اقتصادیفعالان کسب و کار

بهترین راهکار ها برای چاقی

راه های سالم برای کدام است؟

ابتلا به کمبود وزن نیز مانند اضافه وزن باعث ایجاد مشکلاتی می شود، همه افرادی که کمبود وزن دارند، علائم و عوارض جانبی مربوط به آنرا تجربه نمی کنند با این حال برخی افراد هستند که با وجود کمبود وزن، علائم زیر را تجربه می کنند پس بهتر است پیش از آنکه در این بخش از به راههای سالم و سریع چاق شدن بپردازیم ابتدا نگاهی داشته باشیم به عوارض زیاد و کمبود وزن. با ما همراه باشید تا به راههای که شما را به جواب سوالاتی مثل چگونه چاق شویم و برای چاقی چه بخوریم و چگونه زود چاق شویم ، برسید.

پودر هفت گیاه برای چاقی |چاق شدن دست در یک هفته

آیا عوارض لاغری را مانند عوارض چاقی میشناسید؟

مشکلات پوستی، مو یا دندان ها:

اگر یک شخص در رژیم غذایی روزانه خود به اندازه کافی مواد مغذی دریافت نکند، ممکن است باعث مشکلات فیزیکی مانند نازک شدن یا ،ریزش مو و یا ضعیف شدن دندا ن ها میشود.

لاغری چه مشکلاتی برای بدن بوجود می آورد؟

باعث مریض شدن مکرر فرد میشود:

اگر یک فرد از رژیم غذایی روزانه خود به اندازه کافی انرژی و سوخت دریافت نکند ممکن است مواد مغذی کافی برای مبارزه با عفونت ها نداشته باشد.در نتیجه ،فرد ممکن است بیشتر به بیماری های مختلف مبتلا شود و بیماری های شایع مانند برای او طولانی تر از حد معمول شود.

احساس خستگی تمام وقت :

کالری ها یک میزان از اندازه گیری برای انرژی است که یک فرد میتواند از یک غذای خاص بگیرد.نکرفتن کالری کافی برای حفظ وزن سالم باعث میشود که فرد دچار خستگی مفرد شود.

رشد آهسته یا ضعیف:

نوجوانان و جوانان برای رشد استخوان های سالم به مواد مغذی نیاز دارند. وزن کم و عدم دریافت کالری کافی ،میتواند به این معنا باشد که فرد به اندازه کافی رشد نکنند.پزشکان این معقوله را شکست در رشد مینامند.

یک شخصی که کمبود وزن دارد بیشتر دچار کم خونی ، که باعث ، و خستگی است، میشود.

علل عمده لاغری و چاق نشدن

دلایل مختلفی وجود دارد که فرد دچار کمبود وزن است، گاهی اوقات ممکن است علل متعدد بهعلت های آن بستگی داشته باشد ؛ علل کمبود وزن عبارتند از :

سابقه خانوادگی:

پیش از آنکه در مورد برای چاق شدن چی بخوریم به نتیجه برسید، بهتر است بدانید که بعضی از افراد به علت ویژه گی های فیزیکی که در خانواده هایشان دارند به طور طبیعی دارای توده بدنی کم هستند.

متابولیسم بالا :

اگر فرد متابولیسم بالا داشته باشد ، حتی ممکن است هنگام غذا خوردن انرژی زیادی از آن دریافت نکند و برنامه هایی تحت عنوان برای اضافه وزن چی بخوریم و برای چاق شدن بدن چه چیزی استفاده کنیم برایشان چندان موثر نباشد.

فعالیت های بدنی منظم:

افرادی که در سطح بالای از فعالیت های بدنی بالای قرار دارند ، مانند دونده ها ممکن است میزان قابل توجهی کالری که باعث کم شدن وزن میشود ، بسوزاند پس اگر شما هم جزو افرادی هستید که می گویند من خیلی لاغرم چیکار کنم چاق شم، باید کمی فعالیت بدنی خود را کمتر کنید.

بیماری های فیزیکی و یا بیماری های مزمن:

برخی از انواع بیماری ها میتواند باعث ، استفراغ و یا شودکه باعث میشود وزن بدن کم شود.سایر شرایط دیگر ممکن است اشتهای فرد را کاهش دهد. بنابر این احساس تمایل به غذا خوردن ندارد.بیماری های مانند سرطان ، ،اختلالات و سایر شرایط گوارشی مانند بیماری پولیت یا کرون از جمله این شرایط هستند.

بیماری های روانی :

سلامت ضعیف روانی میتواند در توانایی خوردن غذا در فرد تاثیر گذار باشد.مانند: ، ، اختلالات وسواسی اجباری، کم خونی و اختلالات در خوردن.

هر یک از این شرایط میتوانند بر بدن و اشتهای شخص تاثیر بگذارند اگر کمبود وزن دارید راهی برای اضافه کردن آن بدست آورید.اگر چه لاغر بودن میتواند سالم باشد ، اما کمبود وزن ممکن است ناراحت کننده باشد.به دلیل تغذیه نا مناسب ، و یا سایر مسائل سلامتی میباشد بنابر این اگر کمبود وزن دارید به پزشک یا برای ارزیابی خود مراجعه کنید که با هم برای چگونگی افزایش وزن خود هدف گذاری کنید ؛ البته برخی از روش های سالم برای وجود دارد که شامل :

مضرات لاغری

بهترین و سالم ترین راه برای چاق شدن

حتما یک میان وعده در نظر بگیرید :

اگر میخواهید بدانید که چگونه درمدت کوتاه چاق شویم، پاسخ مهمترین گزینه راه های چاق شدن افراد لاغر یعنی برای افزایش وزن چه بخوریم را دنبال کنید. سبوس چند غله دکتر بیز ، آجیل ، کره ،پنیر،میوه های خشک شده و ، گزینه های مناسبی برای میان وعده میباشد.

ورزش کنید:

ورزش و تمرین به خصوص تمرینات قدرتی میتواند به شما کمک کند که علاوه بر افزایش وزن عضلات خود را نیز بسازید. همچنین ممکن است اشتهای شما را نیز تحریک کند.

تعداد وعده غذایی خود را افزایش دهید:

اگر کمبود وزن دارید خوردن 5 یا 6 وعده غذایی کوچک تر را جایگزین 2 یا 3 وعده غذایی بزرگ نمایید.غذا های غنی از مواد مغذی را انتخاب کنید، به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم ، نان ها ،غلات،میوه ها، سبزیجات محصولات لبنی ،آجیل و دانه ها را در برنامه روزانه خود بگنجانید ؛ برای چاقی کل بدن در برخی مواقع میتوانید از پخته شده نیز استفاده کنید.

 معرفی بهترین راه های چاق شدن

نوشیدنی ها را با دقت بیشتری انتخاب کنید:

برای چاقی سریع صورت و بدن سعی کنید کوکی ها، و نوشیدنی های دیگر که ارزش غذایی کمی دارند را با نوشیدنی ها یا شیرینی های سالم با شیر و میوه های یخ زده عوض کنید.قبل ار هر وعده غذایی از نوشیدنی های انرژی زا استفاده کنید ،زیرا باعث افزایش اشتها میشود. برای افراد دیگر سبوس چند غله برای چاقی قبل از خوردن غذا تجویز میشود.

غذا ها و خوردنی های سالم برای چاق شدن و سریع اضافه کردن وزن:

غذا های غنی از مواد مغذی که در ادامه مقاله آوردهایم میتوانند به فرد کمک کند تا با خیال راحت و به طور موثر وزن اضافه کند و بدانند برای چاقی چی خوبه .

1.شیر:

شیر ترکیبی از چربی ، کربو هیدرات و پروتئین ها میباشد.همچنین یک منبع عالی از ویتامین ها و مواد معدنی مانند کلسیم است.

چاق شدن سالم و سریع

2.شیک یا پروتئین:

شیک پروتئین میتواند به فرد کمک کند تا علاوه بر اضافه کردن وزن، عضلات خود را نیز بسازید.

 1. برنج:

یک فنجان برنج حدود 200 کالری دارد و همچنین یک منبع خوب از کربو هیدرات ها میباشد که به افزایش وزن کمک میکند.بسیاری از مردم پروتئین و سبزیجات را در کنار برنج به وعده های غذایی خود اضافه میکنند.

 1. گوشت قرمز:

مطالعات نشان داده است که مصرف محدودی از گوشت قرمز به اضافه کردن وزن و ساختن عضلات کمک میکند پس سوال میخواهم چاق شوم چه کنم خود را با گوشت قرمز پاسخ دهید.

5.آجیل ها و کره زمینی:

برای آنکه بدانید چگونه سریع چاق شویم و چاق بمانیم ، لازم است بگوییم که مصرف آجیل به طور مرتب میتواند به فرد کمک کند تا با خیال راحت وزن اضافه کند. آجیل ها یک میان وعده بزرگ هستند که میتوان آن را به بسیاری از وعده های غذایی از جمله سالاد نیز اضافه کرد. آجیل خشک و خام هر دو دارای مزایای فوق العاده برای سلامتی هستند.

ترفندهای موثر برای چاق شدن

 1. نان غلات کامل:

یکی از بهترین چاق کننده کل بدن، این دسته از نام ها هستند. این نان حاوی کربو هیدرات های پیچیده ای است که میتواند افزایش وزن را بیشتر کند. بعضی از آنها نیز حاوی دانه های میباشند که مزایای بیشتری را فراهم میکند.

7.سایر ها:

نشاسته ها به غذاهای که در بالا ذکر شد کمک میکنند تا بتوانند باعث رشد عضلانی و افزایش وزن شوند.آنها مقدار وعده های غذایی و تعداد کالری مصرفی را افزایش میدهند.

سایر غذا های غنی از نشاسته عبارتند از :

 1. ذرت
 2. کوئنو
 3. گندم
 4. لوبیا
 5. جو
 6. حبوبات
 7. سبزیجاتی با ریشه زمستانی
 8. غلات
 9. و غیره..

برای چاق شدن چه باید کرد را با مصرف نشاسته عملی کنید. نشاسته علاوه بر اضافه کردن کالری انرژی را به شکل گلوکز فراهم میکند. گلوکز در بدن به عنوان گلیکوژن ذخیره میشود که تحقیقات نشان میدهد، گلیکوژن میتواند عملکرد و انرژی را در طول ورزش بهبود ببخشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره‌ی قیمت پودر جوانه گندم دکتر بیز برای چاقی صورت می‌توانید از طریق ثبت‌نام در فرم مشاوره انتهای صفحه و یا واتساپ با ما در ارتباط باشید.

دکمه بازگشت به بالا