اقتصادیفعالان کسب و کار

سنگسابی چیست و چرا به خدمات کفسابی نیاز است؟

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

سنگسابی چیست و دقیقا به چه منظور انجام می شود؟ این پرسش یکی از پرتکرارترین سوالاتی است که از شرکت های خدماتی پرسیده شده و مخاطبان زیادی در مورد آن کنجکاوی می کنند. به واقع در حالی‌ که سنگسابی یکی از خدمات پرطرفدار در حوزه خدمات خانگی به حساب می‌آید، اما کماکان ابهامات زیادی درباره چیستی، مراحل کار و نتایج آن وجود دارد. به همین دلیل بر آن شدیم تا در مطلب پیش رو به طور جامع به تمام آن‌چه که باید از بدانید، بپردازیم. با ما همراه باشید.

سنگسابی چیست و دقیقا چه منظوری را می رساند؟

در ابتدا باید توجه داشت که سنگسابی یکی از زیر مجموعه‌ های سرویس کفسابی است و شاید برای پاسخ به سوال فوق در ابتدا باید به این پرسش که کف سابی و کف سابی سنگ چیست پاسخ دهیم. کفسابی خود سرویس کاملی است که خدمات مختلف سنگسابی (یا همان کف سابی سنگ)، بتن‌ سابی، موزاییک‌ سابی (تحت عنوان کف سابی در پارکینگ)، فرچه زنی سرامیک، کف‌ شویی و… را شامل می‌شود. همچنین هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. با این حال سنگسابی به فرآیندی گفته می شود که در ادامه این مطلب آن را بررسی می کنیم.

به طور خاص در مورد سنگسابی اما باید عنوان کنیم که این فرآیند به معنای لایه‌روبی سنگ‌ است. به عبارت دیگر، سنگسابی سرویسی‌ است که در آن به کمک دستگاه ساب‌ زنی تمام جرم و آلودگی‌ ها از روی سنگ برداشته می‌شود. در واقع در صورتی‌ که سنگ‌ های کف به تازگی نصب شده باشند، ممکن است هم‌ طراز نباشند و یا اگر چند سال از نصب آنها می‌گذرد، در طول زمان جرم و رسوبات مختلفی روی سنگ‌ های کف ایجاد شده‌ اند که نیاز است از بین بروند. پس برای هم‌ طراز کردن این سنگ‌ ها، ترمیم حفره‌ ها، از بین رفتن جای مواد اسیدی و لکه‌های سرسخت به خدمات سنگسابی نیاز داریم.

سنگسابی چه کاربردی دارد؟

با گذشت زمان به خصوص در محل‌های پر رفت و آمد مانند پاساژها و مراکز اداری تجاری، سنگ دارای پستی و بلندی می‌شود و یا آلودگی پیدا کرده و تیره می شود. در چنین مواقعی است که خدمت سنگسابی به کار آمده و می تواند به بهبود ظاهر و دوام سنگ کمک کند. همچنین فرقی نمی‌ کند جنس کف از چه نوع سنگی باشد، بلکه سنگسابی برای انواع سطوح و انواع سنگ‌ هایی که در مناطق پر رفت و آمد در معرض آسیب دیدگی قرار گرفته اند، انجام می‌شود.

به صورت خلاصه، سنگسابی در موارد زیر کاربرد دارد:

 • رفع پستی و بلندی‌های سنگ
 • از بین بردن جای لکه‌های اسیدی مانند آبلیمو و سرکه
 • ترمیم فضای خالی بین سنگ‌ها
 • ترمیم حفره‌های ایجاد شده داخل سنگ
 • رفع آلودگی‌ها و لایه کدر روی سنگ
 • ترمیم سنگ‌های قدیمی و شکسته

سنگ سابی چگونه انجام می‌شود؟

با پیشرفت خدمات سنگسابی و به کارگیری تجهیزات جدید برای ساب زدن سنگ‌ ها، روش‌های مختلفی برای سنگسابی ابداع شد که هر کدام مزایا و قیمت مخصوص به خودشان را دارند. طبق بودجه و انتظار شما از نتیجه خدمات سنگسابی و همچنین مشورت با نیروی کاربلد سنگسابی می‌ توانید از بین روش‌های مختلف سنگسابی که در ادامه معرفی شده اند مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید:

 • سنگسابی ایتالیایی
 • سنگسابی نانو (نانوساب)
 • سنگسابی معمولی
 • رزین‌سابی (برای ترمیم سنگ)

در یک توضیح کلی اما باید بیان نمود که عملیات سنگسابی توسط دستگاه ساب‌زن انجام می‌شود. معمولا در حین عملیات کفسابی، هر سنگ هشت دور ساب زده می‌ شود که این کار با لقمه‌ های مختلف دستگاه صورت می‌ گیرد. لقمه مهم‌ ترین جزء دستگاه سنگسابی است که ظاهری شبیه به آجر یا صابون جامد دارد. لقمه به زیر دستگاه ساب‌زنی بسته می‌ شود و به کمک آن سنگ دوباره براق و درخشان خواهد شد. لقمه‌ ها انواع مختلفی دارند و هر کدام برای نتیجه خاصی مورد استفاده قرار می‌ گیرند. مثلا از لقمه ۴۶ برای از بین بردن پستی و بلندی سنگ و از لقمه ۶۰ برای پر کردن درزها استفاده می‌ شود. در آخر عملیات سنگسابی نیز به کمک لقمه ایتالیایی، سنگ فوق‌ العاده تمیز و براق خواهد شد.

در رابطه با سنگسابی چه نکاتی باید رعایت شود؟

در مورد سرویس سنگسابی، ریزه‌ کاری‌ های زیادی وجود دارد که متخصص ماهر کفسابی حتما از آنها آگاه است. با این وجود دقت به برخی از موارد قبل از شروع و بررسی آنها پس از پایان فرآیند می تواند متقابلا کمک کننده کارفرما (مشتری) و سنگساب باشد. این موارد عبارت اند از:

الف) بررسی عمق خراشیدگی ها قبل از ساب زدن سنگ

قبل از شروع عملیات ساب زدن سنگ، نیروی کف‌ساب باید به عمق خراشیدگی‌ های روی سنگ توجه کند. با گذشت زمان ممکن است سنگ آسیب‌ هایی دیده باشد و آثار شکستگی، حفره و یا خط و شیار روی سنگ مشخص باشد. در چنین شرایطی متخصص کفسابی باید عمق خراشیدگی‌ ها را برآورد کند. در صورتی که در بعضی نقاط ترک‌ هایی با عمق یک تا سه میلی‌متر موجود است، قبل از شروع فرآیند سنگسابی این شکستگی‌ ها باید ترمیم شوند. با ترمیم شکستگی، دیگر لازم نیست عملیات ساب زدن سنگ را تا یکدست شدن سطح سنگ با شکستگی‌ های ایجاد شده روی سنگ ادامه داد و لایه نازک‌ تری از روی سنگ برداشته خواهد شد.

ب) بررسی یکدست شدن ارتفاع لبه‌ ها بعد از ساب زدن سنگ

در انتهای سنگسابی، حتما لبه‌ سنگ‌ ها باید میزان شده باشند و همه در یک سطح قرار بگیرند. اختلاف سطح جزئی بین سنگ‌ های کف باعث می‌شود علاوه بر ظاهر ناخوشایند، انعکاس نور نیز در سنگ در جهت‌ های مختلف شکل بگیرد و در نهایت سنگ شفاف و براق به نظر نخواهد رسید. بنابراین کف ساب در پایان عملیات ساب زدن سنگ به خصوص در مراکز تجاری که شکل ظاهری از اهمیت بالایی برخوردار است، حتما باید به خوبی از کف بازدید کرده و به ارتفاع لبه‌ سنگ‌ ها دقت کند.

ج) جمع‌آوری پساب همزمان با عملیات ساب زدن سنگ

پسابی که هنگام سنگسابی ایجاد می‌شود نباید برای مدت زیادی در محل باقی بماند. چرا که خشک و سفت شدن پساب باعث می‌شود روی سنگ باقی مانده و برای همیشه ماندگار شود (حتما تا به حال نمونه هایی از این مورد را بر روی برخی از سنگ ها دیده اید). البته دقت داشته باشید که بعد از جمع کردن پساب، نباید آنها را در فاضلاب تخلیه کنید.

د) سابِ خیس ممکن است گمراهتان کند!

ساب زدن سنگ به کمک دستگاه ساب‌ زنیِ خشک این مزیت را دارد که پودر و گرد و غبار ناشی از سنگسابی توسط دستگاه مکش هوا جذب می‌شوند. بنابراین نمای به دست آمده در هر لحظه، همان نتیجه نهایی سنگسابی خواهد بود. اما در مورد دستگاه های ساب‌زنی خیس و همراه با آب‌ پاشی، به دلیل انعکاس نور در آب ممکن است نیروی کفسابی در مورد نیاز به کفسابی قسمتی از سطح، گمراه شود. به خاطر داشته باشید در ساب زدنِ خیس، سطحی که می‌بینید کمی تیره‌تر از نتیجه نهایی کفسابی است.

