معنی گوشواره برای مردان چیست؟

طبق تجربه و تحقیقات یک پیرسینگ یه همراه یک گوشواره مردانه کوچک و شکیل برای مردانی که به دنبال مد و استایل هستند می‎تواند بسیار مناسب باشد و در مقابل همان‎طور که می‎دانید پیرسینگ‎های متعدد و زیاد روی قسمت های مختلف گوش و بدن و استفاده از گوشواره‎های نامناسب شما را با افت جذابیت همراه می‎کند. در نتیجه در انتخاب مکان پیرسینگ و مدل گوشواره مردانه نهایت دقت را داشته باشید.

در سال‌های 1960 نا 1990، پوشیدن گوشواره منفرد، در گوش چپ یا راست به عنوان نشانه‌ای پنهانی، بین همجنسگرایان استفاده شد. بدین ترتیب همجنسگرایان می‌توانستند یکدیگر را بدون اینکه در معرض خطر تعصب‌های شدید قرار بگیرند، شناسایی کنند. بعدها پوشیدن گوشواره منفرد، به عنوان نشانه‌ای علنی برای معرفی کردن گرایش جنسی به جنس موافق رایج شد.
شکل گوشواره هایی که در آن سال‌ها پوشیده می‌شد غالباً بر اساس سلیقه شخصی انتخاب می‌شد تا مد، اما گوشواره‌های میخی نگین‌دار و حلقه‌های فلزی بیشتر رایج بوده است.
در آن سال‌ها مردان همجنسگرای اروپایی بیشتر گوش چپ‌شان را سوراخ می‌کردند و در مقابل امریکایی‌ها گوش راست‌شان را ترجیح می‌دادند. ظاهراً در بین بعضی مردان، گوشواره منفرد در گوش چپ نشانه‌ای برای تمایل به تاپ بودن و گوش راست نشانه‌ای برای بات بودن، بوده است. در بعضی گروه‌ها نیز داشتن گوشواره در هر دو گوش نشانه‌ای برای دوجنس‌گرایی بوده است. البته باز هم تاکید می‌کنم؛ این حرف‌ها دیگر در این روزها خریداری ندارد.

آقایان باید کدام گوش را سوراخ کنند؟ چپ، راست یا هر دو؟ تا همین چند سال پیش این که آقایان کدام گوش را سوراخ کنند یا کدام گوش را برای پوشیدن گوشواره انتخاب کنند؛ معنا و مفهوم مشخصی داشت. اما این روزها، فکر کردن به این موضوع که گوشواره باید در کدام گوش مرد باشد، تقریباً بیهوده است. با توجه به تنوع سوراخ‌ها، جای سوراخ‌ها؛ تعداد سوراخ‌ها بر روی یک گوش و فرم سوراخ‌ها، به نظر می‌رسد مردان آزاد هستند، بی‌آنکه نگران معانی و نشانه‌ها باشند، گوشواره‌ها را به هر شکلی که مایلند بپوشند. از طرف دیگر اغلب مردمی که با آن‌ها سر و کار دارید این نشانه‌های از یاد رفته را نمی‌شناسند.

گوشواره و مردان امروزی

از میانه دهه 90 تا اواخر آن؛ استفاده از گوشواره تک به عنوان نشان همجنسگرایی از مد افتاد. در آن سال مردان دگرجنس‌گرای بسیاری به پوشیدن گوشواره تک علاقه نشان دادند. از طرف دیگر، روی آوردن مردم به سوراخ کردن جاهای دیگر بدن به غیر گوش مانند روی ابرو، روی ناف و… باعث شد نشانه‌های رایج پیشین از یاد برده شود. بدین ترتیب در شرایطی که هر کسی ممکن هر کجایش را سوراخ کند، دیگر گوشواره‌ی منفرد معنی خاصی ندارد و حتی مردانی که مثلاً سوراخ روی ناف دارند، رفتارشان زنانه محسوب نمی‌شود.

گوشواره برای مردان چه حکمی دارد؟

بسیار جالب است؛ شاید بیشتر ما با پرسش این سوال، فکر کنیم: قطعا مراجع تقلید استفاده از گوشواره را توسط مردان حرام کرده باشند؛ اما این‎گونه نیست. آیت الله شیرازی در مورد استفاده مردان از گوشواره این‎گونه می‎فرمایند:
استفاده از گوشواره برای مردان چه حکمی دارد؟ آیا اگر پوشش و زینتی مخصوص بانوان بود بر مردان حرام می شود؟
پاسخ: در جامعه ما گوشواره زینت زنان است و استفاده از آن برای مردان جایز نیست اما در جوامع دیگر که مردان هم از آن به عنوان زینت استفاده می کنند مانعی ندارد مشروط بر اینکه از طلا نباشد.1.گوشواره مردانه میخی
محبوب ترین و مناسب ترین نوع گوشواره مردانه، گوشواره های میخی هستند که در طرح‎ها و مدل‎های مخصوص آقایان ساخته شده‎اند. و آقایان بنا به سلیقه خود می‎توانند از طرح‎های ساده و یا نقش‎دار و همچنین از گوشواره‎هایی که سنگ‎های قیمتی یا سنگ های ماه تولد روی آن ها سوار شده‎اند، استفاده کنند.گوشواره مردانه را می‎توان در جنس های متنوعی مانند: طلا، طلا سفید، پلاتین، استیل، فولاد زد زنگ و… در بازار و همچنین در فروشگاه‎های اینترنتی خریداری کرد.
هشدار: اگر پوست حساسی دارید بهتر است آن جنس گوشواره‎ای که با گوش خود سازگار است را انتخاب کنید تا بعد ها دچار مشکل نشوید.
2. گوشواره مردانه حلقه‎ای
این مدل گوشواره ها نیز طرفداران خاص خودشان را دارند و مانند دیگر گوشواره‎های مردانه در جنس ها و مدل های مختلفی ساخته شده‎اند که می‎توانیم با در نظر گرفتن جای پیرسینگ گوش و سلیقه فردی خود مناسب ترین گوشواره مردانه از این قبیل را برای خود انتخاب کنیم.
دردسرهای سوراخ کردن گوش
و نهایتا به نکات و دردسرهای سوراخ کردن گوش و عفونت‎های آن اشاره می‎کنیم. غالبا مردان فکر می‎کنند به راحتی و بدون هیچ خطر و عفونتی می‌‎شود گوش را سوراخ کرد، البته که این‎طور نیست.

