اقتصادیفعالان کسب و کار

سرویس خواب ضد حساسیت

رختخواب مکانی است که شب‌ها برای رفع خستگی و استراحت به آن پناه می‌بریم. اما برای عده‌ای که به آلرژی مبتلا هستند، این پناهگاه آرامش‌بخش می‌تواند به مکانی برای تشدید علائم آلرژی آن‌ها تبدیل شود. عطسه، خس خس سینه، سرفه، خارش و علائمی از این دست به سراغ این افراد می‌آید و خواب خوش را از آن‌ها سلب می‌کند. اما این مشکلات راه حلی نیز دارند، کالای خواب ضد حساسیت به این افراد کمک می‌کند تا خواب راحت‌تری داشته باشند و دچار حساسیت‌های شبانه نشوند.

سرویس خواب ارزان و شیک |قیمت سرویس خواب

در این مقاله می‌خوانید:

  • چه عواملی باعث آلرژی در رختخواب می‌شود؟
  • کالای خواب ضد حساسیت چگونه از رشد عوامل آلرژی‌زا جلوگیری می‌کند؟
  • مشخصات یک کالای خواب ضد حساسیت خوب چیست؟

موجودات میکروسکوپی زیادی ممکن است در رختخواب ما در حال رشد باشند و ما هیچ یک از آن‌ها را نتوانیم با چشم ببینیم. اما همین موجودات ریز میکروسکوپی موجود در تاروپود ملحفه‌ها و رختخواب ما می‌توانند آسایش را هنگام خواب از ما بگیرند. در این مقاله قصد داریم تا یکی از راهکارهای کاربردی برای این مشکل را به شما معرفی کنیم. استفاده از کالای خواب ضد حساسیت یکی از راهکارهای کاربردی برای رفع این مشکل است.

چه عواملی باعث آلرژی در رختخواب می‌شود؟

کنه‌های گردوغبار آفت‌های حشره‌ مانند میکروسکوپی هستند که ممکن است میلیون‌ها مورد از این حشرات در تختخواب شما زندگی کنند. در واقع خود این کنه‌ها خطری برای انسان ایجاد نمی‌کنند و مدفوع آن‌ها است که باعث بروز آلرژی و بیماری‌های تنفسی خواهد شد.

این موجودات میکروسکوپی از سلول‌های مرده پوست تغذیه می‌کنند، بنابراین برای دور نگه داشتن آن‌ها بهتر است قبل از خواب دوش بگیرید، ملحفه‌های خود را به طور مرتب در آب داغ بشویید و تعویض کنید و از کالای خواب ضد حساسیت و ضد گردوغبار استفاده کنید.

کالای خواب ضد حساسیت چگونه از رشد عوامل آلرژی‌زا جلوگیری می‌کند؟

یک مطالعه بالینی نشان داد که بهترین الیاف برای ساخت کالای خواب ضد حساسیت از موادی ساخته شده که با منافذ کمتر از ۱۰ میکرون بافته شده است. این مقدار به اندازه کافی کوچک است تا از نفوذ این حشرات ریز به رختخواب، بالش یا ملحفه شما جلوگیری کند. پارچه‌هایی مانند کتان بهترین زیستگاه برای کنه‌های گردوغبار هستند، در حالی که پارچه‌هایی با بافت ریز و متراکم محکم مانند ابریشم برای مبتلایان به آلرژی گزینه بسیار مناسبی محسوب شده و از نفوذ این حشرات به داخل بافت پارچه جلوگیری می‌کند.

مشخصات یک کالای خواب ضد حساسیت خوب چیست؟

در این بخش به بررسی مشخصاتی که هریک از کالاهای خواب باید داشته باشند، خواهیم پرداخت.

بهترین بالش‌های ضد حساسیت

بهترین بالش‌های ضد حساسیت بالش‌های ژله‌ای هستند که بافتی نرم و در عین حال فشرده دارند و مانند پشم شیشه و بالش‌های پر مملو از فضای خالی برای رشد و تکثیر حشرات میکروسکوپی الیاف نیستند. بالش‌های فیبر ژله‌ای با روکش‌های ۱۰۰٪ پنبه شما را از شر آلرژی‌های ناشی از رشد کنه‌ها خلاص می‌کند.

بهترین ملحفه‌های ضد حساسیت

ملحفه‌هایی برای کاهش آلرژی در رختخواب مناسب هستند که بافتی از پلی استر داشته باشند و الیاف آن‌ها در برابر دمای بالای ۶۰ درجه سانتی گراد مقاوم باشد.

بهترین تشک ضد حساسیت

در مواردی که بعد از به رختخواب رفتن دچار حساسیت‌های شبانه می‌شوید، تشک‌های فنری گزینه مناسبی برای استفاده نیستند. معمولا تشک‌های طبی با بافت متراکم و سفت که فاقد الیاف مصنوعی بوده و از پوشش ارگانیک پنبه تهیه شده‌اند، می‌توانند بهترین انتخاب باشند. همچنین اگر روکش تشک‌ها ضد آب باشد می‌تواند از نفوذ رطوبت به داخل بافت تشک جلوگیری کرده و مانع رشد و تکثیر کنه‌های گردوغبار شود.
همان‌طور که اشاره کردیم کالای خواب ضد حساسیت می‌تواند تاثیر قابل توجهی در کاهش آلرژی و علائم آن داشته باشد. البته فراموش نکنید که شستشوی مرتب ملحفه‌ها، تعویض مرتب آن‌ها و دوش گرفتن قبل از به رختخواب رفتن نیز می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش برای افرادی که به دلیل حساسیت های پوستی و تنفسی با کالای خواب خود مشکل دارند و نمی توانند خواب راحتی را تجربه کنند بهترین گزینه است.