ه) استفاده از دستگاه سه‌ فاز به جای تک‌ فاز

در صورتی که کنتور برق شما سه‌ فاز است، از متخصص کفسابی بخواهید ساب زدن سنگ‌ ها را با دستگاه سه‌ فاز انجام دهد. چرا که نتیجه سنگسابی با دستگاه سه‌ فاز قابل مقایسه با دستگاه تک‌ فاز نیست و کیفیت کار بسیار بالاتر است. در حقیقت به کمک دستگاه سه‌ فاز، سنگسابی در مدت زمان کوتاه‌ تر، با کیفیت بهتر و هزینه کمتری انجام خواهد شد.

چگونه تشخیص دهیم سنگ سابی با کیفیت بالا انجام شده است؟

به صورت کلی رعایت شدن نکات زیر در پایان سفارش سنگسابی به این معناست که سنگسابی با کیفیت و دقت بالایی برای شما انجام شده است:

 • کفپوش سنگ در تمام نقاط یکدست و یکنواخت به نظر می‌ رسد و تفاوتی در شفافیت قسمت‌ های مختلف نیست.
 • بندکشی سنگ‌ ها کاملا یکدست است و بین سنگ‌ ها فضای خالی ایجاد نشده.
 • بعد از اتمام سنگسابی، نظافت سنگ‌ها هم رعایت شده و فاضلاب کفسابی نیز از روی کف پاک شده است.
 • گوشه‌ های دیوار به صورت دستی ساب خورده است.
 • پستی و بلندی سنگ‌ ها کاملا از بین رفته است.

هزینه سنگسابی به چه عواملی بستگی دارد؟

به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ ترین آن‌ها نوع سنگ و متراژ محیط است. در کنار این دو فاکتور، عواملی مثل روش بکار برده شده در سنگسابی (ایتالیایی، نانو، معمولی و یا …) و شکل فضای کف نیز اهمیت دارند. به این معنا که حتی تعداد زوایا و تعداد گوشه‌ های اتاق نیز در تخمین هزینه تاثیرگذارند. به طور مثال سنگسابیِ یک فضای مستطیل شکلی، بسیار ساده‌تر از سنگسابیِ محیطی چند ضلعی است. در مورد نوع سنگ نیز هر چه جنس سنگ سخت‌ تر باشد، هزینه سنگسابی آن نیز بیشتر خواهد بود.

حرف آخر اسپارد

در انتهای این متن بار دیگر توجه شما را به فواید کف سابی و سنگسابی از قبیل دوام بیشتر و طول عمر بالاتر سنگ‌ های ساختمانی جلب می‌کنیم. ضمن اینکه یادآور می‌شویم انجام به موقع این فرآیند بهترین راه حل برای حفظ زیبایی، درخشندگی و تمیز ماندن هر نوع سنگ است.

با این وجود همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم کف سابی و سنگ یابی فرآیندی تخصصی بوده و نمی توان انجام آن را به هر فردی سپرد. برای اطمینان از نتیجه مثبت این کار و پرهیز از وارد آمدن خسارت به سنگ‌ های ساختمانی، پیشنهاد می‌ کنیم در انتخاب شرکت و سنگسابِ مجری این سرویس دقت لازم را به‌ خرج دهید. چراکه افراد ناوارد می‌توانند آسیب جدی و جبران ناپذیری به سنگ‌ های ساختمانی شما وارد کنند. برای ممانعت از این اتفاق، انتخاب مرجع مطمئن و شناخته شده برای کفسابی، توصیه آخر ما به شماست. اسپارد مانند همیشه همراه شما است تا از طریق مجریان باتجربه خود این سرویس را با بهترین کیفیت به شما ارائه دهد.

سنگسابی چیست و چرا به خدمات نیاز است؟

سنگسابی به معنای لایه‌روبی سنگ‌ است. درصورتی‌که سنگ‌های کف به تازگی نصب شده باشند، ممکن است سنگ‌ها باه دیگر هم‌طراز نباشند و یا اگر چند سال از نصب سنگ گذشته باشد، در طول زمان جرم ، رسوبات و آلودگی های  مختلفی روی سنگ‌های کف ایجاد شدهباشد که نیاز است آنها را از بین ببریم پس برای هم‌طراز کردن سنگ‌ها، ترمیم حفره‌ها، از بین رفتن آلودگی ها ، کثیفی ها و جای مواد اسیدی و … از سنگسابی استفاده می شود.سنگسابی یکی از زیر مجموعه‌های کفسابی است.

 • جهت دریافت اطلاعات بیشتر کنید

سنگسابی چگونه انجام می‌شود؟

عملیات سنگسابی توسط دستگاه ساب‌زن انجام می‌شود. معمولا در حین عملیات کفسابی، هر سنگ هشت دور ساب زده می‌شود که این کار با لقمه‌های سنگ مختلف دستگاه انجام می شود. لقمه یکی از مهم‌ترین اجزاء دستگاه سنگسابی است که ظاهری شبیه به آجر یا صابون دارد. لقمه به زیر دستگاه ساب‌زنی بسته می‌شود و به کمک آن سنگ دوباره براق و درخشان و صاف خواهد شد.لقمه‌ها انواع مختلفی دارند . برای مثال از لقمه ۴۶ برای از بین بردن پستی و بلندی سنگ و از لقمه ۶۰برای پر کردن درزها استفاده می‌شود. در آخر به کمک لقمه ایتالیایی، سنگ فوق‌العاده تمیز و براق می شود.

کفسابی وسنگ سابی انواع سنگهای

گرانیت موزاییک لاشه بتن گوهره مرمریت هرسین تراورتن وسنگهای چینی…

جرم گیری انواع سطوح وبراقیت همه نوع کف ودیوار,

تبدیل انواع سنگهای کهنه به نو

بردن پستی وبلندی سنگ کف ویکدست شدن ان,

گاهی برای تمیز کردن سنگ کف به اشتباه,

ازمواد اسیدی وجوهرنمک استفاده می شود سنگ را

کدر و بعد از مدتی سیاه وزبر می کند

برای از بین بردن این حالت باید یک لایه نازک

بهترین روش برای محکم سازی نمای ساختمان پیچ و رولپلاک نما است و ساختمان شما را تا انتهای عمر ان ایمن میسازد.

استفاده از پیچ مناسب و رولپلاک جنس خوب و اصول درست حین کار در مدت ماندگاری سنگ روی نما بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

شرط این ایمن سازی استفاده از یک شرکت معتبر در ضمینه پیچ و رولپلاک سنگ نما میباشد که بتواند با اصول و تخصص کامل امنیت را به نمای ساختمان شما باز گرداند.

از به وسیله دستگاه کفسابی برداشته شود ودوباره

سنگ به حالت قبل برگردد…

ساب ایتالیایی برای درخشندگی وشفافیت بیشتر

وماندگاری بسیار زیاد سنگ استفاده می‌شود,

تیشه ای کردن سنگ,لاشه,رزین کاری وترمیم سنگهای

پوسیده وپر کردن درز سنگ,کف سرویسها با استفاده از

رزین وچسب بتون,

ساب پله با دستگاه ابزار الات مکانیزه,

اجرای شستشو ونانو ورزین سنگهای انتیک ونمای اجر

سنگ وسیمان شسته بادستگاه واتر جت وسندبلاست

باداربست وبدون داربست,سابیدن وپاکسازی همه نوع

اجر درتمام نقاط کشور باکیفیت عالی با ۱۸سال سابقه.

جهت ارتباط و مشاهده ی نمونه کار بر روی هر یک از اپلیکیشن های زیر کلیک کنید

 رزین کاری سنگ:

یک نوع مایه ای است که در کفسابی استفاده میشود به این صورت که بعد از لایه برداری سطحی از روی سنگ یک لایه رزین بر روی سنگ کشیده میشود  رزین موجب کیپ شدن

سنگ های لق, پرکردن شکستگی های سنگ,پرکردن ذرزهای سنگ,و همچنین ترمیم سنگ های شکسته و باز شده که در اثر نشست ساختمون به وجود امده است میشود رزین مایه شده ی

سنگ کف میباشد که بعد از کشیدع شدن بر روی سنگ هم رنگ و و هم سطح سنگ میشود و تا موقعی که خودتان باعت خورد شدن سنگتان نشوید هیچ گگونه مشکلی برای سنگتون پیش

نخواهد امد

کفسابی سروش با قدمتی طولانی مدت در زمینه رزین کاری سنگ کارشناسان مجربی در این زمینه دارا میباشد و به صورت کاملا حرفه ای و استادانه این کار را انجام میدهد

سنگسابی به طور کلی به صیقل دادن سنگ گفته می شود که توسط دستگاه های مخصوص این کار انجام می شود. و در هر مرحله از کار حدود ۱ تا ۵ میلیمتر از سنگ لایه برداری می شود. این

عمل تا زمانی انجام می شود که ظاهر سنگ ها عاری از هرگونه پستی بلندی باشد و سطحی یک دست و صیقلی داشته باشد که بتوان انعکاس نور را در آن دید به همین خاطر تصاویر نمونه کارها

اکثرا نشان دهنده انعکاس نور در سنگ های سنگسابی شده می باشد.

