اقتصادیفعالان کسب و کار

تشخیص لوله رفت و برگشت کولر گازی

اگر علت سرد بودن لوله رفت کولر گازی را نمی دانید یا متوجه منجمد شدن این لوله نیستید و برایتان جای سئوال دارد در مواجه با این مشکل چه باید بکنید با همراه باشید.

دمای لوله برگشت به میزان دمایی است اواپراتور است که توسط فن به محیط منتقل می شود. پس در حالت سرمایش این لوله باید سرد تر از لوله رفت اسپیلت شما باشد.

تنها در صورتی لوله برگشت اسپیلت سرد تر از لوله رفت آن است که روی حالت گرمایش باشیم که با معکوس کردن سیکل توسط شیر برقی لوله برگشت به لوله رفت تبدیل می شود.

اگر مبرد سیستمی بسیار کم باشد، خنک کنندگی دستگاه صفر خواهد بود، این امر علت سرد بودن لوله رفت کولر گازی است که باعث می شود لوله رفت سرد تر از حد معمول باشد. در عین حال، پایین بودن فشار جانبی، دمای مبرد را در قسمت ابتدایی اواپراتور سردتر از حد معمول می‌کند، که می‌تواند باعث یخ زدن آن از نزدیکی شیر برقی شود و در نهایت باعث برفک زدن کل کندانسور و لوله رفت به سمت کمپرسور باشد.

چرا با کم بودن مبرد لوله رفت کولر گازی سرد تر از لوله برگشت می شود؟

توجه داشته باشید که علت سرد بودن لوله رفت با کم بودن گاز فریون شروع می شود و ابتدا لوله برگشت از سمت پنل به سمت کمپرسور شروع به یخ بستن می کند که در این زمان هنوز لوله رفت گرک است اما اگر اسپیلت را خاموش نکنیم این یخ زدگی از لوله ساکشن از طریق کمپرسور عبور می کند و کل مسیر از طریق لوله رفت به شیر برقی معکوس می شود (شیر برقی جای که فریز در ابتدا شروع شده است) در این حالت کل سیستم منجمد می شود.

سپس چون مبردی وارد لوله برگشت نمیشود کمپرسور اساسا در حال وکیوم (ایجاد خلا) روی لوله برگشت خواهد بود که این امر باعث گرم شدن آن می شود.

به همین خاطر است وقتی گاز مبرد در کمپرسور کم باشد و دستگاه را روشن نگه داریم می تواند علت سرد شدن لوله رفت کولر گازی باشد و از آن طرف لوله برگشت پس از مدتی گرم شود.

حتما بخوانیم: چیست؟

دمای لوله رفت کولر گازی باید چگونه باشد؟

لوله رفت کولر گازی همیشه در دمای محیط یا بالاتر از آن است.

به طور کلی نباید هیچوقت یخ بزند یا خیلی سرد باشد مگر در شرایط خیلی خاص این اتفاق رخ دهد.

لوله برگشت هم به میزان مبرد موجود در سیکل و دمای خانه شما می تواند سردتر یا گرمتر شود.

برای پیدا کردن و رفع علت سرد بودن لوله رفت کولر گازی چه باید کرد؟

بهتر است به جای اینکه سعی کنید به خودتان نحوه عملکرد سیستم تبرید را آموزش دهید، تشخیص را به تعمیرکار و مرکز بسپارید.

شاید مشکل شما با شارژ گاز کولر گازی نیز حل نشود مبرد فقط در سیستم های تهویه مطبوع یک راه عالی برای حفظ دمای راحت در خانه یا محل کار شما هستند. اما برای استفاده درست از کولر گازی ، مهم است که بدانید کدام لوله کولر گازی باید سرد باشد. دانستن این اطلاعات می تواند به شما در استفاده درست از کولر گازی کمک کند . در ادامه با ما همراه باشید.

برسی لوله های کولر گازی

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا برخی از لوله های کولر گازی سرد هستند و برخی نه؟ به این دلیل است که سیستم های تهویه مطبوع با انتقال گرما از داخل خانه به بیرون کار می کنند. لوله سرد وظیفه انتقال گرما از داخل به بیرون را بر عهده دارد، در حالی که لوله گرم به ورود هوای خنک از بیرون به خانه شما کمک می کند.

برای اطمینان از اینکه کولر گازی شما به طور موثر کار می کند، باید مطمئن شوید که لوله سرد به طور مداوم سرد کار می کند. این به انتقال سریع گرما در فضای باز کمک می کند و در روزهای گرم تابستان خانه شما را خنک نگه می دارد.

لوله سرد کولر گازی لوله ای است که مبرد را از کندانسور به کویل اواپراتور می برد. مبرد گرما را از داخل خانه شما جذب می کند، آن را خنک می کند و محیطی راحت برای شما ایجاد می کند. اگر این لوله به درستی کار نکند و مشکلی در این لوله به وجود آبد ، پس کولر گازی شما نمی تواند فضای شما را آنطور که باید به طور موثر خنک کند.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با کلیک کنید.

لوله کولر گازی نقش مهمی در تامین هوای خنک اتاق دارد. بسته به نوع سیستم تهویه مطبوع شما، لوله های مختلفی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. لوله سرد مسئول حمل هوای خنک به داخل خانه شما است در حالی که لوله گرم هوای گرم را خارج می کند.

