توافقنامه احداث مجموعه فرهنگی ورزشی جدید تهران نهایی شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

اخبار ایران |تهران

به گزارش خبرگزاری آنلاین، در جلسه‌ای با حضور معاون اول رییس‌جمهور جزئیات توافقنامه احداث مجموعه فرهنگی ورزشی جدید تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و برای امضا نهایی شد.

محمد مخبر در این جلسه که وزرای ورزش و جوانان، نفت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون اجرایی رئیس جمهور، شهردار تهران، دبیر هیات دولت، سرپرست آستان حضرت امام خمینی (ره) و مقامات دستگاه‌های مربوطه حضور داشتند، با اشاره به اهمیت ساخت یک ورزشگاه بزرگ چند منظوره برای رفع نیازهای کشور با توجه به علاقه و نیازهای نسل جوان، بر ضرورت تسریع در اقدامات و تصمیمات اولیه برای ساخت این مجموعه بزرگ ورزشی تاکید کرد.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه طبق برنامه ریزی ها ساخت این ورزشگاه چندکاربردی به گونه‌ای است که در منطقه، خاص و نمونه خواهد بود، خاطرنشان کرد: ترویج ورزش بویژه ورزش قهرمانی به عنوان یکی از شاخص‌های رشد و توسعه هر کشور ارزیابی می‌شود که باوجود نسل جوان و علاقمند به ورزش نیاز به ساخت چنین مجموعه ورزشی در شأن جوانان و مردم ایران و در تراز نظام جمهوری اسلامی در سال‌های گذشته احساس می‌شد که طبق برنامه ریزی ها تا پایان دولت سیزدهم به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

معاون اجرایی رئیس جمهور نیز در این جلسه به دستورات و تاکیدات رئیس جمهور برای ساخت این ورزشگاه بزرگ اشاره کرد و افزود: با پیگیری‌های مستمر رئیس جمهور، معاون اول و هماهنگی بین دستگاهی مقدمات و تفاهم نامه‌های اولیه برای آغاز عملیات اجرایی این مجموعه ورزشی انجام شده است.

در ادامه این جلسه جزئیات توافقنامه احداث این ورزشگاه، مدل‌های تامین اعتبار مالی و آغاز عملیات اجرایی مورد بحث و بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.

لازم به ذکر است این مجموعه ورزشی در فضایی بیش از ۳۰۰ هکتاری در جنوب تهران ساخته خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا