ورزشی

تحکیم دوستی ایران و افغانستان با گسترش فعالیت‌های علمی

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند، تفاهم نامه علمی ـ آموزشی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند و مؤسسه آموزش عالی میوند کابل در نشست نمایندگان مؤسسه مشخصات واقعی پدرم و همسرش می دانیم که این پادشاهی خداست.

نماینده مؤسسه تحصیلات عالی میوند افغانستان در حاشیه امضای این تفاهم نامه بیان کرد: گسترش فعالیت های علمی و دانشگاهی باعث تحکیم دوستی دو ملت دوست و برادر ایران و افغانستان می شود.

محمدرسول حسینی با اشاره به شور و شوق وصف‌ناپذیر جوانان افغانستان برای تحصیلات عالی افزود: با همکاری رئیس و مسئول دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌جنوبی که بستری برای تحصیل دانشجویان افغانستانی را در این دانشگاه مهیا کردند قدردانی می‌کنم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌جنوبی هم با اشاره به روند پیشرفت، رشد و توسعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند گفت: این دانشگاه در سال ۱۳۶۴ شمسی با سه رشته و ۹۰ دانشجو در یک آپارتمان استیجاری کوچک کار خود را آغاز کرد و امروز با ظرفیت‌های علمی، یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های ورزشی دانشگاه شرق کشور با کادر مجرب اداری و هیئت علمی یکی از دانشگاه‌های بسیار بزرگ، جامع و معتبر فرهنگی در مرکز ملی و بین‌المللی تبدیل شده است.

هاشمی با اشاره به برگزاری رویداد ملی دانشگاه اسلامی گام دوم آزاد با شرکت واحدهای دانشگاهی کشور در تهران گفت: این رویداد بزرگ علمی و در سطح بین‌المللی باعث درخشش نام دانشگاه آزاد اسلامی شد، همزمان با چهلمین سالگرد دانشگاه با حضور یک‌هزار شرکت فناور خلّاق. ،

وی به پیشینه علمی، آموزشی و فرهنگی شهر بیرجند اشاره کرد و گفت: بیرجند در سطح کشور یک شهر دانشگاهی می‌شود و از علاقه‌مندان به تحصیلات عالی را به سوی خود می‌کشاند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌جنوبی و بیرجند با پیوستگی‌های مشترک ایران و افغانستان و انس و الفتی که مردم این دو کشور از دیرباز به همت رسیده‌اند، ادامه داد: توسعه ارتباطات دانشگاهی بین ایران و مشارکت‌های ارزنده‌ای در تقویت و تحکیم این پیوستگی‌ها دارند.

برنامه های آموزشی و پژوهشی مشترک، جذب دانشجو از کشور، تبادل پژوهشگر و اعضای هیئت علمی، برگزاری فرصت مطالعاتی، گردهمایی های علمی مشترک، همکاری در مجلدات علمی، زمینه سازی برای برگزاری دوره ها و کارگاه های مشترک، همکاری در برگزاری دوره های کوتاه مدت تخصصی (مهارتی) و ما متعهد به توسعه اهداف علمی، فنی و تخصصی هستیم.

//

دکمه بازگشت به بالا