لوله تهویه مطبوع جزء حیاتی هر سیستم تهویه مطبوع است. چرا که وظیفه گردش هوای خنک و حفظ دمای مطلوب در یک اتاق را بر عهده دارد. با این حال، بسته به نحوه تنظیم سیستم، یکی از دو لوله ممکن است به عنوان لوله سرد تعیین شود. به طور کلی، مهم است که بدانید کدام لوله باید سرد باشد تا مطمئن شوید تهویه مطبوع شما کارآمد و موثر کار می کند.

لوله های  تهویه مطبوع جزء جدایی ناپذیر هر سیستم تهویه مطبوع هستند. برای مثال لوله سرد از اهمیت بالایی در کولر گازی برخوردار است. چذا که این لوله ای است که مبرد را حمل می کند و هوا را خنک می کند و رطوبت را از بین می برد. به این ترتیب، مهم است که بدانید کدام لوله باید سرد باشد تا از عملکرد صحیح  کولر گازی اطمینان حاصل شود.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با کلیک کنید.

نصب و نگهداری صحیح لوله کولر گازی برای خنک کاری کارآمد ضروری است. لوله سرد باید همان لوله ای باشد که به کویل اواپراتور متصل می شود، زیرا می تواند به تنظیم دمای خانه یا محل کار کمک کند و از آسیب به سایر اجزا جلوگیری کند.

علاوه بر این، مهم است که مطمئن شوید که لوله داغ یا مسدود نمی شود، زیرا این امر می تواند باعث ایجاد مشکل جدی در جریان هوا و عملکرد کولر گازی شود. با داشتن دانش و مراقبت مناسب، تهویه مطبوع می تواند خنک کننده کامل را در هر فضایی تضمین کند.

سایز لوله مسی کولر گازی گری |شیر رفت و برگشت کولر گازی

انواع لوله ها ، در کولر گازی

تهویه مطبوع یک راه عالی برای خنک نگه داشتن خانه شما در ماه های تابستان است. یک دستگاه تهویه مطبوع از دو لوله تشکیل شده است . یکی که هوای سرد و دیگری هوای گرم را حمل می کند. برای اطمینان از اینکه سیستم شما به درستی کار می کند، مهم است که بدانید کدام لوله باید سرد و کدام لوله گرم باشد.

لوله سرد تهویه مطبوع جزء مهمی از سیستم خنک کننده است. چرا که وظیفه انتقال مایع خنک کننده از کمپرسور به اواپراتور است، جایی که گرما را از داخل اتاق جذب کرده و به بیرون می برد. تصمیم گیری اینکه کدام لوله باید سرد باشد می تواند مشکل باشد زیرا هر دو لوله برای تنظیم دمای اتاق شما ضروری هستند.

به طور کلی، اگر می خواهید اتاق خود را به راحتی خنک نگه دارید، مطمئن شوید که لوله کندانسور سرد است در حالی که لوله اواپراتور گرم است. برسی این موضوع این اطمینان را حاصل می کند که تکولر گازی شما کارآمد و بدون هیچ مشکلی در حال فعالیت است.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با تعمیر کولر گازی کلیک کنید.

از این رو بایستی دقت کنید که لوله اواپراتور باید همیشه سرد باشد زیرا مبرد خنک را به شکل گازی که گرما را از محیط جذب می کند حمل می کند. سپس این گاز خنک شده از لوله کندانسور عبور می کند و در آنجا گرما را در محیط آزاد می کند و دوباره به مایع تبدیل می شود. همچنین لوله کندانسور باید همیشه در حین کارکرد صحیح کولر گازی داغ بماند.

در کل  لوله سرد وظیفه رساندن هوای خنک شده از کولر را به خانه یا محل کار شما بر عهده خواهد داشت. بسته به نوع کولر گازی شما، ممکن است چندین لوله مختلف وجود داشته باشد که باید به درستی شناسایی شوند. برای اطمینان از سرمایش کارآمد و صرفه جویی در انرژی، دانستن اینکه کدام یک باید سرد باشد، مهم است.

خرید کولر گازی

برند جنرال گلد یکی از بهتر برند های موجود در میان کولر های گازی است .دلیل این محبوبیت و برتری ان است که تمامی قطعات استفاده شده در کولر گازی از جنس مس هستند . از آنجایی که جنس مس در واکنش با آب غیر فعال است ، پس به طور قطع دچار خوردگی ، نشت حاصل از خوردگی و … نخواهد شد.

یکی از آسان ترین راه های خرید کولر های گازی جنرال گلد ، مراجعه به وب سایت  است . چرا که شما می توانید با خرید محصول مورد نظر خود از وب سایت جنرال گلد از خدمات ، ارسال رایگان ، نصب رایگان، گارانتی ۲۴ ماهه ، خرید به صورت اقساطی و… بهره مند شوید.

از جمله پر فروش ترین کولر های گازی جنرال گلد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شما می توانید با بررسی دقیق هر یک از ویژگی های محصولات سرمایشی و گرمایشی جنرال گلد از وب سایت جنرال گلد بهترین انتخاب  را انجام داده و در صورت تمایل خرید را از سایت رسمی جنرال گلد انجام دهید.

صورتی باید اضافه شود که پس از اندازه گیری فشار و دمای سیستم تبرید نشان داده شده باشد.

از یک تکنسین با اندازه گیری فشار استاتیک، فشار مکش و تخلیه، سوپرهیت و میزان خنک کننده گی دست به اقدام برای شارژ گاز بزند.

 

دکمه بازگشت به بالا