ورزشی

سوال مهم روز؛ آقای گل لیگ برتر کجاست؟

ایمان گودرزی: از زمانی که امیر قلعه‌نویی لیست بازیکنان دعوت شده به مینی‌کمپ تیم ملی را منتشر کرده یک روز نشده که این لیست مورد نقد قرار نگیرد، همه جا صحبت از عجیب بودن و همچنین دعوت نشدن بازیکنان مستعد به تیم ملی است. هیچ کس در هیچ جای دنیا از تغییر نسل و پوست‌اندازی تیم ملی و میدان دادن به جوانان انتقاد نمی‌کند اما در تمام دنیا هر بازیکنی که شایسته پوشیدن پیراهن تیم ملی‌اش نیست مورد انتقاد تمام رسانه‌ها قرار خواهد گرفت، چه مینی کمپ باشد چه مقدماتی جام جهانی.

در چند روز گذشته بحث و حواشی در مورد مینی کمپ به اوج خود رسیده و از نظر کارشناسان این مدل دعوت شدن به تیم ملی نه تنها نمی‌تواند هیچ بار فنی برای بازیکن داشته باشد بلکه شبهاتی را نیز به همراه دارد.
اگر بخواهیم ریزتر به این موضوع بپردازیم، حضور بازیکنانی مثل احسان حسینی، محمدرضا آزادی، محمدجواد محمدی، مهدی ممی‌زاده و محمد قنبرزاده، لیست قلعه‌نویی را به‌شدت زیر ذره بین برد. این نام‌ها در تیم‌های خودشان هم آنقدرها خوب نبودند! شما کجا تیم ملی کجا؟

همه بازیکنان نامبرده فقط در قسمت مهاجمان دعوت شده قلعه‌نویی هستند و نمی‌خواهیم وارد دیگر پست‌های پرشائبه او شویم. هیچ کدام از این بازیکنان را نمی‌توان بازیکن گیم‌چنجر لیگ بیست و دوم در تیم‌هایشان دانست و آمار آنها گویای همه چیز است. داستان زمانی جذاب‌تر می‌شود که بازیکنانی مثل محمد عباس‌زاده و شهریار مغانلو که آقای گل لیگ برتر هستند در این لیست جایی نداشتند و مشخص نیست دلیل حضور نداشتن آنها در اردوی تیم ملی چیست!

گفته می‌شود در این بین چند بازیکن پرابهام دعوت شده به تیم ملی قراردادشان با تیم‌هایشان به پایان رسیده و برای فصل جدید باید به‌دنبال تیم جدید باشند!

این بازیکنان حالا پشت هر میز مذاکره‌ای که بنشینند با برچسب ملی‌پوش بودن خود رقم قرارداد را بالا خواهند برد.

سؤال این است که چرا وقتی برنامه‌ای از مینی‌کمپ پرابهام انتقاد می‌کند آقایان به جای جواب درست و حسابی دادن فاز هجومی به خود می‌گیرند و به فرد منتقد حمله می‌کنند و بیانیه‌های گنگ صادر می‌کنند؟ آیا واقعاً یک نفر در کادر فنی و یا فدراسیون نیست که جواب بدهد چرا آقای گل لیگ برتر، شهریار مغانلو و محمد عباس‌زاده که روی هم این فصل ۲۳ گل زده‌اند در مینی‌کمپ حضور ندارند و به جای آنها بازیکنانی که در پست‌های خود بازیکن شماره یک حساب نمی‌شوند قرار دارند.
نکته جالب این است که در اردوی قبلی تیم ملی شهریار مغانلو حضور داشت و در دیدار تدارکاتی برای تیم ملی گل هم زده بود.

بعضی می‌گویند این لیست نهایی تیم ملی نیست و بعضی از جوانگرایی در تیم ملی صحبت می‌کنند. هر چیزی که باشد بازیکنانی که با پیراهن‌های تیم ملی در مینی‌کمپ در حال تمرین هستند نوک تیز پیکان انتقادات را به سمت کادر فنی نشانه رفته‌اند. انتقاداتی که هنوز جوابی برای آنها داده نشده است.

۲۵۸۲۵۸

دکمه بازگشت به بالا