گوشواره مردانه نشانه قدرت است. مردی که گوشواره می‌بندد، اعتماد به نفس، استقلال و جنبه خلاق خود را نیز نشان می‌دهد. آن را در کدام گوش بگذارد؟ چگونه زیورآلات مناسب با فرم صورت خود انتخاب کنیم؟ ما در این مقاله به همه این سوالات پاسخ خواهیم داد!.

در این پست خواهید دید:

  • چرا مردان گوشواره می اندازند ؟
  • گوشواره در گوش چپ به چه معناست؟
  • گوشواره برای مردان – اولین تزئین جواهرات بر روی بدن یک مرد است؟
  • مرد باید در کدام گوش گوشواره بندازد؟
  • چگونه بهترین گوشواره را برای شخصیت و چهره خود انتخاب کنید

چرا مردان گوشواره می اندازند ؟

شاید از خود بپرسید که چرا مردان گوشواره می اندازند . پاسخ ساده است. مردان همیشه از این اکسسوری استفاده می کردند و این فقط یک مد نبود. در برخی از فرهنگ ها، استفاده از گوشواره سابقه ای طولانی داشته و آن را نشانه قدرت می دانند. به عنوان مثال، در یونان باستان، پسران جوان هنگام مرد شدن، از پدرانشان گوشواره های حلقه ای طلا به عنوان هدیه می گرفتند . این یکی از بالاترین افتخارات ممکن برای اکثر خانواده‌های یونانی تلقی می‌شد ، و هنوز هم برای بسیاری از یونانیان امروزی صادق است!.

فرهنگ‌های دیگر آداب و رسوم مشابهی در مورد ازدواج دارند: داماد به طور سنتی قبل از روز عروسی به عروس خود یک جفت گل میخ الماس (یا دیگر جواهرات گران قیمت) می‌دهد تا او بتواند آنها را در روز خاص خود به جای لباس‌های عروس سنتی بپوشد، و این چیزها. به نسل های آینده منتقل خواهد شد!. برخی از زنان نیز در دوران بارداری حلقه های طلایی را دور گردن خود قرار می دهند تا در تمام 9 ماه آینده موفق باشند. قدمت این سنت به بیش از 2 هزار سال قبل باز می گردد!.

گوشواره در گوش چپ به چه معناست؟

مردی که گوشواره ای در گوش چپ خود می بندد نشانه ای از پذیرفتن تجربیات جدید و امتحان چیزهای جدید است. این نماد برای صدها سال مورد استفاده قرار گرفته است و هنوز هم محبوب است.

پس چرا مردها از گوشواره استفاده می کنند؟ آنها می خواهند مورد توجه قرار گیرند، آنها می خواهند خود را ابراز کنند، آنها می خواهند از بین جمعیت متمایز شوند. یا اینکه وقتی لوب تازه سوراخ شده آنها را لمس می کنید چه احساسی را دوست دارند…

پس اگر کسی گوشواره ای در سمت چپ داشته باشد به چه معناست؟ این بدان معناست که آنها افرادی خلاق و ماجراجو هستند که عاشق کشف چیزهای جدید در سفر زندگی هستند. سمت چپ بدن شما با شهود، تخیل و خلاقیت مرتبط است – بنابراین آویزان کردن چیزی در آن باعث می شود هنگام رویارویی با چالش ها یا امتحان چیزی متفاوت از معمول احساس آرامش بیشتری داشته باشید!.

گوشواره برای مردان – اولین تزئین جواهرات بر روی بدن یک مرد است؟

گوشواره برای مردان از زمان های قدیم بیانیه ای از مد، مردانگی و شورش بوده است. در واقع این اکسسوری اولین جواهری است که مردان بر روی بدن خود می زنند. این بخش مهمی از تاریخ بشر است و امروزه به عنوان یکی از مهمترین لوازم جانبی مد در نظر گرفته می شود.

در حالی که روند مد با گذشت زمان تغییر می کند، گوشواره ها همیشه نماد مردانگی و قدرت باقی می مانند. اگر می خواهید در مورد این لوازم جانبی محبوب بیشتر بدانید، ادامه مطلب را بخوانید!.

مرد باید در کدام گوش گوشواره بندازد؟

گوش چپ برای گوشواره‌داران محبوبیت بیشتری دارد. در واقع، مطالعات نشان می دهد که 71 درصد از مردان گوشواره های خود را در گوش چپ خود می بندند.

به نظر شما چرا اینطور است؟ این می تواند به این دلیل باشد که سمت راست بدن به طور سنتی برای سال ها و فرهنگ های بسیاری با مردانگی مرتبط بوده است، در حالی که در جاهای دیگر در سمت چپ پوشیده می شود یا اصلاً استفاده نمی شود. هنگام صحبت از مواردی مانند خوش شانسی و رفاه، سمت راست نیز در برخی فرهنگ ها برتر از همتای خود در نظر گرفته شده است.

 

دکمه بازگشت به بالا