اقتصادیفعالان کسب و کار

چرا از قهوه ساز نوا اب نمیاد

وقتی اسپرسوساز را روشن میکنید و قهوه از آن خارج نمیشود یا پمپاژ آب متوقف شده است با این سئوال روبرو خواهید بود که چرا از قهوه ساز اب نمیاد ؟ شاید مشکلی که پیش آمده بخاطر مسئله ساده ای باشد و احتمالاً دستگاه باید رسوب زدایی شود. تجمع آب سخت ممکن است بر توانایی دستگاه اسپرسو ساز شما برای پمپ کردن آب برای تهیه قهوه تأثیر بگذارد.

اما ممکن است مشکلات دیگری نیز برای اسپرسوساز شما رخ داده باشد پس بهتر است برای یافتن علت خارج نشدن آب از قهوه ساز در ادامه مطلب همراه مجموعه باشید.

این مقاله راه حل کلی برای رفع علت خارج نشدن قهوه از اسپرسوساز در تمامی مدل های مخزنی و بویلری با انواع برندهای دلونگی، بوش، مباشی، نوا، فوما، زیمنس، فیلیپس، اسمگ، زیگما و … باشد.

علت خارج نشدن آب از اسپرسوساز

بروز این اتفاق میتواند به دو صورت رخ دهد پمپ دستگاه کار کند و قهوه خارج نشود یا اصلا پمپ روشن نشود پس جواب اینکه چرا از قهوه ساز اب نمیاد ؟ میتواند بستگی به نوع مشکلی میباشد که برای دستگاه رخ داده است.

 1. خالی بودن مخزن اب اسپرسو ساز
 2. بیش از حد پر بودن پرتافیلتر
 3. بیش از ریز بودن دانه های قهوه
 4. جرم ناشی از قهوه در مجاری پمپ
 5. وجود سختی بالا و املاح زیاد در آب
 6. اگر آب از شیر ورودی به داخل دستگاه می آید شیر باید باز باشد.
 7. خرابی پمپ
 8. هوا گرفتن پمپ
 9. خرابی شیر برقی

عدم وجود آب در مخزن

اگر دستگاه اسپرسوساز شما مخزن آب دارد اولین و ساده ترین قدم بررسی وجود آب در مخزن میباشد.

اگر آب داخل مخزن وجود دارد دقت کنید که مخزن داخل قهوه ساز قرار گیرد تا پمپ بتواند وظیفه خود را بخوبی انجام  دهد زیر این مورد نیز یک دلیل ساده در خارج نشدن قهوه از اسپرسوساز شما میتواند باشد.

علت خارج نشدن قهوه از اسپرسوساز

بیش از اندازه پر کردن پرتافیلتر

اگر قهوه ی زیاد را در پرتافیلتر جا داده اید و به سختی آن را به هدگروپ وصل میکنید و از خود میپرسید چرا از قهوه ساز اب نمیاد ؟ باید بگوییم که یک دلیل ساده مقدار استفاده زیاد شما از قهوه میباشد.

بیش از اندازه ریز کردن قهوه

چنانچه دانه های قهوه بیش از حد آسیب شده باشد با برخورد آب و افزایش چسبندگی قهوه از اسپرسو خارج نخواهد شد.

مسدود شدن پمپ بوسیله قهوه

در این وضعیت علت خارج نشدن قهوه از اسپرسوساز میتواند بخاطر وجود قهوه داخل پمپ باشد.

اگر مدت زیادی است که با قهوه ساز خود کار نکرده اید این احتمال وجود دارد قهوه مانده در پمپ ایجاد انسداد و در نتیجه باعث خارج نشدن آب از قهوه ساز شود.

در این صورت با جرم گیری مناسب مشکل شما رفع خواهد شد.

سختی بالای آب

از دلایلی که ناگزیر با آن دست و پنجه نرم میکنیم وجود املاح در آب است این املاح به مرور با انسداد و علت خارج نشدن قهوه از اسپرسوساز میشود.

میتوانید از آب با سختی پایین در مخزن استفاده کنید.

همچنین میتوانید آب ورودی به قهوه ساز را اگر از نوع مخزنی استفاده نمیکنید مستقیما به تصفیه آب وصل کنید.

شاید بتوان گفت بیشترین احتمال برای اینکه بدانید چرا از قهوه ساز اب نمیاد وجود رسوب سخت در دستگاه میباشد.

بسته بودن شیر ورودی به دستگاه

چنانچه از دستگاه های غیر مخزنی استفاده میکنید و آب به شکل مستقیم وارد دستگاه میشود اینکه چرا از قهوه ساز اب نمیاد میتواند بخاطر بسته بودن شیر ورودی باشد پس قبل از اقدام برای تعمیرات یا جرم گیری اولین کار توجه به نوع دستگاه و منبع آبی است که اسپرسوساز از آن استفاده میکند باشد.