و اما چرا باید کف ساختمان خود را ساب بزنیم ؟ سنگسابی سنگ های ساختمانی یکی از روش های عالی برای تمیز کردن کف ساختمان می باشد.

سنگ یکی از گرانقیمت ترین کفپوش های ساختمان های تجاری ، اداری و مسکونی می باشد که با هزینه زیادی در کف ساختمان فرش می شود. اگر این کفپوش گرانقیمت را به درستی نگهداری نکنیم

به مرور زمان با جذب آلودگی ها و رسوبات در سنگ باعث به وجود آمدن پستی بلندی های ناهمواری در سنگ می شود که ظاهر زیبا و شفاف سنگ را زشت و نازیبا می کند.

همچنین بعضی از دوستان برای نظافت سنگ ها به اشتباه از مواد پاک کننده شیمیایی استفاده می کنند که این امر خود باعث رسوب مواد شیمیایی در سنگ و ایجاد ظاهر مات و کدر می شود. که با انجام سنگسابی سنگ ، ظاهر آن مانند روز اول خواهد شدسنگسابی

سنگسابی سروش

شرکت سروش  ، با18  سال سابقه درخشان مجری تمامی خدمات کفسابی و سنگ سابی با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت در سراسر کشور می باشد .

کفسابی ، و … تان را به ما بسپارید ، سنگسابی سروش  با جدیدترین و مجهزترین دستگاه های کف سابی آماده ارائه خدمات به شما هموطنان گرامی می باشد ، کف های پارکتی و یا … تان کثیف شده و دیگر براق نیست؟ کف سابی و سنگسابی زمانی با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد ، جهت دریافت قیمت سنگسابی با ما تماس بگیرید.

اجرای همه نوع کفسابی سنگ در تمام نقاط

اجرای کفسابی ایتالیایی بارزین ایتالیایی ولقمه کفسابی ایتالیایی

اجرای کفسابی با بتونه وچسب بتون وسیمان سفید

ساب زدن سنگ با دست |ساب زدن سنگ با فرز

در همه ساختمانها گذر زمان لک کثیفی بر روی سنگ و نمای بیرونی و کف ساختمان ایجاد میکند تیم متخصص کفسابی ما در  زمینه کف سابی سنگ کف را براق میکند و دیگر نیازی به تعویض سنگ برای براق بودن ندارید که از لحاظ اقتصادی نیز برای شما به صرفه هست
به فرایند کفسابی و سابیدن کف محیط با دستگاه کف سابی میگویند که یک لایه بسیار نازک بادستگاه کفسابی از روی سنگ جدا شده که معایب لک وکثیفی سنگ بر طرف می شود.

اجرای سنگسابی ایرانی و خارجی با رزین ایرانی و خارجی و لقمه های سنگسابی ایرانی و خارجی

اجرای سنگسابی با بتونه با ترکیبی از چسب بتن و سیمان سفید

در تمامی ساختمان ها و برج ها و منازل با گذشت زمان جرم های کثیفی بر روی سنگ و نمای بیرونی  و سنگ کف ساختمان به وجود می اورد تیم تخصصی سنگسابی ما در زمینه ی کفسابی سنگ کف ساختمان را براق میکند و دیگر نیازی برای تعویض سنگ برای بهتر شدن کف ندارید که از لحاظ مالی نیز برای شما بصرفه است

به فرایند سنگسابی و سابیدن کف محیط با دستگاه را کفسابی میگویند که یک لایه ی خیلی نازک با دستگاه کف سابی از روی سنگ برمیدارد که لک و کثیفی سنگ برطرف میشود

از ویژگی های سنگسابی به موارد زیرمیتوان اشاره کرد

 • تیره و کدر شدگی و مات شدگی در اثر ریخته شدن مواد شیمیایی را سنگسابی برطرف میکند
 • پستی بلندی و ناهمواری وناخنک های موجود در سنگ را نسبت به سنگ کناری برطرف میکند
 • سنگسابی باعث براقیت و شافیت بسیار عالی سنگ میشود
 • اسیب دیدگی مثل سوراخ شدن یا شکستگی سنگ با سنگسابی برطرف میشود و از موادی مانند رزین یا بتونه برای پرکردن و ترمیم ان استفاده میشود
 • نظافت کف و تمیز کردن سنگ بعد از سنگسابی اسان تر میشود
 • سنگسابی محیط داخل را نو کرده و جلوه ی زیبا میدهد

 

دکمه بازگشت به بالا