اقتصادیفعالان کسب و کار

باتری ماشین سواری چند ولت است

جهت خرید باتری ماشین به فروشگاه اینترنتی مراجعه کنید. و باطری مناسب خودروی خود را انتخاب کنید.

اعداد روی ماشین و ولتاژ باطری

انجمن بین المللی باطری (BCI) پارامترهایی را به عنوان مشخصات فنی باطری خودروها به منظور بررسی اعداد روی باتری ماشین تعیین کرده که در ادامه با مهم ترین آن ها آشنا خواهیم شد.

اعداد BCI

نمونه ای از مشخصات حک شده روی بدنه یک باتری

  • شماره گروه BCI نوع باتری مورد استفاده در خودرو را مشخص می کند. اگر باطری اتومبیل شما به هر دلیلی خراب شد با داشتن مشخصات باطری که از روی اعداد BCI گردآوری می شوند، می توانید به راحتی مناسب ترین باطری را جایگزین نمونه قبلی کنید.
  • شاخصه هایی نظیر ابعاد (طول، عرض و ارتفاع)، شکل کلی‌ باتری و نحوه قرارگیری ترمینال ها همگی از طریق عدد BCI قابل شناسایی هستند. بسیاری از شرکت ها باتری های مختلفی، از نظر سایز و جنس صفحات، را تحت یک گروه بندی تولید می کنند. برای همین یک شماره گروه خاص می تواند شامل باطری هایی با ظرفیت های متفاوت از یکدیگر شود.
  • بنابراین با اینکه شماره گروه BCI به خوبی ولتاژ و شاخصه های فیزیکی را برای خریدار مشخص می‌کند. معیار مناسبی برای سنجش ظرفیت باطری نمی باشد.
  • تعیین ولتاژ باطری راحت ترین بخش کار است. تمام خودروهای تولید شده پس از سال 1960 میلادی از باطری 12 ولت استفاده می کنند.
  • حتی تمام خودرو های تمام برقی و هیبرید هم از باتری هایی با چنین ولتاژی برای روشن کردن چراغ ها و سایر ادوات بهره می برند که در بخشی جدا از باطری تامین کننده قوای محرکه قرار دارد.
  • پیشتر به دلیل حجم کمتر پیشرانه از باتری های 6 ولتی استفاده می شد.
  • سیستم های برق خودروهای معمولی دارای ولتاژ اسمی خامی هستند که معمولا ضریب ثابتی از ۱۲ ولت می باشند. اکثر باتری های خودرویی دارای همین ولتاژ اسمی می باشند.
  • اغلب خودروهای سواری دارای ولتاژ اسمی ۱۲ ولت هستند.
  • خودروهای سنگین و باری دارای ولتاژهای اسمی بالاتر از ۱۲ ولت می باشند، ولتاژ آنها مضرب صحیحی از ۱۲ می باشند. در این نوع اغلب از ۲ یا ۳ باتری ۱۲ ولت برای تامین ولتاژ مورد نیاز استفاده می کنند. به همین دلیل در بازار معمول فعلی فقط باتری ۱۲ ولت خودرویی یافت می شود.
  • منظور از اینکه بعضی ماشین های باری و سنگین، ولتاژ آن ها بیشتر از ۱۲ ولت می باشد، یعنی ۲۴ ولت و یا ۳۶ ولت است. یعنی در ۲۴ ولت دو باتری ۱۲ ولت را باهم سری کردند.

فرزانه محمدنژاد ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

منبع ذخیره برق در خودرو است که نیروی الکتریکی را به برخی از قسمت ها انتقال می دهد. در انتخاب باتری خودرو باید به نکات خاصی دقت کرد. یکی از مواردی که باید به آن دقت کافی داشت دانستن این موضوع که باتری خودرو چن آمپر است با دانستن این مورد شما می توانید باتری مناسب خودرو خود انتخاب کنید.

