هوش کودک رستا

تقویت هوش منطقی در کودکان

یکی از روش‌های کارامد برای تقویت هوش دیداری و کلامی در کودکان، تقویت هوش منطقی در آن‌ها است. با توجه به تحقیقات به عمل آمده هوش منطقی افراد تأثیر مستقیمی بر موفقیت آن‌ها خواهد گذاشت. بالابودن این بهره هوشی موجب می‌شود تا افراد راحت‌تر بتوانند به حل مفاهیم پیچیده با بهره‌گیری از استدلال‌های اکتسابی بپردازند. لباس زنبوری بچه گانه طراحی کاملا فانتزی و جذابی دارد. در واقع هنگامی که هوش منطقی افراد در کودکی تقویت گردد، در نوجوانی، بزرگسالی و. . بهتر از افراد دیگر می‌توانند چالش‌های پیش رو را از میان بردارند. قسمت قابل توجهی از هوش منطقی مربوط به ریاضیات و توانایی درک روابط بین آن‌ها و بخش دیگر در رابطه با توانایی تحلیل و بررسی می‌باشد.

کودک |هوش کودک

در جلد تقویت هوش منطقی در مجموعه تقویت هوش 2 تا 3 سال شاهد رشد روز افزون کودک در برخی مراحل خاص با استفاده از تمرین‌های کارامد هستیم. برخی از مهم‌ترین این تمرین‌ها به شکل زیر است.

  • معما و تأثیر آن بر ذهن کودک: در این بخش تصاویری پیش روی کودک قرار می‌گیرد. در این تصاویر از کودک خواسته می‌شود که اشیای بزرگ و کوچک را مشخص نماید. خواندن متن بر عهده شما والدین گرامی می‌باشد. در حل تمرین‌های پیش رو این امکان وجود دارد که کودک نتواند به تشخیص بزرگی و کوچکی تصاویر بپردازد. شما می‌توانید در اوایل تمرینات خودتان با بیان توضیحات کافی به کودک خود آموزش دهید.
  • طبقه بندی اشیاء: یکی از راه‌های تقویت هوش منطقی در کودکان 2 تا 3 سال، انجام تمرینات طبقه بندی برای اشیاء است. در جلد هوش منطقی از کتاب مجموعه تقویت هوش 2 تا 3 سال تمرینات جالبی برای کودک در نظرگرفته شده که شامل اشیاء شبیه به هم و متفاوت از هم است. کودک با انجام این مراحل یاد می‌گیرد که به راحتی می‌توان به جداسازی موارد نامربوط پرداخت. در راستای حل تمرینات بهتر است پس از اتمام تمرین، از فرزند خود بخواهید تا دلیل جداسازی این شکل‌ها را به شما توضیح دهد. در این صورت کودک علاوه بر یادگیری این تمرین، می‌تواند فن بیان خود را نیز تقویت نماید.

در هر یک از این تمرین‌ها، کودک به نحوی با تصاویر مختلف آشنا می‌شود و یاد می‌گیرد که این امکان وجود دارد که برخی تصاویر هم شکل و بدون رنگ یکسان با یک دیگر در یک طبقه قرار گیرند.
به عنوان نمونه در برخی تمرینات از کودک خواسته می‌شود که ستاره را در شکل زیر علامت بزند. کودک در ابتدا متوجه اختلاف رنگ ستاره موردنظر با اشکال زیر خواهد شد. در می‌یابد که در این راستا رنگ، هدف نویسنده کتاب نیست و در این میان تنها شکل اشکال است که مهم است. علاوه بر این تمرین، برخی تمرین‌ها ذهن کودک را با چالش‌هایی مواجه می‌کند. به عنوان نمونه از کودک خواسته می‌شود تا به تفاوت اندازه اشیاء از لحاظ بلندی و کوتاهی، وصل کردن اشیاء شبیه به هم، مشخص کردن محل زندگی حیوانات و … بپردازد. همه این اوامر رفته رفته به تقویت هوش منطقی کودک کمک شایانی خواهد کرد.

