اقتصادیفعالان کسب و کار

راهنمای رفع عیب دیزل ژنراتور

در اغلب دیزل ژنراتورها عملکرد روشن و خاموش شدن توسط فرمان مکانیکی یک شیر سوخت انجام می شود قبل از هر کاری باید از عملکرد صحیح شیر سوخت اطمینان حاصل کرد. تمامی دستگاه های دیزلی دارای یک پمپ سوخت اولیه جهت رساندن سوخت از منبع اصلی به پمپ فارسونگا یا کامان ریل هستند. در مرحله اول باید مطمئن شوید که سوخت درون منبع کافی باشد و در مرحله دوم باید تمامی لوله های ارتباطی بین منبع و پمپ چک شود.

شرکت ما با در اختیار داشتن اکیپ های تعمیراتی برق  و مکانیک آماده انجام  کلیه تعمیرات  دیزل ژنراتور در کلیه استانها و از جمله  شهرهای  تهران کرج رشت عسلویه بهبهان بندرعباس زاهدان کرمان بیرجند ساری  اصفهان شهرکرد یاسوج شیراز مشهد اردبیل تبریز ایلام  کرمانشاه سمنان سبزوار نیشابور چابهار ایرانشهر آستارا سنندج خرم آباد گرگان قزوین همدان بروجرد بوشهر بندرلنگه جم یزد بافق خوزستان شهرهای  اهواز، آبادان،  ماهشهر ، شوش، دزفول، بهبهان، امیدیه، گچساران مسجد سلیمان و…میباشد . شما میتوانید با سرویس به موقع دیزل ژنراتور از تعمیرات غیر ضرور پیشگیری کنید.

عیب یابی و تعمیر دیزل ژنراتور برق در تهران و  کلیه شهرستانها در سراسر ایران

ژنراتورها می‌توانند در مواقع اضطراری نجات‌دهنده باشند   برای اینکه کسب‌وکار شما را از طریق قطعی برق طولانی‌مدت پیش ببرند. ژنراتورها گاهی اوقات ممکن است دچار نقص شوند. مهم است که بدانید چگونه به طور موثر مشکلات ژنراتور خود را عیب یابی کنید تا زمانی که بیشتر به منبع برق پشتیبان نیاز دارید در مشکل نمانید. در اینجا چند مورد از رایج ترین مشکلاتی که می تواند ژنراتورهای صنعتی را تحت تاثیر قرار دهد آورده شده است:

سطوح پایین مایع خنک‌کننده – یک ژنراتور ممکن است زنگ خطر را به صدا درآورد یا زمانی که سطح مایع خنک‌کننده پایین است خاموش شود. اکثر ژنراتورها برای تشخیص سطوح پایین خنک کننده مجهز نیستند. در عوض، معمولاً زمانی که دمای مایع خنک کننده در حال افزایش است، زنگ هشدار به صدا در می آید. وقتی صدای زنگ را می شنوید، اگر سطح آن پایین است، مایع خنک کننده بیشتری اضافه کنید. اگر این اتفاق به طور مکرر رخ داد، ممکن است لازم باشد نشتی را بررسی کنید.

گرمکن ها – عملکرد بخاری بلوکی  یا گرمکن گرم کردن مایع خنک کننده ای است که در اطراف بلوک موتور جریان دارد. این می تواند از غلیظ شدن روغن در دماهای سرد جلوگیری کند. برخلاف تصورات غلط، بخاری های بلوکی حتی در آب و هوای گرم ضروری هستند.

نشتی – یک ژنراتور ممکن است از نشت روغن، سوخت یا مایع خنک کننده رنج ببرد. گاهی اوقات، چیزی که ممکن است شبیه نشت روغن به نظر برسد، در واقع نتیجه «لختی موتور» یا انباشتگی مرطوب است. این تجمع سوخت نسوخته، آب متراکم شده، ذرات کربن و اسیدها در سیستم اگزوز است. هنگامی که در شیلنگ های بخاری بلوک وجود دارد، نشت های  معمول ممکن است رخ دهد. این می تواند منجر به بالا رفتن دما  شود که می تواند شیلنگ ها را به خطر بیندازد. پر شدن بیش از حد مخزن پایه یکی دیگر از علل شایع نشتی است.

کنترل ها به صورت خودکار نیستند – ژنراتورها دارای پنل های اعلام کننده یا کنترل هستند که به اپراتورها اجازه می دهد تنظیمات خود را مدیریت کنند. پانل ها اطلاعات مهم موتور و دینام را نمایش می دهند. بیشتر تماس‌های سرویس برای مشکلات پنل کنترل ناشی از ناتوانی اپراتورها در روشن کردن کنترل‌های خودکار است.