باتری ماشین یکی از مهمترین اجزای یک خودرو می باشد ولی متاسفانه بسیاری از رانندگان اطلاعات چندانی در مورد باتری خودرو خود ندارند. همه میدانیم که باتری های ماشین 12 ولت است ولی باتری خودرو چند آمپر است؟

دانستن این موضوع که باتری چند آمپر و حتی چند ولت است و اینکه چگونه کار می کند می تواند به ما کمک کند که در صورت بروز مشکل بتوانیم عیب را پیدا و برطرف کنیم.

باطری ماشین را از ایران باتری بخرید.

چرا دانستن میزان آمپر باتری ماشین مهم است؟

شما باید بدانید که باتری ماشین چند آمپر است که بتوانید یک باتری مناسب برای خودرو خود انتخاب کنید. در صورتی که باتری انتخاب کنید که میزان آمپر پایینی داشته باشد در هنگام استارت زدن باعث می شود که برای روشن شدن چندین بار استارت بزنید که این عمل باعث گرم شدن استارت می شود که در دراز مدت منجر به خرابی استارت می شود.

کیان باتری به عنوان یک استارت آپ تخصصی در زمینه فروش باتری ماشین و باطری یو پی اس به فعالیت می پردازد. کیان باتری با حدود 100 نفر نیروی تمام وقت بزرگترین شرکت پخش و توزیع باتری در ایران به شمار می آید.

از کجا می توان میزان آمپر خودرو خود را فهمید؟

ولی اگر این مقدار بر روی باتری شما نباشد یا بر اثر قدیمی بودن باتری این عدد پاک شده باشد چطور می توان متوجه این مقدار شد؟ با ما همراه باشید که در ادامه به شما یاد دهیم که چگونه می توانید به راحتی میزان آمپر باتری خودرو خود را متوجه شوید.

میزان آمپر خودرو به شما می گوید که ظرفیت ذخیره سازی باتری چقدر است که هر چقدر باتری بزرگتر باشد، میزان آمپر آن بالاتر است. فرمول شیمیایی که در باتری مورد استفاده قرار می گیرد بر میزان آمپر آن نیز تاثیر گذار است.

ساعت آمپر به شما این امکان می دهد که از طریق آمپر‌متر بتوانید آمپر باتری را اندازه گیری کنید که چقدر زمان می برد یک باتری با آمپر مشخص شارژ شود.

افت ولتاژ باتری ماشین |اندازه گیری آمپر باتری ماشین با مولتی متر

مقدار آمپری که برای شارژ باتری ماشین نیاز است؟

شارژرهای باتری در هر ساعت حدودا 2 آمپر برق به باتری انتقال می دهد که برای شارژ کامل 24 ساعت زمان می برد. درست است که سرعت شارژ پایینی است ولی این سرعت پایین یک مزیت خوبی که دارد این است که از بیش از حد شارژ شدن باتری جلوگیری می کند. بیش از حد شارژ شدن باعث کوتاه شدن طول عمر باتری می شود.

روش های برای شارژ سریعتر وجود دارد. ولی به هیچ وجه توصیه نمی شود که باتری ماشین را با بیش از 20 آمپر شارژ کنید. شارژر ده آمپر شارژ سریعتر به شما می دهد که ایمن هم است. در نظر داشته باشید از هر روشی که برای شارژ باتری استفاده می کنید باید مراقب باشید که به محض اینکه باتری پر شده آن را جدا کنید

اندازه گیری آمپر باتری خودرو

شما می توانید با استفاده از تستر باتری و مولتی متر دیجیتال میزان آمپر باتری را اندازه گیری کنید و متوجه شوید باتری خودرو چند آمپر است. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید انواع باتری خودرو به ، نمایندگی فروش انواع باتری خودرو ( ، ، ، ) تجهیزات خودرو در غرب تهران مراجعه فرمایید.

منبع : نکاس باتری

دکمه بازگشت به بالا