وصل کردنی‌ها از مجموعه تقویت هوش 2 تا 3 سال

این کتاب تقریباً در یک صنف از کتاب هوش منطقی قرار دارد. در این کتاب کودک یاد می‌گیرد که اشیاء شبیه به هم را در بین اشکال 6 الی 8 تایی پیدا و به یک دیگر وصل نماید. یادگیری این روش کودک را در جهت حل سؤالات وصل کردنی در ابتدایی، راهنمایی و … یاری می‌نماید.
رفته رفته کودک به راحتی می‌تواند به حل سؤالات، بدون پرسش از والدین بپردازد. لازمه تحقق این امر، آموزش صحیح و حل سؤالات برای فرزند است. پیشنهاد ما به شما این است تا به صورت واضح و کاملاً شمرده شمرده انجام این تمرینات را به کودک خود یاد دهید تا خود پس از انجام برخی تمرینات بتواند بدون پرسش این مراحل را پشت سر بگذارد.
همان گونه که می‌دانید حل پازل و معما موجب به چالش کشیدن ذهن کودک و سایر افراد خواهد شد. در این کتاب از پازل‌های بسیار ساده برای یادگیری مقدماتی کودک استفاده شده است. به عنوان نمونه اشکال در رو به روی هم نصف شده‌اند. از کودک خواسته می‌شود تا نصف دیگر اشکال را از بین 3 شکل نصفه نیمه رو به رو پیدا کرده و به هم وصل نماید. همه این مراحل کودک را برای فراگیری و آماده‌سازی آموزش‌های سخت‌تر یاری می‌نماید.

کتاب آموزش مفاهیم

یکی از روش‌های کارامد برای تقویت هوش ذهنی در سنین 2 تا 3 سال، آموزش اشکال پایه به کودکان است. فراگیری اشکال پایه موجب می‌شود توانایی‌های ذهنی و خلاقیت کودک شکوفا شود. با استفاده از کتاب مفاهیم از مجموعه تقویت هوش 2 تا 3 سال کودکان می‌توانند انواع اشکال پایه و رنگ‌ها را فرا گیرند. کودکان علاوه بر یادگیری اشکال، به صورت غیرمستقیم ایده‌های جدیدی برای حل مسائل پیدا می‌کند و به دنبال راه حل‌های جدید برای حل چالش‌های پیش رو می‌گردند.
اشکال پایه موجود در کتاب مفاهیم از مجموعه کتاب تقویت هوش 2 تا 3 سال اشکال ساده همانند دایره، مربع و … را به کودکان آموزش می‌دهد. مفاهیم این کتاب به آن‌ها کمک می‌کند تا بتوانند این اشکال را در طبقه بندی‌های مختلفی در کنار هم بچینند. این چیدمان موجب تقویت مهارت تفکر و حل مسئله در کودکان 2 تا 3 سال خواهد شد.
یکی از آموزش‌های قابل توجه برای کودکان در کتاب فوق، استفاده از ابزار و اشکالی است که کودکان در زندگی روزمره خود با آن‌ها سر و کار دارد. در حل این تمرین‌ها کودکان یاد می‌گیرند که هر شکل می‌تواند درک متفاوتی را از خود ایجاد نماید. به عنوان نمونه می‌توانند این امر را درک کنند که در برخی موارد پول می‌تواند دایره، میز می‌تواند لوزی و… باشد. لباس دختر روباهی حس مثبت ارتقای شخصیتی را به کودک القا خواهد کرد.