خرابی پمپ علت خارج نشدن قهوه از اسپرسوساز

ساده ترین تشخیص این است در صورتی که پمپ اسپرسوی شما کار کند صدایی همراه خواهد داشت در صورتی که هیچ صدایی نشنوید یا اگر صدا بیش از حد باشد به احتمال زیاد مشکل از پمپ است.

پس اکنون فهمیدیم چرا از قهوه ساز اب نمیاد ؟! برای حل مشکل در صورتی که نیاز به تعویض پمپ باشد یا جرم گیری با مواد مرغوب کافیست با نمایندگی تعمیر اسپرسوساز تماس بگیریم تا با استفاده از قطعات اصلی و خدمات با کیفیت بتوانید دوباره از اسپرسوساز خود به خوبی استفاده کنید.

چرا از قهوه ساز اب نمیاد ؟ وجود هوا در پمپ

اگر پمپ قهوه‌ساز شما صدای بدی دارد و آب را خارج نمیکند احتمال دارد که نسوخته باشد، موتور سعی در پمپاژ آب دارد اما قادر به انجام این کار نیست. مشکل ممکن است بخاطر هوایی باشد که وارد دستگاه شده است و از درست کار کردن پمپ جلوگیری کند. تنها کاری که در اینجا باید انجام داد این است که روش‌های مختلف مانند تکان دادن دستگاه را امتحان کنید تا هوای اضافی را خارج کنید.

بیاد داشته باشید اگر علت خارج نشدن قهوه از اسپرسوساز معلوم شد که این مشکل بوده است، در آینده مخزن را قبل از خالی شدن کامل از آب دوباره پر کنید.

اگر چنین صدایی را نمی شنوید اما آب پمپاژ نمی کند، ممکن است موتور به طور کامل خراب شده باشد. در این صورت، موتور باید تعویض شود.

چرا از قهوه ساز اب نمیاد

ایراد در شیر برقی علت خارج نشدن آب از قهوه ساز

این احتمال وجود دارد که شیر برقی نیز خراب باشد آیا قبل قطع شدن جریان چیز غیر طبیعی را تجربه کردید؟ اگر فشار جریان کم شده باشد بخاطر گرفتگی است اما اگر  صداهای عجیبی شنیدید غیر از پمپ میتواند مشکل از شیر برقی باشد.

اکثر دستگاه های اسپرسوساز از شیرهای برقی برای کنترل جریان آب خروجی استفاده میکنند. درگیر شدن هد گروپ باعث باز شدن دریچه شیربرقی میشود. آیا با فشار دادن دکمه دم کردن، صدای کلیک خاصی را میشنوید؟ اگر جواب خیر است صورت ممکن است شیر برقی شما بسته یا غیر قابل کار باشد.

بررسی سئوالات متداول شما

اگر سئوال دیگری دارید در قسمت دیدگاه آن را بیان کنید.

علت اصلی خارج نشدن قهوه چیست؟

بخاطر وجود سختی آب و عدم توجه به سرویس و جرمگیری قهوه ساز معمولا بخاطر رسوب و جرم است.

اگر علت خارج نشدن قهوه از اسپرسوساز رسوب بود چکار کنم؟

می توانید با محلول از سرکه و آب، پر کردن مخزن آب و قرار دادن دستگاه در چرخه دم کردن، رسوب زدایی دستگاه را انجام دهید. بهتر است اینکار را ماهی یکبار انجام دهید، اگر مشکل  رفع نشد با نمایندگی تعمیر24 تماس بگیرید.

چرا قهوه از فیلتر عبور نمی کند؟

یکی از دلایل اصلی توقف قهوه و رد نشدن این است که قهوه بسیار زیاد یا ریز شده باعث می شود که ذرات بسیار ریز منافذ فیلتر را مسدود کنند. آنها به فیلتر اضافی تبدیل می شوند که آب باید از آن عبور کند. بنابراین، سرعت تخلیه کند یا متوقف می شود.

نتیجه گیری علت خارج نشدن آب از اسپرسوساز

اگر دستگاه آب راه پمپ میکند اما از اسپرسوساز خارج نمیشود.

این به این معنی است که شما مخزن آب را پر میکنید، دکمه را فشار میدهید و فقط نوعی صدای ساییدگی میشنوید این صدا نشان میدهد پمپ دارد تلاش میکند اما آب از اسپرسوساز بیرون نمی آید.

محتمل ترین دلیل برای اینکه بدانید چرا از قهوه ساز اب نمیاد ؟ وجود جرم و گیر کردن زباله در پمپ آب میتواند باشد از این رو سختی آب دارای کلسیم و منیزیم است میتواند به راحتی پس مدتی باعث انسداد شود.

