عوارض کرم پودر بیشتر است یا پنکک

یکی از سوال‌های همیشگی خانم‌هایی که به دنبال داشتن پوستی جذاب و یکدست هستند، این است که کرم پودر فرانسوی بهتر است یا پنکک. جواب این سوال به موارد زیادی بستگی دارد که در این مقاله به شما ارائه خواهیم داد.

کرم |کرم پودر

پنکک، پودر معجزه‌گر

یکی از اولین لوازم آرایشی که برای تغییر رنگ پوست و ایجاد یکدستی بیشتر روی سطح آن تولید شد، پنکک‌ها بودند که هنوز هم با کاربردهای فراوان در سبد خرید لوازم آرایش بسیاری از بانوان در سراسر جهان وجود دارند.

پنکک‌ها بافتی پودری و نسبتا سبک دارند و بسته به نوع‌شان می‌توان به دو صورت خشک یا مرطوب از آن‌ها استفاده کرد. معمولا حالت پودری و خشک این وسیله آرایشی برای پوست‌های چرب یا دارای رطوبت کافی به کار می‌رود. در صورتی که پوستی خشک داشته باشید و نیازتان به پوشانندگی پنکک بیشتر باشد، بهتر است آن را با پد مرطوب روی پوست پخش کنید تا یکدستی و طراوت بیشتری به چهره‌تان ببخشد.

کرم پودر، یک ضرورت اساسی

کرم پودر دقیقا همان کارکرد پنکک را دارد و باید بتواند نقایص پوست را پوشانده و چهره‌ای یکدست و زیبا را به نمایش بگذارد. تفاوت کرم پودر با پنکک در نوع بافت آن است. بافت کرم پودر دقیقا مثل کرم شب لاکچری کوین و به صورت مایع است و به همین دلیل هم معمولا قدرت پوشانندگی بسیار بالاتری دارد و اصطلاحا بهتر روی پوست می‌خوابد. با استفاده از کرم پودر مناسب می‌توانید چهره‌ای شاداب و جذاب به دست آورید.

کرم پودر یا پنکک؛ مسئله این است

بعضی‌ها فکر می‌کنند دو گزینه کرم پودر و پنکک در مقابل هم قرار دارند، در حالی که در واقعیت این طور نیست و داشتن هر دو لوازم آرایش برای رسیدن به چهره‌ای بی‌نقص ضروری است. با وجود این نمی‌توان منکر تفاوت‌های این دو پوشاننده پوست در آرایش صورت شد، تفاوت‌هایی که به بهبود آرایش شما کمک خواهند کرد.

مهم‌ترین نکته‌ای که باید برای انتخاب کرم پودر یا پنکک در نظر داشته باشید، توجه به نوع پوست صورت‌تان است. پوست صورت به طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شود.

پوست خشک

اگر بلافاصله بعد از خارج شدن از حمام  یا شستن صورت، پوست‌تان خشک می‌شود و به اصطلاح کش می‌آید، نوع پوست شما خشک است و نیاز به آبرسانی قوی دارد تا از بروز چین و چروک روی آن پیشگیری شود.

پوست چرب

اگر دقایقی بعد از شستن پوست یا حمام کردن متوجه شدید پوست صورت در حال تولید چربی و برق زدن است و با کشیدن انگشت‌تان متوجه چربی اضافه شدید، نوع پوست شما در گروه پوست‌های چرب قرار می‌گیرد.

پوست مختلط

افرادی که پوست مختلط دارند، بعد از شستن پوست در بخش‌هایی مثل پیشانی، بینی و چانه متوجه چربی اضافه می‌شوند و در مناطقی مثل اطراف چشم‌ها و دهان دچار خشکی خواهند شد. به همین دلیل پوست آن‌ها مختلط یا ترکیبی است.

اگر پوست چرب و مختلط دارید

بهترین کار این است که اگر پوست چرب یا مختلط دارید حتما یک پنکک متناسب با نوع پوست‌تان را در کیف لوازم آرایش‌تان به همراه داشته باشید؛ اما نه برای زیرسازی؛ بلکه به عنوان اقدام نهایی و لایه‌ای رویی برای گرفتن برق چربی‌های تولید شده توسط پوست.

دلیل اینکه استفاده از پنکک را به صورت یک زیرساز اصلی پیشنهاد نمی‌کنیم، بافت گچی این ماده آرایشی است که در اغلب موارد با کمی دقت روی صورت مشخص شده و اثر آرایش را نشان می‌دهد؛ در حالی که هدف نهایی ما از آرایش طبیعی بودن آن تا حد ممکن است. تنها در صورتی مجاز هستید از پنکک به جای کرم پودر استفاده کنید که بافت آن کاملا روی پوست پخش شده، یکدست شود و بخوابد.

  • به طور کلی پیشنهاد می‌کنیم اگر پوست چربی دارید، بعد از تمام شدن آرایش خود با کرم پودر، کمی پودر پنکک را به صورت ملایم روی پوست صورت بزنید. این پودر در ساعت‌های بعدی چربی تولید شده توسط پوست را به خود جذب کرده و پوستی مات و زیباتر به شما ارائه خواهد داد. جالب است بدانید ساختار بسیاری از پودرهای مات کننده آرایش، شباهت بسیار نزدیکی به پنکک دارد.

دقت داشته باشید که اگر پوست صورت‌تان مختلط است، لازم نیست در بخش‌های خشک پوست، پنکک بزنید. بنابراین در این بخش از رقابت پنکک یا کرم پودر، کرم پودر برنده است.

اگر پوست صورت‌تان خشک است

افرادی که پوست خشکی دارند باید از کرم پودر برای زیرسازی صورت‌شان استفاده کنند، چون پنکک اندک چربی طبیعی پوست آن‌ها را هم از بین می‌برد. این افراد تنها در صورتی مجاز به استفاده از پنکک هستند که اولا به کرم پودر دسترسی نداشته باشند، ثانیا قبل از مصرف پنکک، مقدار مناسبی مرطوب کننده را به پوست خود زده و به آن فرصت جذب شدن داده باشند. همچنین بهتر است از پنکک مرطوب به جای خشک استفاده کنند تا نتیجه بهتری از آرایش‌شان به دست آورند.

کرم پودر باعث برق افتادن پوست چرب می‌شود؟

یکی از نگرانی‌های افرادی که همواره به دنبال انتخاب پنکک یا کرم پودر هستند، مات ماندن پوست است. باور اشتباه این است که کرم پودر به ویژه روی پوست‌های چرب و مختلط باعث ایجاد برق ناشی از چربی می‌شود و پوست را چرب و کثیف نشان می‌دهد. در حالی که این اتفاق تنها زمانی می‌افتد که اولا شما از مواردی مثل پرایمر برای گرفتن چربی اضافه و صاف کردن پوست استفاده نکرده باشید و در مرحله بعد سراغ کرم پودر متناسب با جنس پوست‌تان نرفته باشید.

برای مثال بسیاری از خانم‌هایی که پوست چرب و مستعد آکنه دارند، تنها از پنکک استفاده می‌کنند تا مبادا پوست‌شان چرب و دچار جوش شود؛ در حالی که بسیاری از برندهای تولید کننده کرم پودر، لاین مخصوص تولید محصولات ضد جوش و آکنه دارند و حتی کرم پودرهایی مثل اکتی پور به طور ویژه برای محافظت از پوست در برابر جوش طراحی و ساخته شده‌اند.

اگر با وجود استفاده از کرم پودر مناسب و فاقد روغن و استفاده از پرایمر باز هم نگران ایجاد چربی اضافه هستید، استفاده از پودر فیکساتور آرایش یا یک لایه ملایم پنکک می‌تواند این نگرانی را کاملا برطرف کند.

استفاده از پنکک سن را بالا می‌برد؟

فرقی نمی‌کند کرم پودر یا پنکک بزنید؛ در هر دو صورت ممکن است باعث شوید، سن‌تان بالاتر از چیزی که هستید به نظر برسد؛ اگر دچار اشتباهات زیر شوید:

  • رنگ بسیار روشن: اگر رنگ کرم پودر یا پنکک شما بیش از یک تا نهایتا دو درجه نسبت به پوست طبیعی خودتان روشن‌تر است، شما در خطر مصنوعی نشان دادن آرایش و بالا رفتن سن قرار دارید.
  • غلظت بالای آرایش: کسانی که از کرم پودرهای بسیار غلیظ یا پنکک‌هایی با همین وضعیت برای آرایش صورت استفاده می‌کنند، سن خود را بالاتر و آرایش‌شان را غیر طبیعی نشان خواهند داد.
  • ماسیدن آرایش در خطوط صورت: دقت داشته باشید که اگر با استفاده از مرطوب کننده، پرایمر و زیرسازی درستی را انجام نداده باشید، به طور کلی کرم پودر و به طور خاص پنکک بین خطوط ریز و درشت پوست ماسیده و سن شما را بالا نشان خواهد داد. بنابراین با استفاده از زیرسازی اولیه درست ریسک نشان داده شدن خطوط صورت را به حداقل برسانید.

عدم استفاده از پد مناسب: چه در مورد پنکک و چه در مورد کرم پودر لازم است تا به جای استفاده از دسدر بین محصولات آرایشی مختلفی که وجود دارد، کرم پودر و پنکک از مهم‌ترین لوازمی هستند که مورد استقبال همیشگی خانم‌ها قرار می‌گیرد. استقبال زیاد از پنکک و کرم پودر به این دلیل است که مصرف‌کنندگان آن به خوبی می‌دانند استفاده از این محصولات چه تأثیر باورنکردنی‌ای بر زیبایی‌شان دارد. داشتن پوستی صاف و یک‌دست می‌تواند برای شما نیز، مانند بسیاری از خانم‌‌ها، از اهمیت بسیاری برخوردار باشد.

اما قصه درست از همین‌جا شروع می‌شود که خیلی از افراد نمی‌دانند که پنکک بهتر است یا کرم پودر. شما هم ممکن است با سوالاتی از این دست مواجه شده باشید. مثلاً اینکه برای آرایش پوست صورتتان باید از کدام یک از این محصولات استفاده کنید؟ از میان این‌ها کدام یک ضرر بیشتری دارد؟ بهترین برند کرم پودر و پنکک کدام است. فراموش نکنید که زیبایی بیشتر نیازمند شناخت بیشتر محصولات آرایشی است. اما برای یافتن پاسخ سوالاتتان اول باید بدانید که پنکک و کرم پودر چگونه محصولاتی هستند.

یکی از بهترین لوازم ارایشی برای پوشاندن لکه‌های صورت پنکک‌ها هستند. این دسته از محصولات علاوه بر پوشش لکه‌ها کاربرد‌های فوق‌العاده دیگری نیز دارند. شما می‌توانید از پنکک برای تثبیت کردن آرایش، برای مات کردن رژ لب یا پرپشت کردن مژه‌ها نیز استفاده کنید. همچنین بسیاری از پنکک‌ها ترکیباتی در خود دارند که می‌توانند به عنوان نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

عوارض پنکک

مصرف درازمدت لوازم آرایشی در کنار زیبایی بسیاری که به شما هدیه می‌دهند می‌تواند ضرر‌های اندک اما قابل کنترلی نیز داشته باشند. ولی متأسفانه پنکک های بسیاری در بازار وجود دارند که از استاندارد‌ و کیفیت پایینی برخوردارند. با وجود اینکه وظیفه‌ی پنکک‌ها پوشاندن لکه‌هایی مثل جوش و آکنه است اما استفاده از پنکیک‌های نامرغوب می‌تواند منجر به جوش‌، حساسیت و التهاب پوستی شود. می‌توانید به مطلبسر بزنید.

به شما پیشنهاد می‌کنیم از پنکک برندهای باکیفیت و نام‌أشنایی مثل پرفکت فینیش، تراکوتا، شون و مای استفاده کنید. برای خرید پنکک مناسب می‌توانید به فروشگاه مادامون مراجعه کنید. کرم دور چشم لاکچری کوین یکی از معروف‌ترین محصولات بیز پلاس است که از آن برای سیاهی دور چشم استفاده می شود.

دکمه بازگشت به بالا