دانستنی‌ها و علوم

کودکان اشیاء مختلفی را در خانه و یا بیرون از محل زندگی می‌بینند. در این راستا این امکان وجود دارد که با نام و یا کاربردهای آن‌ها آشنایی نداشته باشند. آموزش این موارد را می‌توانید با استفاده از کتاب از مجموعه تقویت هوش 2 تا 3 سال به کودک خود آموزش دهید. کودکان در مورد برخی مسائل کنجکاو و پرسشگر هستند. کتاب دانستنی و علوم از مجوعه تقویت هوش 2 تا 3 سال برای یادگیری از حیوانات تا مشاغل را شامل می‌شود.
کودکان عاشق حیوانات هستند و به همین دلیل در صفحات ابتدایی این کتاب، از تصاویر و صداهای حیوانات استفاده شده است. در ابتدا از کودک خود بخواهید تا نام هر یک از حیوان‌ها را برای شما بگوید. در صورت عدم توانایی برای بیان نام، شما می‌توانید نام حیوان را به همراه صدای آن به کودک خود آموزش دهید. در کتاب دانستنی‌ها و علوم حیوانات و اشیاء به چند بخش تقسیم می‌شوند. به عنوان نمونه این کتاب، حیوانات را در دو بخش اهلی و وحشی در دو صفحه مجزا قرار داده است. برای یادگیری کودک قدم به قدم پیش می‌رود. در ابتدا با نام اشیاء آشنا شده و رفته رفته به فراگیری کاربردهای هر یک از آن‌ها می‌پردازد.

ماز

هماهنگی صحیح چشم با دست یک مهارت ادراکی – حرکتی به حساب می‌آید. مهارت نام‌ برده شده در سال‌های اولیه رشد کودکان و خردسال بسیار مهم و حائز اهمیت است. این هماهنگی موجب می‌شود تا کودک بتواند فعالیت‌هایی نظیر برداشتن – گذاشتن اشیاء، راه رفتن و … را به خوبی انجام دهد.
در برخی مواقع سرعت هماهنگی چشم و دست مهم‌تر از موارد قبل می‌باشد. به عنوان نمونه کودک به هنگام گرفتن توپ، به هماهنگی دقیق‌تر و هوشمندانه‌تری نیاز دارد.
به طور معمول اولین مشکل عدم هماهنگی چشم – دست، مربوط به نقاشی کشیدن و یا نوشتن حروف برای کودک است. به عنوان نمونه کودک به درستی نمی‌تواند به رنگ آمیزی در داخل خطوط بپردازد. همین امر موجب می‌شود تا والدین به فکر راه چاره برای تسریع این هماهنگی باشند.
کتاب ماز از مجموعه تقویت هوش 2 تا 3 سال برای کودکان از جمله بهترین کتاب‌ها برای تسریع هماهنگی چشم و دست است. کودک در هر یک از این مراحل یاد می‌گیرد که چگونه می‌توان یک خط راست را از ابتدا تا امتداد مقصد ترسیم کرد. این کتاب شامل تمرین‌های مختلفی است که کودک با اشتیاق کامل آن‌ها را تکمیل می‌کند.

هوش بینایی مجموعه تقویت هوش 2 تا 3 سال

در کتاب هوش بینایی از 2 تا 3 سال کودک یاد می‌گیرد که چگونه به جست و جوی سایه اشیاء بپردازد. با استفاده از تمرین‌ها و اشکال مختلف در این کتاب، هوش بینایی کودک تقویت شده و با استفاده از آن درصدد حل مسائل می‌پردازد. رفته رفته این تمرین‌ها سخت می‌شود و اشکال ترکیبی در کنار هم قرار می‌گیرد. در ابتدا لازم است کودک به تفکیک هر یک از اشکال ترکیبی پرداخته و به وصل آن‌ها به شکل مربوطه می‌پردازد.

جمع بندی

کتاب مجموعه 2 تا 3 سال به خوبی اشکال مختلف ذهنی کودک را با چالش مواجه می‌نماید. 6 جلد این کتاب به گونه‌ای در کنار یک دیگر قرار گرفته که هر کدام تکمیل‌کننده بخش‌هایی از تقویت حسی، بینایی و … می‌باشد. اگر دوست دارید که فرزندتان از کودکی به فراگیری و تقویت آموزش‌های لازم بپردازد و بتواند از دیگر کودکان هم سن و سال خود باهوش‌تر و جلوتر باشد، پیشنهاد ما به شما خرید لباس السا بچه گانه  که باعث تقویت هوش  2 تا 3 سال می شود

 

دکمه بازگشت به بالا