تست پمپ اسپرسوساز |چگونه رسوب قهوه ساز را از بین ببریم

چند راه حل قبل از اقدام برای تعمیر وجود دارد که آنها را دنبال کنید.

ساده ترین کار این است که ابتدا به سراغ مخزن بروید آن را کامل تمیز کنید و جرم های دهانه پمپ که به مخزن وصل میشود در صورت انسداد با یک پارچه تمیز کنید.

قهوه ساز در آشپزخانه های امروزی به وسیله ای کاربردی تبدیل شده است؛ به طوری که روز به روز بر تعداد علاقمندان به نوشیدن قهوه اضافه می گردد. به دلیل استفاده مکرر از این وسیله برقی امکان بروز خرابی مانند نیامدن اب از قهوه ساز و برخی مشکلات قهوه ساز دلونگی در آن دور از انتظار نیست که در چنین شرایطی قطعا میخواهید را بدانید.

در این مقاله قصد داریم در مورد علت اب نیامدن از اسپرسوساز و پاسخ سوال چرا از اسپرسو ساز آب نمیاد صحبت کنیم. با دانستن اینکه چرا چنین مشکلی ممکن است اتفاق بیفتد می توان راهکارهای مناسبی را برای حل آن به کار گرفت.

در صورت نیاز به هرگونه نیز میتوانید با ما بگیرید. ?‍?

چرا از قهوه ساز آب نمیاد؟ علت بیرون نیامدن اب از قهوه ساز :

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که پس از استفاده طولانی مدت از دستگاه قهوه ساز، با مشکل خارج نشدن آب از دستگاه مواجه شوید. شایع ترین علت آب نیامدن از اسپرسوساز، گرفتگی لوله های آب دستگاه توسط رسوب می باشد.

بسته به میزان استفاده از دستگاه ممکن است پس از 4 تا 6 ماه استفاده مداوم از قهوه ساز، آهک موجود در آب در لوله های داخلی دستگاه رسوب کرده و آب با فشار کمتر از آن خارج گردد و یا حتی با انسداد کامل لوله ها اصلا از دستگاه آب نیاید.

قرار نگرفتن صحیح مخزن آب قهوه ساز نیز می تواند علت بیرون نیامدن اب از قهوه ساز دلونگی به شمار آید.

راهکار:

برای رفع این مشکل باید دستگاه را در فواصل معینی رسوب گیری نمود. زمان این کار متغیر بوده و با توجه به میزان استفاده از قهوه ساز تعیین می گردد. برای شناسایی زمان صحیح بهتر است به فشار آب خروجی از دستگاه دقت کنید. زمانی که فشار آب خروجی از میزان نرمال کمتر شود باید برای رسوب زدایی اقدام کنید. برای این منظور می توانید از انواع رسوب زداهای موجود در بازار استفاده نمایید.

در صورتی که علت آب نیامدن از اسپرسوساز، جای گذاری نادرست مخزن آب باشد می توانید یک باز مخزن را خارج و دوباره در محل خود قرار دهید.

علت اب نیامدن از اسپرسوساز

علت اب نیامدن از اسپرسوساز چیست؟

برای حل مشکل آب نیامدن و اسپرسوساز دلونگی مشکل دو حالت می توان در نظر گرفت:

 • ممکن است با وجود اینکه پمپ اسپرسوساز کار می کند، از دستگاه قهوه خارج نشود.
 • در حالت دوم امکان دارد پمپ قهوه ساز اصلا روشن نشود.

پس برای یافتن پاسخ این سوال که چرا از قهوه ساز نوا آب نمیاد؟ باید ابتدا عیب یابی کنید و سپس بر اساس خرابی ایجاد شده برای رفع آن اقدام نمود. چند عامل می تواند موجب بروز این مشکل شوند که برخی از متداول ترین آنها عبارتند از:

 1. ممکن است مخزن آب دستگاه خالی باشد.
 2. امکان دارد پرتافیلتر را بیش از میزان لازم پر کرده باشید.
 3. دانه های قهوه را بیش از اندازه آسیاب و ریز کرده اید.
 4. امکان دارد در لوله های پمپ دستگاه جرم قهوه باقیمانده باشد.
 5. در صورتی که آب مورد استفاده املاح زیادی داشته و در اصطلاح سخت باشد.
 6. ممکن است شیر ورودی آب به دستگاه بسته باشد.
 7. پمپ دستگاه به دلایل مختلفی ممکن است خراب گردد.
 8. گاهی ممکن است ایراد به وجود آمده به دلیل هوا گرفتن پمپ باشد.
 9. خرابی شیر برقی نیز می تواند علت دیگر این مشکل باشد.

همچنین بخوانید:
?

برای حل مشکل نیامدن قهوه از قهوه ساز چه باید کرد؟

معمولا برای رفع معایب ایجاد شده در دستگاه های قهوه ساز و یا اسپرسوساز باید ابتدا عیب یابی کرد و سپس با توجه به مشکل به وجود آمده راهکار مناسبی برای حل آن ارائه داد. با توجه به هر یک از موارد ذکر شده در بالا می توانید یکی از راهکارهای زیر را به کار ببرید.

 • ابتدا مخزن آب را از لحاظ خالی بودن آن بررسی کنید.
 • اگر مخزن دستگاه را به آب شهری متصل نموده اید، باز بودن شیر آن را بررسی کنید.
 • در برخی مواقع علت آب نیامدن از اسپرسوساز رسوب آهک و یا قهوه در دستگاه است؛ پس مجاری دستگاه را از این بابت بررسی کنید.
 • آخرین راه حل مراجعه به تعمیرکاران خبره می باشد. در صورتی که با انجام بررسی های بالا مشکل دستگاه همچنان پا بر جا بود از دستکاری خودسرانه دستگاه بپرهیزید.

دلیل نیامدن قهوه از قهوه ساز

چرا از قهوه ساز آب نمیاد با وجود اینکه پمپ کار می کند؟

همان طور که در مورد علت آب نیامدن از اسپرسوساز دلونگی اشاره کردیم در برخی مواقع ممکن است با وجود کار کردن پمپ، قهوه از دستگاه خارج نگردد و نیاز به باشد. دلایل مختلفی را می توان عامل ایجاد این مشکل دانست که در ادامه به چند مورد اشاره می کنیم:

 • یکی از دلایل بروز این مشکل در اغلب مواقع، نبودن آب در دستگاه و بالطبع خارج نشدن قهوه از دستگاه است. از رایج ترین علل خارج نشدن قهوه از دستگاه اسپرسوساز خالی بودن مخزن آب آن است. در این حالت پمپ ایرادی ندارد و کار می کند ولی چون مخزن خالی است قهوه از دستگاه خارج نمی شود.
 • از علل شایع دیگر می توان به تجمع رسوب قهوه در دستگاه اشاره نمود. در این حالت ممکن است مخزن دستگاه آب داشته باشد و پمپ نیز کار کند ولی قهوه از آن خارج نگردد. در صورتی که مدتی از دستگاه خود استفاده نکنید با ایجاد رسوب قهوه، مسیر خروجی قهوه مسدود شده و قهوه نمی تواند از دستگاه خارج گردد.
 1. علاوه بر رسوب قهوه، رسوب آب نیز می تواند موجب ایجاد گرفتگی لوله های دستگاه شده و مانع از خارج شدن قهوه گردد. سختی آب در شهرهای مختلف متفاوت است و این مساله می تواند ایجاد رسوبات آهکی را در پی داشته باشد.

همچنین بخوانید:
?

در صورتی که علت آب نیامدن از اسپرسوساز ایجاد جرم و رسوب باشد چه کار کنیم؟

در اکثر مواقع در جواب سوال چرا از قهوه ساز آب نمیاد؟ باید گفت جرم و رسوبات ایجاد شده علت اصلی بروز این مشکل است. دستگاه اسپرسوساز و یا قهوه ساز باید به صورت منظم و در فواصل زمانی معینی سرویس و رسوب زدایی شوند. برای این کار به دو روش می توانید عمل کنید:

 1. در بازار برای این منظور رسوب زداهایی وجود دارند که می توانید آن را تهیه کنید و این کار را به راحتی و سهولت انجام دهید.
 2. در صورتی که دسترسی به رسوب زداهای آماده ندارید می توانید در منزل محلولی از ترکیب آب و سرکه تهیه کنید. این محلول را در مخزن آب ریخته و مخزن را پر کنید. سپس دستگاه را بر روی حالت دم کردن تنظیم کنید تا فرایند رسوب زدایی تکمیل گردد. با تکرار این مراحل به صورت ماهانه می توانید از رسوب زدایی دستگاه اطمینان داشته باشید.

کلام پایانی

امیدواریم با مطالعه این مقاله علت آب نیامدن از اسپرسوساز دلونگی را فهمیده باشید و بدانید چرا از قهوه ساز آب نمیاد؟ در چنین مواقعی بیشتر ممکن است پمپ آب دستگاه با رسوبات آب و قهوه مسدود شده باشد. استفاده از آبی که سختی بالایی دارد می تواند در کوتاه مدت، چنین مشکلی را ایجاد کند. در این مقاله چند راه حل ساده برای رفع این مشکل ارائه شد که کاربردی ترین آنها تمیز کردن رسوبات می باشد.

 

دکمه بازگشت به بالا