اقتصادی

بهره‌برداری از طرح انتقال و تامین آب شرب شهرک صنعتی مرودشت

اخبار ورزشی/فارس طی مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری استان و مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس طرح تامین آب شرب شهرک صنعتی فتح‌آباد مرودشت به بهره‌برداری رسید.

این طرح شامل خرید انشعاب به میزان ۵ لیتر برثانیه و اجرای خط انتقال به طول ۱۰کیلومتر است که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی، رئیس کل دادگستری استان؛ هاشمی، مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس و خوشبخت، فرماندار ویژه شهرستان مرودشت به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس امروز، ۱۱ دی‌ماه در این مراسم هدف از اجرای این طرح را تامین کسری آب شرب شهرک صنعتی فتح‌آباد اعلام کرد و گفت: با بهره‌برداری از این طرح و اتصال به خط انتقال آب از سد درودزن در کوه سبز مرودشت، ۵ لیتر بر ثانیه آب به ظرفیت فعلی آب این شهرک صنعتی افزوده می‌شود.

سیدمصطفی هاشمی هزینه خرید انشعاب و اجرای خط انتقال را افزون بر ۲۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با بهره‌برداری از این طرح که در مدت ۹ ماه اجرا شد، ظرفیت تأمین آب پایدار این شهرک صنعتی فراهم شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تصریح کرد: در این طرح از لوله پلی اتیلن با قطر ۱۵۰ میلی‌متر استفاده شده است که قابلیت افزایش ظرفیت انشعاب آب در سال‌های آینده را خواهد داشت.

وی با اشاره به اهمیت توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی فتح‌آباد مرودشت، گفت: در این شهرک صنعتی، واحدهای بزرگی در صنایع شیمیایی، تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، فلزی و موادغذایی مشغول به فعالیت هستند و این شهرک یکی از شهرک‌های مهم استان فارس است که مجهز به تمام امکانات زیربنایی و زیرساختی است.

هاشمی تصریح کرد: شهرک صنعتی فتح‌آباد مرودشت دارای ۵۱ هکتار مساحت تاکنون ۹۱ قرارداد با مساحت ۳۲ هکتار با متقاضیان منعقد شده است که از این تعداد ۴۴ واحد صنعتی و تولیدی با اشتغال۶۵۰ نفر در مرحله فعالیت و تولید هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا