محبوب ترین رنگ های کفش بسکتبال 

اگر به ورزش بسکتبال علاقه داشته باشید، می‌دانید که برای شروع آن به بهترین کفش بسکتبال دخترانه و پسرانه نیاز دارید. اما چه کفشی مناسب این ورزش است؟ یک کفش چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد تا برای بسکتبال مناسب باشد؟ ما در این مقاله به این سوالات پاسخ داده‌ایم. لطفا با ما همراه باشید تا وارد دنیای کفش‌های ورزشی شویم.

کفش بسکتبال آدیداس |کفش بسکتبال ارزان

چرا یک بسکتبالیست حرفه‌ای نیاز به کفش مناسب دارد؟

هر ورزشی تجهیزات و لباس‌های خاص خود را نیاز دارد. ورزش بسکتبال نیز یکی از این ورزش‌ها که برای انجام دادن آن به لباس، کفش و توپ مخصوص نیاز داریم. در بین لباس‌های مخصوص، کفش اهمیت ویژه‌تری دارد. به این دلیل که بهترین کفش بسکتبال دخترانه و پسرانه از پای ورزشکاران دختر یا پسر مراقبت می‌کند. این نوع کفش‌ها اغلب ساق‌دار هستند تا مچ پای ورزشکار در اثر حرکت ‌های ناگهانی به چپ و راست آسیب نبیند.

همچنین کفش خوب به بسکتبالیست این امکان را می‌دهد که با سهولت بیشتری در زمین بازی بدود. کفی این نوع کفش نیز مخصوص سالن‌های بسکتبال طراحی می‌شود تا هنگام بازی هیچ مشکلی برای حرکت ورزشکاران پیش نیاید.

انواع کفش بسکتبال کدام است؟

کفش‌های بسکتبال معمولا در سه نوع مختلف تولید می‌شوند که کاربردهای متفاوتی برای ورزشکاران دارند. این سه نوع عبارتند از: کفش ساق بلند، ساق متوسط و ساق کوتاه.

کفش بسکتبال ساق بلند

همانطور که از نامش نیز مشخص است، ساق این کفش‌ها بلند است. این نوع کفش استفاده بیشتری در بسکتبال دارد و معمولا بیشتر بسکتبالیست‌ها از این نوع کفش استفاده می‌کنند.

کفش بسکتبال ساق متوسط

این نوع کفش قدرت کمتری در محافظت از مچ پای ورزشکاران دارد. در عوض موجب افزایش انعطاف او می‌شود. البته هنگام پوشیدن این نوع کفش از لوازم مخصوص و بسیار سبکی در ناحیه مچ استفاده می‌شود تا مشکلی برای مچ پای فرد به وجود نیاید.

کفش بسکتبال ساق کوتاه

کفش بسکتبال ساق کوتاه را بازیکنانی به پا می‌کنند که به سرعت و چابکی نیاز دارند. این کفش سبک است و موجب افزایش انعطاف در پای ورزشکار می‌شود. البته هنگام پوشیدن این کفش نیز از سایر روش‌های مخصوص برای حفاظت از مچ پا استفاده می‌شود.

نکات مهم در خرید کفش بسکتبال حرفه‌ای

برخی از نکات مهم در خرید کفش بسکتبال حرفه‌ای شامل موارد زیر هستند.

جنس کفش بسکتبال

کفش با استفاده از چه موادی ساخته شده است؟ پاسخ به این سوال بسیار مهم است. به این دلیل که در تولید برخی از نمونه‌ها از کرباس، چرم طبیعی و برخی دیگر از چرم‌های مصنوعی استفاده شده است. هرچه این ماده مرغوب‌تر باشد، دوام و راحتی کفش شما نیز بیشتر خواهد بود.

کفی کفش بسکتبال

هنگام خرید بهترین کفش بسکتبال دخترانه و پسرانه حتما به کفی یا زیرۀ آن توجه کنید. زیره‌هایی باکیفیت معمولا دچار انواع آسیب‌های فیزیکی نمی‌شوند. البته در بلند مدت ممکن است که ساییده شوند یا بشکنند که امری کاملا طبیعی است.

کیفیت رویه کفش بسکتبال

رویه‌هایی که انعطاف و کشسانی زیادی داشته باشند گزینه‌های بهتری برای خرید هستند. این نوع رویه مانعی برای حرکت افراد ایجاد نمی‌کند. البته ورزشکارانی که حرکات قدرتی انجام می‌دهند بهتر است که سراغ کفش‌هایی با رویه‌های ضخیم‌تر و سخت‌تر بروند.

بهترین مارک کفش بسکتبال مردانه و زنانه

را می‌توان به عنوان بهترین مارک کفش بسکتبال مردانه و زنانه معرفی کرد. اگر به کفش‌های بازیکنان لیگ بسکتبال نگاه کنید، متوجه می‌شوید که اکثر آنان کفش‌هایی از برند نایک را به پا دارند. کمپانی نایک در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری زیادی در تولید کفش‌های مخصوص بسکتبال کرده است. به طور مثال برند جردن، زیر مجموعه‌‌ای از کمپانی نایک است که فعالیت گسترده‌ای در لیگ بسکتبال آمریکا دارد.

لازم به ذکر است که نمونه‌های اصل این کفش‌ها نیز در بازار ایران موجود هستند و قیمت نسبتا مناسبی دارند. بنابراین مشکل زیادی برای یافتن و خرید کفش‌های بسکتبال نایک نخواهید داشت.

کفش بسکتبال دخترانه ارزان

برای خرید کفش بسکتبال دخترانه ارزان می‌توانید کفش‌های های‌کپی را خریداری کنید. این نوع کفش دقیقا مانند نمونه‌های اصلی طراحی شده‌اند. البته مواد اولیه ضعیف‌تری نسبت به کفش‌های اصل دارند. در عوض قیمت آنها کمتر است. شما می‌توانید با صرف مبلغی در حدود 600 الی 800 هزار تومن کفش مناسبی را خریداری کنید.

به یاد داشته باشید که تفاوت چندانی بین کفش‌های دخترانه و پسرانه وجود ندارد. در برخی از موارد کفش‌های دخترانه با قالب‌های کوچکتری تولید می‌شوند. اما این مورد معمولا در کفش‌های ورزشی اعمال نمی‌شود.

کفش بسکتبال پسرانه ارزان

کفش بسکتبال پسرانه ارزان نیز در سطح بازار موجود است. اگر این کفش را برای مدرسه یا فعالیت‌های تفریحی تهیه می‌کنید، بهتر است که هزینه زیادی صرف خرید آنها نکنید. همین که کفش طراحی استانداردی داشته باشد و بتواند از پا محافظت کند کافی است. این نوع محصولات نیز قیمت در حدود 600 الی 800 هزار تومان دارند. البته نمونه‌های ارزان قیمت‌تری نیز در بازار وجود دارند که طبق بودجه و نیاز خود، می‌توانید آنها را خریداری کنید.

 

دکمه بازگشت به بالا