بسیاری از افراد از این موضوع که کالای خواب معمولی می تواند دارای برخی مواد حساسیت زا و شیمیایی باشد بی خبرند پس خوب است اطلاعاتی در این زمینه پیدا کنیم تا بتوانیم انتخاب بهتری در این زمینه داشته باشیم.

کالای خواب ضد حساسیت چیست؟

اگر هنگام خواب دچار خارش، سردرد، مشکلات تنفسی و آبریزش بینی می شوید احتمالا دچار حساسیتی شده اید که ناشی از کالای خواب است. داروهای ضد حساسیت که توسط پزشک تجویز می شود فقط تسکین موقتی در این مشکل ایجاد می کنند اما اگر میخواهید بصورت دائمی آن را رفع کنید باید عامل حساسیت زا را شناخته و از بین ببرید.

پس باید به کالای خواب خود دقت کنید و در انتخاب جنس آن دقت کنید که ایجاد حساسیت در شما نکند زیرا سر و صورت و پوست بدن در تماس مستقیم با الیاف کالای خواب است و حدود یک سوم از اوقات شبانه روز هر فرد در رختخواب می گذرد پس انتخاب کالای خواب ضد حساسیت بسیار مهم است.

مواد بکار رفته در تولید کالای خواب ضد حساسیت چیست؟

مواد تشکیل دهنده تشکهای موجود در بازار می توانند حساسیت شما را بیشتر کنند. تشک ضدحساسیت از پارچه و فوم طبیعی ساخته شده و اجازه تولید محیط مرطوب و گرم که برای رشد قارچ و کنه مناسب باشد نمی دهد و همچنین از مواد شیمیایی شدید کننده حساسیت در آن استفاده نشده است.

همه الیاف و پارچه های طبیعی مثل بامبو، نخ، کشمیر، تنسل و … از نوع طبیعی الیافها هستند که از بوجود آمدن حساسیت جلوگیری میکنند و امکان نفس کشیدن طبیعی و با کیفیت را برای شما ایجاد میکنند. مواد دیگری که در ساخت تشکها از آن استفاده می شود فوم لاتکس است که قابلیت ضد حساسیت و آلرژی دارد و تجربه خواب خوبی را برای شما ایجاد میکند.

عوامل ایجاد حساسیت در کالای خواب

عوامل بسیار زیادی در بوجود آمدن حساسیتها دخیل هستند اما مهمترین این عوامل که در موقع خواب باعث ایجاد حساسیت میشود یا حساسیت را تشدید می کند شامل:

1- موجودات بسیار ریزی که کنه گفته می شوند. کنه ها در رختخواب زندگی می کنند و پروتئینی را تولید میکنند که در بیشتر افراد سبب ایجاد حساسیت شدید می شوند.

2- عامل حساسیت زای دیگر گرد وغبار است که در هر مکانی همراه ما هستند و میتوان بصورت موقت آنها را از بین برد. رها شدن از شر این گرد و غبارها هم دلیل دیگریست که بخواهیم کالای خواب ضد حساسیت تهیه نماییم.

چه وقت باید کالای خواب ضد حساسیت را تعویض کنیم؟

کالای خواب بدلیل موادی که در ساختشان به کار رفته است بعد از مدتی امکان رشد و تکثیر میکروبها و باکتریها در آنها بوجود می آید و باید هر هشت سال یک بار تعویض شوند تا این موجودات درون آنها از محیط زندگی شما دور شوند.

شما با خرید کالای خواب ضد حساسیت مدت زمان استفاده از این کالاها را تا میزان قابل توجهی افزایش می دهید و بابت باکتریهای حساسیت زا دیگر نگرانی نخواهید داشت.

ویژگی های کالای خواب ضد حساسیت

جلوگیری از تعریق بدن: در تولید کالای خواب ضد حساسیت از پارچه ای استفاده میشود که بدلیل گردش هوا از تعرق بدن جلوگیری کرده و تجربه خواب خوب و لذتبخشی به شما می دهد.

پارچه و مواد ضد حساسیت: مهمترین نکته در کالای خواب توجه به پارچه و مواد تشکیل دهنده آن است که ضد حساسیت باشند.

امکان شستشوی مداوم: در هنگام خرید کالای خواب ضد حساسیت به این نکته توجه داشته باشید که محافظ آنها قابل شستشو باشند و در اثر شستشوی زیاد از بین نروند.

گردش هوای خوب: در تشکها و دیگر اجزای کالای خواب میکروبها و باکتریها رشد میکنند و برای جلوگیری از این موضوع باید گردش هوا را به میزان فوق العاده ای نگهداریم تا جلوی رشد باکتریها و میکروبها تا حد زیادی گرفته شود.

منبع:

pinterest.com

بهکار چوب

سال ۱۳۵۷ شروع کار بهکارچوب توسط حسن شیرین آبادی در یک کارگاه نجاری بود که بعدها پایه و اساس ایجاد این مجموعه شد. گروه بهکارچوب همیشه پایبند به دو اصل مهم ایجاد محصولات با کیفیت و مسئولیت پذیری در قبال مشتریان بوده و هست. افتخار داریم که از طرف مشتریان بهکارچوب به خاطر کیفیت بالا مواد اولیه به کار رفته، طراحی منحصر به فرد، مسئولیت پذیری و ساخت محصولات ممتاز، دارای طول عمر بالا و مناسب برای استفاده روزمره تحسین می شویم.
دکمه بازگشت به بالا