اقتصادیفعالان کسب و کار

تنظیم اندازه تصویر ویدئو پروژکتور اپسون

شرکت اپسون Epson یکی از برندهای مطرح دنیا است که محصولات بسیار قدرتمند و باکیفیتی را در زمینه تولید و وارد بازار نموده است. با توجه به کاربرد گسترده ویدیو پروژکتور لیزری در مدارس، کلاس های آموزشی و اتاق های جلسات، لازم است که با نحوه تنظیمات صحیح این دستگاه آشنا باشید تا بتوانید بهترین تصویر را از دیتا ویدئو پروژکتور دریافت کنید.

روشنایی Brightness: که برای تنظیم روشنایی تصویر استفاده می شود. برای تغییر مقدار این آیتم توجه کنید در صورتی که محیط بیش از حد تاریک باشد و یا ابعاد پرده پروژکتور کوچک باشد، ممکن است تصویر خیلی روشن به نظر برسد. پس باید مقدار Brightness را کاهش دهید.

ته رنگ یا Tint: این آیتم ته رنگ تصویر را تنظیم می کند و در صورتی که در تصویر خطوط عمودی مشاهده شود، می توان با استفاده از Tint آن را از بین برد. البته توجه داشته باشید که تنظیم این گزینه در صورتی امکان پذیر است که سیگنال های composite Video و S-video در قالب NTSC وارد شوند.

برای تنظیمات پیشرفته رنگ در تصویر نیز به نکات زیر توجه کنید:

دمای رنگ Color Temp: برای تنظیم ته رنگ کلی تصویر یکی از سه وضعیت این گزینه را انتخاب کنید.

بالا بردن کیفیت ویدئو پروژکتور |برعکس شدن تصویر ویدئو پروژکتور nec

رنگ پوست Skin Tone: این گزینه برای تنظیم رنگ پوست افراد در فیلم به کار می رود.

لازم به ذکر است که اغلب پروژکتورهای اپسون از قابلیت تصحیح حالت ذوزنقه ای در راستای محور عمودی هم برخوردارند و برخی از مدل های آنها این کار را به صورت اتوماتیک انجام می دهند.

تقسیم صفحه نمایش Split Screen: این ویژگی به کاربر اجازه می دهد تا دو دستگاه مختلف را به صورت هم زمان به پروژکتور متصل کنید و تصاویر آنها را در کنار هم بر روی پرده نمایش ارائه دهید. در این شرایط صفحه نمایش به دو بخش تقسیم می شود و تصاویر به شکل ساید بای ساید نمایش داده می شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره برای خرید ویدیو پروژکتور به سایت ایده برتر مراجعه نمایید.

منبع : youtube.com

دکمه بازگشت به بالا