ژنراتورها شروع  بکار نمی کند و استارت نمیخورد – ژنراتورهای جدیدتر این مشکل را بسیار تجربه می کنند. با توجه به الزامات آلایندگی سخت‌گیرانه‌تر، سیستم‌های سوخت اکنون تحمل‌های نزدیک‌تری دارند و نسبت به هوا حساس‌تر هستند. این می تواند بر توانایی یک ژنراتور برای راه اندازی تأثیر بگذارد. هنگامی که ژنراتورهای قدیمی روشن نمی شوند، اغلب به این دلیل است که نشتی در خط وجود دارد یا به این دلیل است که شیرهای  کنترل و بازرسی سوخت را به درستی نگه نمی دارند.

سوخت تمام شده – گاهی اوقات ممکن است سطح سنج ها به درستی کار نکنند. گیج ممکن است در موقعیت خود گیر کند و نشان دهد که هنوز مقدار زیادی سوخت وجود دارد در حالی که در واقع تقریباً خالی است. برای مشاهده ویدئو کامل در خصوص چگونگی عیب یابی و تعمیر دیزل ژنراتور  به youtube.com مراجعه کنید.

 تعمیرات تخصصی برقی و مکانیکی دیزل ژنراتور قیمت

توجه داشته باشید در صورتیکه سرویس و نگهداری ژنراتور بطور منظم  و توسط افراد حرفه ای انجام گیرد از بیشتر این موارد پیش گیری خواهد شد.

نکته دیگر آنکه کلیه عیب یابی ها و تعمیرات مربوطه با توجه به نوع و مدل دیزل ژنراتور بایستی توسط تعمیرکاران متخصص برق و مکانیک دیزل ژنراتور انجام گیرد در غیر این صورت  و استفاده از افراد غیر ممکن است ضمن آنکه عیب برطرف نمیشود مشکلات جدیدی هم برای دیزل ژنراتور ایجاد و هزینه های زیادی تحمیل شود.

شرکت آسان ژنراتورفعال در زمینه:

  • خرید ، فروش ، تعمیرات ، قطعات و آموزش دیزل ژنراتور
  • برق صنعتی – اتوماسیون – تابلو برق
  • تعمیرات برقی و مکانیکی  دیزل ژنراتور  در تهران و همه شهرستانها
  • تامین قطعات ژنراتور برق
  • آموزش تعمیرات برقی و مکانیکی  دیزل ژنراتور

راهنمای رفع عیب یابی دیزل ژنراتورها

در این گونه موتورها عدم عملکرد هر یونیت انژکتور در تایم خود یا خرابی سنسور دور سنج یا خرابی اکچویتور و گاورنر و یا رسوب گرفتگی سرسوزن ها ممکن است اجازه روشن شدن دستگاه را ندهد.

در صورتی که هیچ گونه ایرادی در مسیر سوخت رسانی مشاهده نشد اشکال دیزل ژنراتور بادوین میتواند به دلایلی از قبیل: پایین بودن ولتاژ باطری و در نتیجه ضعیف بودن قدرت استارت جهت ایجاد احتراق، بی کیفیت بودن سوخت یا وجود آب در سوخت، خرابی رینگ و پیستون و پایین بودن فشار کمپرس، بسته بودن مسیر هوا و یا ایرادات مکانیکی باشد.

پاسخ سوالات زیر را هم حتما بررسی نمایید :

الف- آیا لوله های سوخت ، گرفتگی دارد؟ لوله ها را بررسی کرده و در صورت لزوم ان ها را با فشار هوا با سیم نازک پاک کنید.

ب- آیا سوخت در باک موجود است؟ سوخت باک را بازدید کنید.

ج- آیا در لوله های فشار ضعیف هوا وجود دارد؟ مدار را هوا گیری کنید

ه- آیا فیلتر سوخت به درستی بسته شده است؟ در باک را باز کرده عمل سوخت رسانی را امتحان کنید.

و- آیا پمپ اولیه کار می کند؟ ابتدا فیلتر را سرویس کنید. المنت معیوب را تعویض کنید و سوپاپ های پمپ یا فنر آن را کنترل کنید

زهرا رضی

زهرا هستم، نویسنده ای که با جسارت به واکاوی مسائل پرداخته و از پرسیدن سوالات سخت نمی‌ترسم. در این سایت، با نگاهی موشکافانه به مسائل اجتماعی و اقتصادی، به دنبال یافتن پاسخ‌های واقعی و ارائه راه حل‌های خلاقانه هستم.
دکمه بازگشت به بالا