اقتصادی

خرید و قیمت تار مهران

تار یکی از سازهای زهی و مضرابی است. این ساز را می‌توان نماد موسیقی ایرانی دانست. درواقع تار جزء سازهای اصیل ایرانی است که بیشتر در موسیقی‌های سنتی مورداستفاده قرار می‌گیرد. با توجه به تنوع مدل‌ها و برندهای ساز تار ممکن است افراد در هنگام خرید ساز دچار دشواری و سردرگمی شوند. معرفی برندهای معروف تار به شما کمک خواهد کرد تاری مناسب را انتخاب نمایید. تار مهران یکی از انواع برندهای به نام و محبوب ایرانی است. در ادامه با خرید و قیمت تار مهران آشنا خواهید شد.

معرفی برند تار مهران

در ابتدا لازم است به معرفی برند تار مهران پرداخته شود تا شناختی اجمالی از این ساز در اختیار عزیزان قرار گیرد. تار مهران کلهر یکی از بهترین تارهای موجود در بازار است که در شهر ملایر تولید می‌شود. این مدل تار در انواع مدل‌های مبتدی، نیمه‌حرفه‌ای و حرفه‌ای تولید می‌شود. این تار با بهترین چوب‌ها و متریال‌ها تولید می‌شود. ازاین‌رو میزان کیفیت سازهای مهران بسیار بالا بوده و این ساز از طول عمر بالایی برخوردار است. همچنین این ساز دارای صدایی زیبا می‌باشد.

انواع مدل‌های تار مهران

همان‌طور که گفته شد تار مهران دارای مدل‌های بسیار متنوعی است. برخی از انواع مدل‌های تار مهران به شرح زیر می‌باشد:

  • تار مهران مدل سه مهر کد gol4: مهم‌ترین مشخصه این مدل تار تناسب خوب میان وزن دسته ساز و کاسه می‌باشد. پوست این تار بسیار مرغوب و از جنس بره‌تودلی است. جنس شیطانک تار نیز از شاخ طبیعی است. جنس کاسه این ساز از چوب درخت توت و جنس دسته آن از چوب گردو می‌باشد. این ساز با استانداردهای لازم طراحی‌شده و می‌توان از آن برای افراد حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای استفاده کرد.
  • تار مهران مدل sup32: خرک این ساز از شاخ طبیعی و مطابق با الگوی یحیی تولید می‌شود. سیم گیر و شیطانک تار نیز از شاخ طبیعی طراحی‌شده است. صدای این ساز بسیار شفاف و بدون گز می‌باشد. از این تار بیشتر نوازندگان حرفه‌ای استفاده می‌کنند.

به‌طورکلی تارهای مهران کلهر با طراحی زیبا و کیفیت بالایی تولید می‌شوند. این برند بیشتر توسط افراد نیمه‌حرفه‌ای و حرفه‌ای خریداری می‌شود. البته مدل‌های ساده این تار نیز برای نوازندگان مبتدی تولید و عرضه می‌شود.

نکات مهم در خرید تار مهران

در خرید هر سازی باید نکاتی را در نظر گرفت. رعایت این نکات موجب خرید اصولی ساز خواهد شد. برخی از نکات مهم در خرید تار مهران عبارت‌اند از:

  • جنس چوب تار: چوب تار باید از نوع مرغوب و باکیفیت باشد. بهترین چوب برای تولید تار چوب درخت توت است که رنگی زرد داشته و دارای رگه‌های کمی است. همچنین نباید تراش رگه‌ها هر دو کاسه نامتقارن و ناقص باشد.
  • وزن و اندازه ساز: وزن و اندازه ساز متناسب با جثه افراد باید باشد. از خرید تارهای خیلی سنگین اجتناب کنید. چوب این تارها معمولاً نامرغوب بوده و خیلی زود دچار ترک‌خوردگی می‌شوند.
  • جنس دسته ساز: جنس دسته ساز نیز بهتر است از چوب درخت توت و یا چوب گردو تیره باشد. همچنین بهتر است دسته ساز صاف و تخت باشد تا نوازندگی با آن بهتر انجام گیرد و ساز صدای خوبی داشته باشد.

عوامل تأثیرگذار بر میزان قیمت تار مهران

تار مهران در انواع و مدل‌های مختلفی تولید می‌شود؛ ازاین‌رو دارای قیمت‌های متفاوتی نیز می‌باشد. برخی از عوامل تأثیرگذار بر میزان قیمت تار مهران عبارت‌اند از:

  • وزن و ابعاد تار
  • نوع چوب به‌کاررفته در کاسه و دسته تار
  • نوع طرح و مدل تار
  • جنس پوست تار

خرید تار مهران از دلشاد موزیک

خرید تار مهران از دلشاد موزیک به روش اینترنتی فراهم‌شده است. دلشاد موزیک انواع برندهای معتبر تار و سایر سازهای ایرانی و خارجی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. دلشاد موزیک سازها و لوازم جانبی ساز را با ضمانت و کیفیت بالایی عرضه می‌کند. این مجموعه مجهز به ارسال رایگان بوده و می‌توان خرید مطمئنی را با دلشاد موزیک تجربه کرد.

دکمه بازگشت به بالا