران در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اظهار کرد: با برگزاری جلسات تبیین در دانشگاه‌ها ادارات و سازمان‌ها تلاش یک‌ساله دشمن برای کمرنگ کردن حضور مردم در پای صندوق‌های رأی نقش بر آب شد.

وی، جنگ رسانه‌ای، تبلیغاتی و ترکیبی دشمن را پیچیده دانست و عنوان کرد: در برهه‌ای از زمان انقلابیون نسبت به انتخابات تردید داشتند؛ اما فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر «انتخابات یک جهاد عمومی، نعمت و امتحان الهی است و اگر با حضور حداکثری مردم همراه شود، مایه آبروی نظام اسلامی و تقویت کشور و مصونیت بخش در برابر توطئه‌ها و زمینه ساز ایران قوی خواهد بود» شک‌ها را به یقین تبدیل کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، نقش بانوان در سال گذشته برای شرکت در دوره‌ها را جدی برشمرد و بیان کرد: پرورشگاه این نسل مادرانی بودند که چهار فرزندش شهید شد آمد نزد حضرت امام (ره) یکی یکی عکس فرزندانش درآورد و امام گریه افتادند و این مادر گفت: «من این چهار فرزندم را دادم که شما گریه نکنید.» این نگاه زن است که ارزش دارد.

دهقانی اشکذری با بیان اهداف شورای راهبری زنان و خانواده، نقش زنان را در تربیت افراد جامعه مؤثر دانست و خانواده‌های شهدا و مادران شهید را نمونه تربیت انسان‌های شایسته برشمرد.

وی، آثار ایرانی ـ اسلامی و بوم‌گردی فرهنگی یزد را در کشور ممتاز دانست و ادامه داد: استفاده از روش‌های قدیمی کارگاهی برای پیوند خواهران دانشجو با مقدسات و فرهنگ کارآیی خود را از دست داده و شایسته است با نگاه ایرانی و اسلامی به معماری یزد و دقت در خانه‌های قدیمی که بعضاً پرورش‌دهنده شهیدانی بودند که حماسه آفریدند اثربخشی کار فرهنگی را دوچندان کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، ظرفیت فرهنگی و دینی یزد را قوی دانست و افزود: دیدار با خانواده‌های شهدا، تور‌های مذهبی و بازدید از امامزاده‌ها و
برگزاری یک جلسه از درس دفاع مقدس در موزه دفاع مقدس شهر یزد تاثیرگذاری زیادی در ذهن خواهران دانشجو دارد.

حمیده رسولی مسئول امور زنان و خانواده دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد هم گفت: در راستای تحقق اهداف شورای راهبری امور زنان و خانواده، برنامه‌های دانش‌افزایی و بصیرتی به‌صورت منظم در قالب کارگاه‌ها و جلسات پرسش و پاسخ، بودکمپ، مسابقات کتابخوانی، کلیپ‌های آموزشی در دانشگاه با همکاری استادان برگزار می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا